Film - Janusz Zaorski

Synonimy:
Zaorski Janusz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Janusz Zaorski (26)

 • Janusz Zaorski: Zabrakło Glika i szczęścia

  Janusz Zaorski: Zabrakło Glika i szczęścia

  Czego zabrakło w talii Nawałki w przegranym meczu Polski z Senegalem? "Zabrakło dwóch elementów: Glika (Kamila) i das Glueck (po niemiecku: szczęście)" - mówi reżyser "Piłkarskiego pokera" Janusz Zaorski.
 • 70. urodziny Janusza Zaorskiego. List od prezydenta Dudy

  70. urodziny Janusza Zaorskiego. List od prezydenta Dudy

  Janusz Zaorski w swoich filmach "podejmuje opowieść o polskości, o momentach naszej chwały, ale i słabości, o specyfice bycia Polakiem" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście gratulacyjnym skierowanym do reżysera, który obchodzi we wtorek, 19 września, 70. urodziny.
 • Janusz Zaorski wspomina Janusza Głowackiego

  Janusz Zaorski wspomina Janusza Głowackiego

  ​Był obserwatorem, który z dystansu, dość ironicznie, czasem kpiarsko komentował rzeczywistość - jego diagnozy były iście lekarskie - powiedział scenarzysta i reżyser Janusz Zaorski, wspominając zmarłego 19 sierpnia pisarza Janusza Głowackiego
 • "Pokolenia" Janusza Zaorskiego: Filmowy przewodnik po historii Polski

  "Pokolenia" Janusza Zaorskiego: Filmowy przewodnik po historii Polski

  Cytaty z ponad 50 filmów - w tym m.in. "Popiołu i diamentu" Wajdy, "Rękopisu znalezionego w Saragossie" Hasa i "Fali" Łazarkiewicza" - tworzą "Pokolenia", film Janusza Zaorskiego będący fabularno-dokumentalnym "filmowym przewodnikiem po historii Polski".
 • Premiera filmu Janusza Zaorskiego "Pokolenia"

  Premiera filmu Janusza Zaorskiego "Pokolenia"

  2 lutego w kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej odbędzie się warszawska premiera filmu "Pokolenia" (2016) w reżyserii Janusza Zaorskiego.
 • "Pokolenia" Janusza Zaorskiego na Festiwalu Filmowym w Gdyni

  "Pokolenia" Janusza Zaorskiego na Festiwalu Filmowym w Gdyni

  W ramach Festiwalu Filmowego w Gdyni zaprezentowany zostanie pełnometrażowy film fabularno-dokumentalny "Pokolenia" Janusza Zaorskiego, który powstał z okazji jubileuszu wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych.
 • "Piłkarski poker": To już 25 lat

  "Piłkarski poker": To już 25 lat

  "Kocham piłkę" - tak brzmiał roboczy tytuł filmu, w którym Janusz Zaorski chciał pokazać kulisy sportu, ale nie tylko. "Miałem większe ambicje" - opowiada największy kibic wśród filmowców. W poniedziałek, 31 marca 2014 roku, mija 25 lat od premiery głośnego filmu "Piłkarski poker".
 • Mafia piłkarska porwała Zaorskiego!

  Mafia piłkarska porwała Zaorskiego!

  - Często jestem pytany kiedy zrobię drugą część "Piłkarskiego pokera". Odpowiadam zawsze, że wtedy, kiedy pierwsza przestanie być aktualna - mówił Janusz Zaorski podczas premiery zrekonstruowanego cyfrowo "Piłkarskiego pokera".
 • "Piłkarski poker": Premiera po latach

  "Piłkarski poker": Premiera po latach

  Cyfrowa premiera "Piłkarskiego pokera" w reżyserii Janusza Zaorskiego odbędzie się we wtorek, 10 grudnia, w warszawskim kinie Kultura. Na czerwonym dywanie pojawią się m.in Janusz Gajos - odtwórca roli sędziego Jana Laguny, Marian Opania - odtwórca roli Bola, Dariusz Szpakowski - odtwórca roli komentatora, Witold Adamek - autor zdjęć, Jan Purzycki - scenarzysta oraz Janusz Zaorski - reżyser.
 • "Matka Królów" zrekonstruowana cyfrowo

  "Matka Królów" zrekonstruowana cyfrowo

  Dlaczego Franciszek Pieczka zbeształ sierżanta Ludowego Wojska Polskiego? Jak doszło do tego, że w stanie wojennym nie przerwano zdjęć do "Matki Królów"? Ile lat film Janusza Zaorskiego spędził jako "pułkownik" zanim trafił do kin w... jednej kopii? Premiera zrekonstruowanej cyfrowo "Matki Królów" odbyła się wczoraj w warszawskim kinie Kultura.