Janusz Gajos

Synonimy:
Gajos Janusz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Janusz Gajos (73)

 • Dawid Podsiadło opublikował nowe wideo. "Chciałbym żyć w tolerancyjnym kraju"

  Dawid Podsiadło opublikował nowe wideo. "Chciałbym żyć w tolerancyjnym kraju"

  Dawid Podsiadło opublikował nowy film, w którym przekazuje, dlaczego warto pójść na wybory. Oddał też głos innym gwiazdom.
 • Pol'and'Rock 2020 w wersji online: Janusz Gajos i Andrzej Mleczko gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych

  Pol'and'Rock 2020 w wersji online: Janusz Gajos i Andrzej Mleczko gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych

  Aktor Janusz Gajos oraz rysownik i satyryk Andrzej Mleczko to kolejni goście Akademii Sztuk Przepięknych w ramach 26. Pol'and'Rock Festival, który w całości odbędzie online.
 • Co znani Polacy myślą o kobietach?

  Co znani Polacy myślą o kobietach?

  Andrzej Pągowski stworzył kalendarz "Kobiety w męskich oczach". Umieścił w nim plakaty swojego autorstwa oraz refleksje znanych Polaków na temat kobiet. Wśród jego rozmówców znaleźli się m.in. Dawid Podsiadło, Borys Szyc, Piotr Fronczewski i Janusz Gajos.
 • Janusz Gajos: Jaki jest naprawdę?

  Janusz Gajos: Jaki jest naprawdę?

  Dla aktorów teatralnych najważniejszym miejscem w teatrze, poza sceną, jest bufet. Tam kwitnie życie towarzyskie. Jak w bufetowym anturażu zachowuje się Janusz Gajos? Tego dowiadujemy się z książki, w której portretują go znajomi aktorzy i reżyserzy.
 • Janusz Gajos: Siła pod warstwą delikatności

  Janusz Gajos: Siła pod warstwą delikatności

  21 rozmów z przyjaciółmi i współpracownikami Janusza Gajosa składa się na książkę Jacka Wakara "Przyczajony geniusz", poświęconą temu wybitnemu aktorowi. Ludzie znający Gajosa opisują go jako człowieka delikatnego, wycofanego, ale i świadomego swojej siły.
 • Janusz Gajos, czyli "Przyczajony geniusz"

  Janusz Gajos, czyli "Przyczajony geniusz"

  21 rozmów z przyjaciółmi i współpracownikami Janusza Gajosa składa się na książkę Jacka Wakara "Przyczajony geniusz", poświęconą temu wybitnemu aktorowi. Ludzie znający Gajosa opisują go jako człowieka delikatnego, wycofanego, ale i świadomego swojej siły.
 • Janusz Gajos kończy 80 lat

  Janusz Gajos kończy 80 lat

  Niezwykle popularny Janek Kos z "Czterech pancernych" i gburowaty woźny Turecki z "Kabareciku" Olgi Lipińskiej - Janusz Gajos, w opinii wielu, uchodzi za jednego z najwszechstronniejszych polskich aktorów. 23 września artysta kończy 80 lat.
 • Janusz Gajos: Bez obrazy dla wierzących

  Janusz Gajos: Bez obrazy dla wierzących

  ​- W filmie "Kler" nie ma nic takiego, co mogłoby obrazić ludzi głęboko wierzących, ale i myślących jednocześnie. Ta opowieść da nam bardzo dużo do myślenia - Janusz Gajos opowiada o pracy przy nowym filmie Wojtka Smarzowskiego.
 • "Kamerdyner": Janusz Gajos jako "król Kaszubów"

  "Kamerdyner": Janusz Gajos jako "król Kaszubów"

  ​28 czerwca mija 99. rocznica podpisania traktatu wersalskiego, kończącego I wojnę światową, po której Polska powróciła na mapę Europy. W epokowym wydarzeniu miał swój udział Antoni Abraham. To pierwowzór postaci Bazylego Miotke, którego Janusz Gajos gra w filmie "Kamerdyner".
 • Kaszubsko godka Janusza Gajosa

  Kaszubsko godka Janusza Gajosa

  Dla Janusza Gajosa rola w "Kamerdynerze", historii splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców, łączyła się z nauką języka kaszubskiego - wszak gra kaszubskiego patriotę Bazylego Miotke. "Nałożyłem na siebie straszny obowiązek" - odnosi się do zadania, jakim była nauka tego języka aktor.

Zdjęcia - Janusz Gajos (35)

 • film.interia.pl
  Janusz Gajos: Aktor zawodowy
 • film.interia.pl
  Janusz Gajos: Aktor zawodowy
 • film.interia.pl
  Janusz Gajos: Aktor zawodowy
 • film.interia.pl
  Janusz Gajos: Aktor zawodowy
 • film.interia.pl
  Janusz Gajos: Aktor zawodowy
 • film.interia.pl
  Janusz Gajos: Aktor zawodowy

Filmy - Janusz Gajos (5)

 • Janusz Gajos: Uparcie trwam

  Jaki jest największy sukces zawodowy aktora Janusza Gajosa? Posłuchajcie naszej rozmowy! PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ SOBOTĘ OD 19:00.
 • „Body/Ciało”: Rozmowa z Januszem Gajosem

  5 lutego w Berlinie rozpoczął się 65. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale. O główną nagrodę imprezy, Złotego Niedźwiedzia, ubiega się w tym roku 19 filmów. Polskę reprezentuje "Body/Ciało" - najnowszy obraz Małgorzaty Szumowskiej, autorki głośnych i wielokrotnie nagrodzonych na świecie "33 scen z życia", "Sponsoringu" i "W imię...". Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Januszem Gajosem, który w najnowszym filmie Małgorzaty Szumowskiej zagrał cynicznego prokuratora, próbującego na swój sposób odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka jego równie pogubionej i chorej na anoreksję córki - Anna oznajmi, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma ważną wiadomość, oboje będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.
 • Przemysław Sadowski: obywatel kontra prawo

  "Układ zamknięty" Ryszarda Bugajskiego to oparta na faktach historia trzech przedsiębiorców, którzy zostali niesłusznie oskarżeni o działalność w grupie przestępczej. - Naszymi przeciwnikami są ludzie, którzy działają w imieniu prawa, ale tak naprawdę tworzą układ mafijny w swej naturze - mówi Przemysław Sadowski, odtwórca jednej z głównych ról w filmie.
 • "Układ zamknięty"

  "Układ zamknięty" to thriller w reżyserii Ryszarda Bugajskiego. Trzej prominentni biznesmeni padają ofiarą misternie uknutej intrygi na wysokich szczeblach wymiaru sprawiedliwości. Pewnego ranka do ich domów wkraczają agenci Centralnego Biura Śledczego i antyterroryści - ale żaden z przedsiębiorców nie ma bladego pojęcia, skąd wzięły się stawiane im zarzuty...