Japan Airlines

Artykuły - Japan Airlines (7)

 • Japonia: Linie lotnicze JAL informują pasażerów o dzieciach na pokładzie

  Japonia: Linie lotnicze JAL informują pasażerów o dzieciach na pokładzie

  Japońskie linie lotnicze Japan Airlines (JAL) wprowadziły system informowania pasażerów, na których miejscach w samolocie usiądą osoby z małymi dziećmi; może to pomóc wybrać miejsca tym podróżnym, którym zależy na spędzeniu lotu w ciszy - podały w piątek media.
 • Japan Airlines znów uziemiły Dreamlinera

  Japan Airlines znów uziemiły Dreamlinera

  Japan Airlines tymczasowo uziemiły jeden ze swoich Dreamlinerów - Boeingów 787. Doszło do tego po wykryciu dymu, wydobywającego się prawdopodobnie z systemu akumulatorów, w czasie przeglądu samolotu przed odlotem. Uziemiona maszyna została zastąpiona innym należącym do japońskich linii Boeingiem 787 i odleciała zgodnie z planem. Do zdarzenia doszło na tokijskim lotnisku Narita.
 • Japońskie linie JAL chcą rozmawiać z Boeingiem o odszkodowaniu

  Japońskie linie JAL chcą rozmawiać z Boeingiem o odszkodowaniu

  Japońskie linie lotnicze Japan Airlines (JAL) przewidują, że uziemienie samolotów Boeing 787 Dreamliner będzie je kosztować 1,1 mld jenów (8,7 mln euro) w okresie od 16 stycznia do końca marca br. JAL chce rozmawiać z Boeingiem o odszkodowaniu.
 • Jest amerykański ratunek dla bankruta

  Jest amerykański ratunek dla bankruta

  Japan Airlines Corp. (JAL) - linie lotnicze, które są bliskie bankructwa - mogą trafić do innego sojuszu. Trwają intensywne rozmowy o przejściu spod skrzydeł American Airlines (sojusz Oneworld) do Delta Air Lines Inc. (sojusz SkyTeam). Delta oferuje 1 mld USD za zmianę frontu. JAL ma 22 mld USD długu.
 • Największe linie lotnicze zwolnią ponad 15 tys. osób

  Największe linie lotnicze zwolnią ponad 15 tys. osób

  Największe japońskie linie lotnicze Japan Airlines (JAL) zwolnią 15 600 osób, czyli 30 proc. pracowników, z powodu długów - poinformowała agencja ETIC odpowiedzialna za plan ratowania zadłużonych firm, o czym pisze w poniedziałek agencja Kyodo.
 • Upadają gigantyczne linie lotnicze

  Upadają gigantyczne linie lotnicze

  Linie lotnicze Japan Airlines Corp. - największy azjatycki przewoźnik (licząc sprzedaż) - mogą zbankrutować. Tak przynajmniej plotkuje japońska giełda. Dzisiaj, w ostatnim dniu handlu w Japonii, spadek cen walorów tej spółki był rekordowy i wynosił nawet 32 procent (60 jenów). Obrót papierami był pięciokrotnie większy niż średnia z ostatnich trzech miesięcy.
 • Linie JAL planują redukcję 5 tys. miejsc pracy

  Japońskie linie lotnicze Japan Airlines (JAL), w których prowadzony jest obecnie wielki program restrukturyzacji, rozważają zlikwidowanie 5 tys. miejsc pracy w ciągu trzech lat - poinformowała w poniedziałek agencja Kyodo, powołując się na bliżej niesprecyzowane źródła z branży lotniczej.