Janusz Kamiński

Synonimy:
Kamiński Janusz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Janusz Kamiński (20)

 • Trzech polskich operatorów ma szanse na Oscara?

  Trzech polskich operatorów ma szanse na Oscara?

  Choć wciąż nie wiadomo, jak z powodu pandemii COVID-19 wyglądać będzie przyszłoroczna ceremonia rozdania Oscarów, podobnie do lat ubiegłych ruszyła już giełda nazwisk i tytułów, które mogą spodziewać się statuetki. Dziennikarze prestiżowego magazynu „Variety” ocenili m.in. szanse operatorów filmowych. Wśród branych pod uwagę nazwisk znalazło się aż trzech twórców z Polski.
 • And the Oscar goes to...

  And the Oscar goes to...

  "Artysta" w reżyserii Michela Hazanaviciusa triumfował podczas 84. gali wręczenia Oscarów, zdobywając statuetki Akademii w najważniejszych kategoriach: najlepszy aktor (Jean Dujardin), najlepszy reżyser (Michel Hazanavicius) oraz najlepszy film. Polacy - Janusz Kamiński i Agnieszka Holland - musieli uznać wyższość konkurentów.
 • Kamiński: Dwa Oscary są bardzo fajne

  Kamiński: Dwa Oscary są bardzo fajne

  "Koni było osiem. Jeden potrafił leżeć, inny siadać, a jeszcze inny spoglądać w prawo" - Janusz Kamiński w ekskluzywnym wywiadzie dla RMF FM zdradza, w jaki sposób powstawał film Stevena Spielberga "Czas wojny". Z wybitnym polskim operatorem rozmawiał Paweł Żuchowski.
 • Krytycy nagrodzili Kamińskiego

  Krytycy nagrodzili Kamińskiego

  Polski operator filmowy pracujący w USA, Janusz Kamiński, został laureatem nagrody Stowarzyszenia Krytyków Filmowych Radia, Internetu i Telewizji (Broadcast Film Critics Association) za zdjęcia do "Czasu wojny" Stevena Spielberga.
 • Kolejny film Spielberga i Kamińskego

  Kolejny film Spielberga i Kamińskego

  1 stycznia 2010 roku Steven Spielberg wybrał się w Londynie do teatru na spektakl "War Horse", zrealizowany na podstawie powieści Michaela Morpurgo pod tym samym tytułem. Jak potem wspominał, wzruszył się do łez, a potem długo rozmawiał z twórcami i wykonawcami spektaklu.
 • Kamiński po trzeciego Oscara?

  Kamiński po trzeciego Oscara?

  Reżyser dramatu "Motyl i skafander" Julian Schnabel podkreślił, że był pewien, iż autor zdjęć do tego filmu, Janusz Kamiński, otrzyma nominację do Oscara.
 • Dwukrotny laureat Oscara w Polsce

  Dwukrotny laureat Oscara w Polsce

  Janusz Kamiński, laureat dwóch Oscarów za najlepsze zdjęcia do "Listy Schindlera" i "Szeregowca Ryana", będzie gościem uroczystej premiery swojego filmu "Hania".
 • Janusz Kamiński zakończył zdjęcia

  Janusz Kamiński zakończył zdjęcia

  Mimo zacinającego śniegu i deszczu zakończyły się zdjęcia do filmu "Hania" Reżyserem i operatorem jest laureat Oscara Janusz Kamiński. Jest to jego pierwszy polski film.
 • Grochowska i Simlat w "Hani"

  Grochowska i Simlat w "Hani"

  Agnieszka Grochowska, Łukasz Simlat i Maciej Stolarczyk zagrają główne role w reżyserowanym przez znanego operatora Janusza Kamińskiego filmie "Hania"; autorem muzyki do tego obrazu będzie zdobywca Oscara, Jan A.P. Kaczmarek - poinformowali twórcy filmu na specjalnej konferencji prasowej.
 • Ruszyły zdjęcia do filmu Janusza Kamińskiego

  Ruszyły zdjęcia do filmu Janusza Kamińskiego

  W poniedziałek, 4 grudnia, padł pierwszy klaps na planie długo oczekiwanego filmu "Hania" w reżyserii Janusza Kamińskiego. Operator Stevena Spielberga i dwukrotny laureat Oscara ("Lista Schindlera", "Szeregowiec Ryan") od kilku lat pragnął wyreżyserować film w Polsce. Zdjęcia w Warszawie i okolicach będą trwały do końca stycznia.