Sport - Janusz Paterman

Artykuły - Janusz Paterman (24)

 • Ruch Chorzów porozumiał się z PZPN. Wycofali skargę

  Ruch Chorzów porozumiał się z PZPN. Wycofali skargę

  Ugoda na linii piłkarska centrala – Ruch Chorzów. Dzięki rozmowom i porozumieniu, pierwszoligowy klub wycofał z Trybunału Arbitrażowego skargę na decyzję Komisji Odwoławczej, pozbawiającej "Niebieskich" 6 punktów w ligowej tabeli. Dzięki temu chorzowianie zyskali miesiąc czasu na spłatę zobowiązań względem byłych piłkarzy czy trenerów. Jeśli dług w wysokości 2,8 mln zł zostanie uregulowany do końca marca, to Ruchowi w tabeli odjęty będzie tylko punkt.
 • Ruch Chorzów odzyskał klubowy symbol

  Ruch Chorzów odzyskał klubowy symbol

  Ważna wiadomość dla fanów 14-krotnego mistrza Polski. Ruch odzyskał klubowy symbol, kultową „eRkę”, która przez lata była zastawiona.
 • Ruch Chorzów. Pierwszoligowy klub spłaca należności

  Ruch Chorzów. Pierwszoligowy klub spłaca należności

  Chorzowianie mieli czas do wczoraj na zapłacenie należności sięgających jeszcze 2016 roku. Chodziło o prawie 0,5 mln złotych. - Wszystko co było do zapłaty na dzień 15 stycznia zostało uregulowane i jest potwierdzone - informuje prezes Ruchu Janusz Paterman.
 • Ruch Chorzów znów zostanie ukarany? Janusz Paterman: To kuriozum!

  Ruch Chorzów znów zostanie ukarany? Janusz Paterman: To kuriozum!

  Do dziś klub z Chorzowa ma czas na to, żeby uregulować zaległości w stosunku do byłych piłkarzy i trenerów. Chodzi o kwotę 488 tys. złotych. Sytuację komplikuje to, że klub, który wszedł w układ restrukturyzacyjny i wierzycielski, nie może sam uregulować tych zobowiązań, bo to wbrew prawu. Działacze Ruchu deklarują jednak, że znajdzie się firma, która weźmie to zobowiązanie na siebie. Mimo to, Komisja Licencyjna zamierza karać chorzowian kolejnymi ujemnymi punktami.
 • Ruch Chorzów wychodzi na finansową prostą

  Ruch Chorzów wychodzi na finansową prostą

  Pół miliona złotych potrzebuje na szybko klub z Chorzowa, żeby do połowy stycznia spłacić zaległości względem byłych piłkarzy i trenerów. Czy "Niebiescy" zdążą? - Jest to na mojej głowie i całego zarządu – mówi prezes Ruchu Janusz Paterman.
 • Ruch Chorzów. Paterman: My po prostu walczymy o życie

  Ruch Chorzów. Paterman: My po prostu walczymy o życie

  - Po prostu walczymy o życie - powiedział otwarcie prezes Ruchu Chorzów Janusz Paterman. Działacze klubu porozumieli się z władzami miasta w kwestii zabezpieczeń pożyczki, która została udzielona "Niebieskim".
 • Ruch Chorzów. Prezes Paterman: Kara jest zbyt surowa

  Ruch Chorzów. Prezes Paterman: Kara jest zbyt surowa

  Kibice Ruchu mogą odetchnąć z ulgą, klub otrzymał licencję na grę w I lidze. Sezon rozpocznie jednak z karą minus 5 punktów. - Karę pięciu ujemnych punktów uważamy za zbyt surową. Ta kara nie jest dolegliwa dla tych, którzy spowodowali problemy, a dla tych, którzy musieli się z nimi zmierzyć - cytuje prezesa Ruchu Janusza Patermana oficjalna strona klubowa.
 • Ruch Chorzów. W ciągu tygodnia wydali dwa miliony złotych. Czekają na licencję

  Ruch Chorzów. W ciągu tygodnia wydali dwa miliony złotych. Czekają na licencję

  Wokół Ruchu Chorzów głośno jest z powodu zatrzymania przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego dwóch byłych szefów klubu Dariusza S. i Mirosława M. W stosunku do tego pierwszego, byłego prezesa i właściciela, prokuratura i sąd zdecydowały o trzymiesięcznym areszcie. Na innym polu "Niebiescy" walczą o licencję na występy w 1. lidze. Decyzja ma zapaść jutro.
 • Ruch Chorzów rozmawia z Marcinem Kowalczykiem

  Ruch Chorzów rozmawia z Marcinem Kowalczykiem

  W Chorzowie robią, co się da, żeby przy Cichej dalej występował doświadczony Marcin Kowalczyk. W zakończonym spadkiem sezonie 32-letni obrońca należał do najlepszych w zespole "Niebieskich".
 • Ruch Chorzów domaga się powtórzenia meczu z Arką

  Ruch Chorzów domaga się powtórzenia meczu z Arką

  Po szczegółowej analizie wczorajszego spotkania Arka - Ruch i skandalicznej decyzji sędziego Tomasza Musiała, który w 23. minucie uznał bramkę zdobytą ręką przez Rafała Siemaszkę, co skutkuje spadkiem "Niebieskich" z Ekstraklasy, w chorzowskim klubie postanowili, że złożą oficjalny protest do piłkarskich władz. - Chcemy powtórzenia spotkania z Arką od 23. minuty, od stanu 1-0 dla nas - mówi Interii Janusz Paterman, prezes klubu z Chorzowa.