Janusz Kochanowski

Artykuły - Janusz Kochanowski (86)

 • TK zbada, czy sąd może zakazać mediom publikacji na czas procesu

  9 listopada Trybunał Konstytucyjny zbada zgodność z prawem zakazywania przez sądy publikacji prasowej - do końca procesu w danej sprawie. Tzw. zabezpieczenie powództwa w sprawach przeciw mediom zaskarżył b. Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski.
 • Mamy nowego Rzecznika Praw Obywatelskich

  Nowy Rzecznik Praw Obywatelskich - prof. Irena Lipowicz złożyła dziś rano ślubowanie przed Sejmem i może już oficjalnie objąć swój urząd. Poprzedni RPO Janusz Kochanowski zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
 • Dziś poznamy nowego RPO. Dwie kandydatki

  Dziś poznamy nowego RPO. Dwie kandydatki

  Dziś w popołudniowym bloku głosowań Sejm wybierze Rzecznika Praw Obywatelskich. O tę funkcję ubiegają się rekomendowana przez PO Irena Lipowicz i zgłoszona przez PiS Zofia Romaszewska. Dotychczasowy rzecznik Janusz Kochanowski zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia.
 • Owsiak: Oby wszyscy urzędnicy byli jak Janusz Kochanowski

  Trzeba sobie życzyć, by wszyscy urzędnicy w tym kraju byli tacy, jak Janusz Kochanowski: ciepli, ludzcy, przyjacielscy, z takimi manierami i tak skuteczni - wspomina rzecznika praw obywatelskich Janusza Kochanowskiego Jurek Owsiak.
 • Jasna Góra: Pożegnanie Janusza Kochanowskiego

  W jasnogórskiej Kaplicy Matki Bożej rozpoczęła się msza pogrzebowa Rzecznika Praw Obywatelskich Janusza Kochanowskiego, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Mszy przewodniczy metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak.
 • Kochanowski zostanie pochowany w Częstochowie

  Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski zostanie pochowany we wtorek w Częstochowie, skąd pochodził. Zgodnie ze swoją wolą, spocznie w rodzinnym grobie na cmentarzu Kule, obok szczątków rodziców.
 • Janusz Kochanowski

  Janusz Kochanowski

  Janusz Kochanowski, który zginął w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, był Rzecznikiem Praw Obywatelskich od 2006 r.
 • Biuro RPO pracuje normalnie, interesanci są przyjmowani

  Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich pracuje normalnie, wszyscy interesanci, którzy się do nas zgłaszają, są przyjmowani - powiedział zastępca RPO Stanisław Trociuk, który po śmierci Janusza Kochanowskiego kieruje urzędem.
 • Zidentyfikowano cztery kolejne ciała ofiar

  Zidentyfikowano cztery kolejne ciała ofiar

  Janusz Kochanowski, Rzecznik Praw Obywatelskich, Joanna Agacka-Indecka, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, Mariusz Kazana, dyrektor Protokołu Dyplomatycznego w MSZ - to po prezydencie Lechu Kaczyńskim kolejne trzy ofiary zidentyfikowane po katastrofie samolotu pod Smoleńskiem - powiedziała w rozmowie z Konradem Piaseckim minister zdrowia Ewa Kopacz. Rodzina Janiny Fetlińskiej, senator PiS, identyfikuje zwłoki.
 • Zdrowie rzecznika warte złota

  Zdrowie rzecznika warte złota

  Rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski jest jedyną osobą, której podatnicy w ub. roku zafundowali abonament na ochronę zdrowia za 700 zł miesięcznie, informuje "Gazeta Wyborcza".

Filmy - Janusz Kochanowski (5)

 • "Pozwę Polskę za swoją świńską grypę"

  Krucjata dopiero się zaczęła. Wystąpię z pozwem cywilnym przeciw Skarbowi Państwa o symboliczną złotówkę. Od miesiąca jestem chory, cierpiąc i ponosząc wydatki - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Janusz Kochanowski, rzecznik praw obywatelskich.
 • Janusz Kochanowski: Spokojnych świąt!

  Rzecznik Praw Obywatelskich, Janusz Kochanowski, życzy internautom szczęśliwych świąt i pomyślności w 2010 roku.
 • Przesłuchanie RMF FM

  Gościem Agnieszki Burzyńskiej był Janusz Kochanowski, Rzecznik Praw Obywatelskich.
 • "Brak szczepionek to głupota"

  Od miesięcy było wiadomo, że zbliża się pandemia grypy i należało się do tego przygotować - mówił w Kontrwywiadzie Janusz Kochanowski.