biznes - Janusz Palikot

Synonimy:
Palikot, Palikot Janusz
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Janusz Palikot (15)

 • Ile zapłacimy za kiełbasę wyborczą? Kosztowne obietnice kandydatów na prezydenta

  Poprosiliśmy sztaby kandydatów o przesłanie nam ich kluczowych postulatów gospodarczych. Na łamach "DGP" szacujemy ich koszty. Najbardziej zachowawczy wydaje się Bronisław Komorowski.
 • Palikot: Związkowcy nie reprezentują większości polskiej gospodarki

  Piątek (13.09) jest trzecim dniem związkowych protestów w Warszawie - zaplanowane są kolejne akcje przed ministerstwami, a także debaty i wystąpienia.
 • Palikot donosi do prokuratury na wiceministra skarbu z PSL

  Palikot donosi do prokuratury na wiceministra skarbu z PSL

  Janusz Palikot złożył w poniedziałek zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień przez wiceministra skarbu Jana Burego (PSL). Zdaniem Palikota, Bury "pił do nieprzytomności" za pieniądze elektrowni "Kozienice".
 • Płacisz 10 tysięcy złotych i ludzie cię kochają

  Wojciech Cejrowski, Doda i Janusz Palikot uważani są przez Polaków za marki najjaśniej świecące, a do tego lubiane i pełne dynamizmu, donosi "Puls Biznesu" w oparciu o najnowsze badanie marek celebrytów, autorstwa BAV Consulting.
 • Palikot chce legalizować bimber!

  Palikot chce legalizować bimber!

  Szef sejmowej komisji "Przyjazne państwo" Janusz Palikot ma pomysł na legalizację bimbrownictwa, pisze "Rzeczpospolita".
 • Palikot czy kruk? Kto zaszkodzi?

  Poseł PO Janusz Palikot ma nadzieję, że Sejm odrzuci weto prezydenta do nowelizacji ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych przewidującej odrolnienie gruntów w miastach. Prezydent Lech Kaczyński zawetował tę nowelizację we wtorek. Jej projekt przygotowała sejmowa komisja "Przyjazne Państwo", którą kieruje Palikot.
 • Sejmowi bogacze i biedacy

  Sejmowi bogacze i biedacy

  Krezusami w polskim parlamencie są: Janusz Palikot, Mirosław Koźlakiewicz, Roman Kosecki i Radek Sikorski - wszyscy z Platformy Obywatelskiej. Palikot dorobił się na biznesie, jest właścicielem kilku fabryk wódek, Koźlakiewicz ma gospodarstwo rolne z fermą drobiarską warte 10 mln, Kosecki to były reprezentant Polski w piłce nożnej grający m.in. w Hiszpanii, we Francji i w Turcji, a Sikorski pracował za granicą jako ekspert i dziennikarz.
 • "Wciąż jadę po bandzie"

  Bez zdecydowanych, przerysowanych form przekazu nie jest się dziś w stanie zainteresować opinii publicznej - mówi Janusz Palikot, poseł Platformy Obywatelskiej, przewodniczący komisji "Przyjazne państwo".
 • Odrolnienie uderzy w ceny

  Odrolnienie uderzy w ceny

  100 projektów wypracowanych podczas 100 posiedzeń sejmowej komisji Przyjazne Państwo jest "w bardzo zaawansowanej formie legislacyjnej" - poinformował w środę przewodniczący komisji Janusz Palikot na konferencji prasowej z okazji setnego jej posiedzenia.
 • Lista "absurdów biurokratycznych"

  Komisja "Przyjazne Państwo" przygotowała listę 150 zmian w przepisach likwidujących "absurdy biurokratyczne". Szef komisji Janusz Palikot ocenia, że w połowie maja może wejść w życie pierwsza setka z tych zmian.