Janusz Piechociński

Artykuły - Janusz Piechociński (273)

 • Piechociński: PiS kupił ludzi za 500 zł, a to jest 266 puszek piwa

  Piechociński: PiS kupił ludzi za 500 zł, a to jest 266 puszek piwa

  Na miejscu Mateusza Morawieckiego byłbym bardziej ostrożny w tym, co mówi. Mówi się o frankach, o ludziach, którzy wzięli kredyty, o bankach transferujących polskie pieniądze. Pytam się, czy jego bank nie transferował pieniędzy? Czy robił to zgodnie z prawem, czy nie?
 • Wybory prezesa PSL. Janusz Piechociński "wywinie numer"?

  Wybory prezesa PSL. Janusz Piechociński "wywinie numer"?

  W sobotę Rada Naczelna PSL. Jeśli szef ludowców Janusz Piechociński zrezygnuje z funkcji, może zastąpić go Adam Struzik - wynika z rozmów PAP z politykami tej partii. Według nich z walki o prezesurę wycofał się Władysław Kosiniak-Kamysz, który ma zostać szefem klubu ludowców.
 • "Panie Kaczyński, podejdź do płota"

  "Panie Kaczyński, podejdź do płota"

  Prezes PSL Janusz Piechociński w oryginalny sposób wzywa do debaty lidera Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.
 • Triumf Adriana Zandberga. Ekspert ocenia debatę liderów

  Triumf Adriana Zandberga. Ekspert ocenia debatę liderów

  Nieoczekiwanym zwycięzcą wczorajszej debaty został Adrian Zandberg z partii Razem. Debiutantowi pomógł zaistnieć "plastikowy" występ Barbary Nowackiej. Beata Szydło zrzuciła "maskę cyborga", a Ewa Kopacz wbiła "gwóźdź do trumny PO" - występy liderów ośmiu komitetów wyborczych, którzy wzięli udział w debacie, komentuje w rozmowie z Interią dr Jacek Sokołowski, politolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 • Otworzyliśmy dla polskich jabłek nowe rynki

  Otworzyliśmy dla polskich jabłek nowe rynki

  - Mimo wprowadzenia rosyjskiego embarga, nie zmarnowaliśmy ani jednej sztuki polskiego jabłka; otworzyliśmy rynki zbytu w nowych krajach, m.in. w Wietnamie - powiedział w środę szef PSL Janusz Piechociński podczas wizyty w gospodarstwie sadowniczym Leszka Przybytniaka w Uleńcu k. Grójca (woj. mazowieckie).
 • Piechociński: Polska rodzina broni się przed tym, co złe

  Piechociński: Polska rodzina broni się przed tym, co złe

  Janusz Piechociński odwiedził w niedzielę rodzinę w Rybiu pod Warszawą. "PSL, nie tylko w tym swoim przesłaniu, nie na wyborczy czas, ale na codzienność, jest blisko ludzkich spraw, mówi z troską o pokoleniu ludzi starszych, o seniorach" – przekonywał lider Stronnictwa.
 • Janusz Piechociński: PSL "jęzorem" u wagi

  Janusz Piechociński: PSL "jęzorem" u wagi

  ​"Po wyborach parlamentarnych PSL będzie nie tylko języczkiem, ale jęzorem u wagi" - podkreślił Janusz Piechociński. W ten sposób prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego odpowiedział na pytanie, dlaczego raz mówi o potrzebie utworzenia po wyborach dużej koalicji PO-PiS-PSL, innym razem deklaruje, że nigdy nie wejdzie w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością.
 • "Dziennik Gazeta Prawna": Szef PSL zamierza pogodzić PO i PiS

  "Dziennik Gazeta Prawna": Szef PSL zamierza pogodzić PO i PiS

  Prezes ludowców Janusz Piechociński zapowiada na łamach dziennika pogodzenie wody i ognia.
 • Janusz Piechociński: PSL proponuje wielką koalicję centrum

  Janusz Piechociński: PSL proponuje wielką koalicję centrum

  "Proponujemy wielką koalicję centrum z PSL i wokół PSL. Dziś, jak nigdy dotąd, potrzeba nam cudu zjednoczenia, a budowanie wspólnoty jest nakazem nie tylko polityków, ale i obowiązkiem wyborców" - powiedział w środę we Wrocławiu prezes PSL Janusz Piechociński.
 • Polska jest potęgą w produkcji samochodów i części

  Polska jest potęgą w produkcji samochodów i części

  ​Opel spodziewa się, że produkowana w Polsce Astra piątej generacji pozwoli znacząco zwiększyć udział koncernu w polskim rynku. Rozpoczęcie montażu zaawansowanego technologicznie modelu jest ważne także dla regionu i całej gospodarki. Ministerstwo liczy na wzrost eksportu, nowe zamówienia i inwestycje w branży motoryzacyjnej.

