Janusz Majewski

Artykuły - Janusz Majewski (21)

 • Janusz Majewski i "Czarny Mercedes": Unikam tematów współczesnych

  Janusz Majewski i "Czarny Mercedes": Unikam tematów współczesnych

  Reżyser Janusz Majewski, którego filmy cieszą się od lat niesłabnącą popularnością, nie chce robić współczesnych obrazów. "Unikam tematów współczesnych" - mówi PAP Life. "Prawdziwą nagrodą za pracę jest to, kiedy zupełnie obcy człowiek zaczepia mnie na ulicy i dziękuje mi" - dodaje reżyser. Jego najnowszy film, "Czarny Mercedes" trafi na ekrany polskich kin w najbliższy piątek, 4 października.
 • Janusz Majewski: Wszystkich dobrych aktorów już miałem

  Janusz Majewski: Wszystkich dobrych aktorów już miałem

  Dla mnie prawdziwą nagrodą za pracę jest to, kiedy zupełnie obcy człowiek zaczepia mnie na ulicy i dziękuje mi za jakiś film - mówi PAP Life Janusz Majewski. Przed premierą filmu "Czarny Mercedes" reżyser opowiada o swych ulubionych aktorach i hollywoodzkim kluczu dobierania obsady.
 • "Czarny Mercedes" pełen gwiazd. Janusz Majewski powraca z nowym filmem

  "Czarny Mercedes" pełen gwiazd. Janusz Majewski powraca z nowym filmem

  Zakończyły się zdjęcia do najnowszego filmu produkowanego przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych - sensacyjnego kryminału "Czarny Mercedes" w reżyserii i na podstawie scenariusza Janusza Majewskiego.
 • "Czarny mercedes": Janusz Majewski kręci nowy film

  "Czarny mercedes": Janusz Majewski kręci nowy film

  Janusz Majewski - twórca takich głośnych obrazów, jak "Zaklęte rewiry" i "C.K. Dezerterzy" - pracuje nad nowym filmem. Scenariusz "Czarnego mercedesa" powstał na podstawie jego powieści pod tym samym tytułem.
 • Janusz Majewski: Reżyseria to absolutna dyktatura

  Janusz Majewski: Reżyseria to absolutna dyktatura

  "Czym jest reżyseria? To absolutna dyktatura" - mówi Janusz Majewski. "Patrzę na moich kolegów i myślę, że niektórym by się to przydało, żeby mieli bardziej doświadczonych od siebie producentów" - dodaje.
 • Janusz Majewski: Trafnie obsadzałem

  Janusz Majewski: Trafnie obsadzałem

  "Lubię pracować z aktorami, których dobrze znam" - mówi reżyser Janusz Majewski. "Pomyłka obsadowa to jest rzecz nie do naprawienia" - dodaje artysta.
 • Janusz Majewski: Wyreżyserowałem żonie serial, żeby mogła się wzruszać

  Janusz Majewski: Wyreżyserowałem żonie serial, żeby mogła się wzruszać

  1 lutego na sklepowe półki trafiła książka Zofii Turowskiej "Janusz Majewski. Film – kobieta jego życia". To pierwsza biografia wybitnego reżysera, scenarzysty i pisarza. Prezentujemy fragment książki, z którego dowiemy się, że żona artysty - znana fotografka Zofia Nasierowska - była też inspiratorką dość szczególnego telewizyjnego przedsięwzięcia Janusza Majewskiego.
 • Janusz Majewski obchodzi 85. urodziny

  Janusz Majewski obchodzi 85. urodziny

  Janusz Majewski, twórca serialu "Królowa Bona" oraz filmów "Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny", "C.K. Dezerterzy" czy "Zaklęte rewiry", autor znakomitych adaptacji literatury, obchodzi w piątek, 5 sierpnia, 85. urodziny.
 • Janusz Majewski laureatem Platynowych Lwów

  Janusz Majewski laureatem Platynowych Lwów

  ​24 września 2016 roku na gali zamknięcia 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni nagrodę Platynowe Lwy otrzyma wybitny polski reżyser i scenarzysta - Janusz Majewski.
 • Janusz Majewski po słonecznej stronie ulicy

  Janusz Majewski po słonecznej stronie ulicy

  - Czasem warto wejść na tę słoneczną stronę ulicy i zobaczyć życie z tamtej perspektywy - mówił w Warszawie na spotkaniu z dziennikarzami Janusz Majewski, którego nowy film "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" trafi do kin 15 stycznia.

Zdjęcia - Janusz Majewski (14)

 • film.interia.pl
  Warszawa żegna Andrzeja Wajdę
 • film.interia.pl
  Gdynia 2016: Laureaci
 • film.interia.pl
  Filmy Janusza Majewskiego
 • film.interia.pl
  Filmy Janusza Majewskiego
 • film.interia.pl
  Filmy Janusza Majewskiego
 • film.interia.pl
  Filmy Janusza Majewskiego

Filmy - Janusz Majewski (1)

 • Janusz Majewski o swojej wizji kina

  Janusz Majewski, reżyser m.in. "Zaklętych rewirów" i "C. K. Dezerterów", otrzymał Orła za osiągnięcia życia. - Bardziej, niż przekazywanie idei, interesowało mnie tworzenie spektaklu wizualno-dźwiękowego, i dbałość o rys humorystyczny w każdej, nawet najpoważniejszej historii.