Janusz Józefowicz

Artykuły - Janusz Józefowicz (65)

Filmy - Janusz Józefowicz (10)

 • Czy córka Urbańskiej i Józefowicza idzie w ślady rodziców?

  Czy córka Nataszy Urbańskiej i Janusza Józefowicza idzie w ślady rodziców? - Trochę tak i trochę nie, bo ona już występuje i przepięknie śpiewa, jestem jej ogromną fanką. Nie chce pchać jej w coś, czego ona nie będzie chciała, na razie ją obserwujemy. Te pojedyncze spektakle sprawiają jej frajdę i nie są męczące. Z każdym kolejnym spektaklem się rozwija - powiedziała Natasza.
 • Natasza Urbańska będzie grała w niemieckich teatrach

  Nie słabnie zainteresowanie musicalem „Polita” w wykonaniu artystów Teatru Studio Buffo. Musical odniósł ogromny sukces w Rosji, a teraz jego twórcy zamierzają podbić sceny w Niemczech, choćby dlatego, że Pola Negri była tam bardzo popularna. Trasa u zachodnich sąsiadów planowana jest na początek przyszłego roku. Spektaklem zrealizowanym w technologii 3D zainteresowani są również Amerykanie. – Na przełomie stycznia i lutego planowana jest trasa po Niemczech, już są sprzedawane bilety. To jest bardzo fajny dla nas kierunek, mamy tam mnóstwo przyjaciół. Zresztą pracujemy już z nimi od lat, bo pierwsze było „Metro” już ponad 10 lat temu, później „Czarownice z Eastwick” i teraz „Polita”. Zapowiada się to rzeczywiście bardzo ciekawie – mówi Natasza Urbańska.
 • Józefowicz o "Policie": Nie wytrzymaliśmy tego finansowo

  To miał być wielki sukces, ale rzeczywistość zweryfikowała śmiałe plany... Pierwszy na świecie musical realizowany w technologii 3D - „Polita” w reżyserii Janusza Józefowicza z Nataszą Urbańską w roli głównej - został przeniesiony z Torwaru do teatru Studio Buffo. Zadecydowały o tym względy finansowe. – Nie wytrzymaliśmy tego finansowo, zostawiliśmy na Torwarze dużo pieniędzy, ponad 1,5 mln zł, sami będąc troszkę pod kreską. Spektakl był bardzo drogi w przygotowaniu i okazuje się, że również bardzo drogi w eksploatacji. Jeżeli się nie ma swojego miejsca, jeżeli nie ma się swojej dużej sceny, to trzeba ponieść ogromne koszty – podkreśla Janusz Józefowicz. „Polita” opowiada o Poli Negri, jedynej polskiej aktorce, która odniosła międzynarodowy sukces w branży filmowej. Urodzona w Lipnie Apolonia Chałupiec dzięki talentowi, ciężkiej pracy i szczęściu stała się jedną z najpopularniejszych gwiazd Hollywood lat 20
 • Urbańska będzie grała po niemiecku. Chce też podbić Hollywood

  Twórcy musicalu „Polita” przymierzają się do podboju Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Janusz Józefowicz jest przekonany, że to bardzo dobry kierunek, bo Pola Negri, była w tych krajach niezwykle popularna. Trwają więc szczegółowe ustalenia z organizatorami tournée. Reżyser nie ukrywa, że chciałby również dotrzeć do widzów w Ameryce. Ale na razie, przez najbliższych kilka miesięcy, spektakl będzie wystawiany w Rosji - m.in. w Soczi i w Petersburgu. - "Polita" została w Rosji fantastycznie przyjęta; mieliśmy świetne recenzje i też można mówić o sukcesie komercyjnym. Teraz, w styczniu, zaczynają się przedstawienia, potem w lutym, marcu, kwietniu – do lata. Są plany, żeby to grać w Soczi przez całe lato, a potem na jesień Moskwa. Jeżeli to będzie w Petersburgu, to na przykład na białe noce - mówi Józefowicz.