Filmy - Janusz Piechociński (40)

 • "Nie wejdę do rządu z radykałami PiS sam. Potrzebne porozumienie, ale bez Macierewicza"

  „Nie wejdę do rządu z radykałami PiS-u sam” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM wicepremier, minister gospodarki, prezes PSL Janusz Piechociński i przekonuje do koalicji PO-PiS-PSL. „Wielka koalicja jest po to, żeby zakończyć świętą wojnę PO-PiS-u. PiS trzeba opisywać jako wojownicze i radykalne ugrupowanie” – dodaje gość RMF FM. Pytany o ewentualne trwanie koalicji Platforma - PSL mówi: „Mamy nowe uwarunkowania”. „Prezydent nie potrafi rozmawiać z premier z innego obozu politycznego. Premier z prezydentem nie potrafi znaleźć mechanizmu rozwiązania. Nawet w sprawach tak gardłowych dla państwa, jak problem uchodźców, nie było w ciągu 3 miesięcy spotkania” – mówi wicepremier”. „To każe mi proponować wielką koalicję” – dodaje. Koalicja PSL-PiS nie wchodzi w grę? „Pamięta pan, co się stało z koalicjantami PiS-u? Wolę chuchać na zimne” – odpowiada. „Koalicje są po to, żeby rozwiązywać problemy, z którymi boryka się Polska. To, co nadchodzi, jest wyjątkowo groźne” – uważa. Jego zdaniem „potrzebne jest dziś porozumienie, w które nie wejdzie Antoni Macierewicz”. Pytany o to, czy Beata Szydło zostanie premierem, odpowiada: „Zauważył pan, że na sali sejmowej pani Szydło siedzi w drugim szeregu, za Błaszczakiem?”.
 • W Gliwicach ruszyła regularna produkcja nowego Opla Astry

  Nowy Opel Astra trafi do sprzedaży w listopadzie, a już cieszy się dużym zainteresowaniem. Opel otrzymał ponad 30 tys. zamówień na nowy model. Koncern właśnie uruchomił regularną produkcję piątej generacji Astry w fabryce Gliwicach. Takie zlecenie dla zakładu jest ważne zarówno dla regionu, jak i dla całej branży motoryzacyjnej. – W tym roku idziemy na wynik 640-650 tys. sztuk wyprodukowanych w Polsce po 584 tys. w zeszłym roku. Cały wzrost bierze się z podwojenia produkcji Opla w Gliwicach, co pokazuje, że ten koncern dokonał głębokiej restrukturyzacji, wzmocnił potencjał wytwórczy w Polsce. Tu w Gliwicach Opel trafił na bardzo dobre warunki, świetną kadrę, dobre zaplecze instytutów Politechniki Śląskiej i kapitalną załogę, która ściga się ze światem w jakości produkowanych samochodów – mówi wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Jak podkreśla, decyzja o produkcji w Gliwicach kolejnego nowego i technicznie zaawansowanego modelu marki Opel potwierdza wszechstronność i doświadczenie polskiego zespołu.
 • Obalenie Piechocińskiego? Mała grupa sfrustrowanych, którzy przestali mieć wpływ na partię

  Polskie Stronnictwo Ludowe ma pretensje do prezesa? „Rozmawia pan z małą grupą sfrustrowanych, którzy przestali mieć wpływ na sprawy partyjne” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM wicepremier, minister gospodarki i szef PSL Janusz Piechociński. „Ponoć odwoływanie ma się odbywać pod hasłem odmładzania. Przez 2 lata istotnie odmłodziłem PSL” – dodaje. „Nie próbujcie wmówić, że dojrzałe 120-letnie środowisko polityczne jest środowiskiem naiwniaków i przed wyborami będzie sobie wewnętrznie rozdawać ciosy na lewo i prawo” – mówi szef partii. Ocenia, że członkowie Naczelnej Rady PSL mają prawo w sobotę powiedzieć „Piechociński się zużył”, ale „większość tej rady ma prawo i obowiązek powiedzieć co innego”. PSL poprze Małgorzatę Kidawę-Błońską? „Oczekujemy od koalicjanta przedstawienia wizji funkcjonowania parlamentu przez najbliższe 4 miesiące. Będziemy mieli spotkanie na klubie we wtorek” – mówi gość RMF FM. Referendum? „Nie pójdę” – odpowiada wicepremier. „Apelowałem na spotkaniu z prezydentem, aby wycofał się z tego, bo jest to wyrzucenie w błoto ponad 100 mln zł” – dodaje.
 • Piechociński: Dzięki PSL ustawa o in vitro została zmieniona. Nie zgłaszamy votum separatum

  Dzięki PSL-owi i Kosiniakowi "wzmocniono w ustawie postrzeganie życia i odpowiedzialności za los dziecka"- mówi w Kontrwywiadzie RMF FM wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. "Bardzo dużo zrobił Władek Kosiniak-Kamysz" - dodaje. PSL-owscy ministrowie nie zgłosili votum separatum dla ustawy o in vitro dlatego, że "w stosunku do projektu wyjściowego Arłukowicz wyszedł nam naprzeciw"- ocenia Piechociński. Pytany o to, czy PSL poprze w Sejmie ustawę o in vitro odpowiada: "Diabeł tkwi w szczegółach. Wystarczy jedna, drobna poprawka i zaczną się rodzić po stronach konfliktu dodatkowe napięcia".