Janusz Zakrzeński

Synonimy:
Zakrzeński Janusz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Janusz Zakrzeński (16)

 • Janusz Zakrzeński zginał 5 lat temu w katastrofie smoleńskiej

  Janusz Zakrzeński zginał 5 lat temu w katastrofie smoleńskiej

  Na zawsze zapamiętamy go jako Józefa Piłsudskiego, Witkacego oraz Benedykta Korczyńskiego w "Nad Niemnem". Janusz Zakrzeński był jednak nie tylko cenionym aktorem teatralnym i kinowym, lecz również wspaniałym pedagogiem. 10 kwietnia mija 5 lat od jego śmierci - aktor zginał na pokładzie samolotu rządowego TU-154 M, który rozbił się pod Smoleńskiem.
 • Wciąż nie mogą uwierzyć w to, co się stało...

  Wciąż nie mogą uwierzyć w to, co się stało...

  10 kwietnia 2010 roku stracili bliskich sobie ludzi. Teraz cały czas uczą się bez nich żyć. W pierwszą rocznicę tamtej tragedii opowiedzieli, jak jest to trudne, i jak bardzo brakuje im tych, którzy wtedy odeszli...
 • Uczczono pamięć zmarłego aktora

  Uczczono pamięć zmarłego aktora

  Obelisk poświęcony pamięci aktora Janusza Zakrzeńskiego, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem, odsłonięto w niedzielę, 16 maja, w Chmielniku (Świętokrzyskie).
 • Polska żegna Janusza Zakrzeńskiego

  W Archikatedrze św. Jana w Warszawie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe aktora Janusza Zakrzeńskiego, który zginął w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Trumna zmarłego artysty przykryta jest biało-czerwoną flagą.
 • Janusz Zakrzeński: Nie tylko Piłsudski

  Janusz Zakrzeński: Nie tylko Piłsudski

  Wszyscy pamiętamy go z odtwarzanej wielokrotnie Józefa Piłsudskiego, jednak Janusz Zakrzeński był nie tylko cenionym aktorem teatralnym i kinowym, lecz również wspaniałym pedagogiem. Nie szczędził również czasu i serca na działalność charytatywną.
 • Łukaszewicz o Zakrzeńskim

  Łukaszewicz o Zakrzeńskim

  "Janusz był wyjątkowym pedagogiem. Aktorstwo to przełamywanie barier, a on umiał ośmielić. Chciał być przewodnikiem dla młodszych pokoleń..." - tak Janusza Zakrzeńskiego wspomina Olgierd Łukaszewicz.

Zdjęcia - Janusz Zakrzeński (2)

 • film.interia.pl
  "Popioły": Wajda, Olbrychski i Pola Raksa