Janusz Głowacki

Artykuły - Janusz Głowacki (36)

 • Ostatnie pożegnanie Janusza Głowackiego

  Ostatnie pożegnanie Janusza Głowackiego

  - Prochem jesteś, ale Pan cię wskrzesi w dniu ostatecznym. Tak wierzę. Szukajcie mnie, nie szukajcie ciała. Nie możemy zgubić Janusza. Szukajmy go zawsze, by nic, co nam zostawił, nie zginęło - mówił ks. Andrzej Luter podczas uroczystości pogrzebowych Janusza Głowackiego. Ostatnie pożegnanie pisarza odbyło się w poniedziałek, 11 września, na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.
 • Janusz Głowacki: Zapach łubinu

  Janusz Głowacki: Zapach łubinu

  Zmarł 19 sierpnia w Egipcie. W poniedziałek, 11 września, zostanie pochowany na na warszawskich Powązkach Wojskowych.
 • Pogrzeb Janusza Głowackiego odbędzie się 11 września

  Pogrzeb Janusza Głowackiego odbędzie się 11 września

  Janusz Głowacki, zmarły 19 sierpnia wybitny pisarz, dramaturg, felietonista i scenarzysta, spocznie na warszawskich Powązkach Wojskowych w poniedziałek, 11 września. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12 - podaje ks. Andrzej Luter, przyjaciel zmarłego.
 • Znani o śmierci Głowackiego: "Janusz! Janusz! Niemożliwe!"

  Znani o śmierci Głowackiego: "Janusz! Janusz! Niemożliwe!"

  Informacja o śmierci Janusza Głowackiego, cenionego pisarza i dramaturga, który odszedł w sobotę w wieku 79 lat, poruszyła wielu znanych Polaków, m.in. Krystynę Jandę i Kubę Wojewódzkiego. W jaki sposób uczcili oni tego mistrza sarkazmu i ironii?
 • Olgierd Łukaszewicz: Głowacki był bezlitosnym obserwatorem naszej mentalności

  Olgierd Łukaszewicz: Głowacki był bezlitosnym obserwatorem naszej mentalności

  Był bezlitosnym obserwatorem naszej mentalności, działań i dobrych chęci, którymi piekło jest wybrukowane - powiedział prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz, wspominając zmarłego w sobotę, 29 sierpnia, pisarza Janusza Głowackiego.
 • Janusz Zaorski wspomina Janusza Głowackiego

  Janusz Zaorski wspomina Janusza Głowackiego

  ​Był obserwatorem, który z dystansu, dość ironicznie, czasem kpiarsko komentował rzeczywistość - jego diagnozy były iście lekarskie - powiedział scenarzysta i reżyser Janusz Zaorski, wspominając zmarłego 19 sierpnia pisarza Janusza Głowackiego
 • Nie żyje Janusz Głowacki

  Nie żyje Janusz Głowacki

  Zmarł Janusz Głowacki - dramatopisarz i autor opowiadań, felietonista, scenarzysta filmowy, barwna postać świata artystycznego. Miał 78 lat. Informację o śmierci pisarza przekazała jego żona - Olena Leonenko-Głowacka.
 • Janusz Głowacki: Czy Wałęsa brał pieniądze od SB?

  Janusz Głowacki: Czy Wałęsa brał pieniądze od SB?

  "Przyszłem, czyli jak pisałem scenariusz o Lechu Wałęsie dla Andrzeja Wajdy" - to najnowsza książka Janusza Głowackiego, w której pisarz nie tylko przedstawia kulisy pracy nad filmem, ale też wyjaśnia, dlaczego osiągnięcia byłego prezydenta ocenia jako ważniejsze od jego ewentualnych błędów i potknięć.

Filmy - Janusz Głowacki (4)