Janusz Gajos

Synonimy:
Gajos Janusz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Janusz Gajos (131)

 • Janusz Gajos: Bez obrazy dla wierzących

  Janusz Gajos: Bez obrazy dla wierzących

  ​- W filmie "Kler" nie ma nic takiego, co mogłoby obrazić ludzi głęboko wierzących, ale i myślących jednocześnie. Ta opowieść da nam bardzo dużo do myślenia - Janusz Gajos opowiada o pracy przy nowym filmie Wojtka Smarzowskiego.
 • "Kamerdyner": Janusz Gajos jako "król Kaszubów"

  "Kamerdyner": Janusz Gajos jako "król Kaszubów"

  ​28 czerwca mija 99. rocznica podpisania traktatu wersalskiego, kończącego I wojnę światową, po której Polska powróciła na mapę Europy. W epokowym wydarzeniu miał swój udział Antoni Abraham. To pierwowzór postaci Bazylego Miotke, którego Janusz Gajos gra w filmie "Kamerdyner".
 • Kaszubsko godka Janusza Gajosa

  Kaszubsko godka Janusza Gajosa

  Dla Janusza Gajosa rola w "Kamerdynerze", historii splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców, łączyła się z nauką języka kaszubskiego - wszak gra kaszubskiego patriotę Bazylego Miotke. "Nałożyłem na siebie straszny obowiązek" - odnosi się do zadania, jakim była nauka tego języka aktor.
 • Janusz Gajos z nagrodą 100-lecia ZAiKS-u

  Janusz Gajos z nagrodą 100-lecia ZAiKS-u

  W gali 100-lecia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, która odbyła się w poniedziałek, 19 marca, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie, wzięli udział twórcy polskiej muzyki poważnej, rozrywkowej i jazzowej. Zaprezentowano fragmenty blisko 70 dzieł ponad stu polskich artystów. Wręczono też nagrody ZAiKS-u. Otrzymali je m.in. Janusz Gajos i Krzyztof Zanussi.
 • Janusz Gajos: Do czterech razy sztuka

  Janusz Gajos: Do czterech razy sztuka

  Daję jej wszystko, co mam najlepszego - mówi Janusz Gajos. Z kolei jego żona Elżbieta Brożek deklaruje: - Może zawsze na mnie liczyć. Poznali się, gdy byli już dojrzałymi ludźmi. Do dziś są bardzo szczęśliwą parą
 • Fałszywa informacja o śmierci Janusza Gajosa

  Fałszywa informacja o śmierci Janusza Gajosa

  W sobotę, 17 czerwca, jeden z portali podał informację o śmierci Janusza Gajosa. Uspokajamy - aktor padł ofiarą "fake newsa"; Janusz Gajos żyje i ma się dobrze.
 • "Garderobiany": Jan Englert i Janusz Gajos o starzeniu się

  "Garderobiany": Jan Englert i Janusz Gajos o starzeniu się

  O starzeniu się, kryzysie twórczym, ulotności teatru opowiada sztuka "Garderobiany" Ronalda Harwooda w reżyserii Adama Sajnuka z Janem Englertem i Januszem Gajosem w rolach głównych. Premiera odbędzie się 10 grudnia w warszawskim Teatrze Narodowym.
 • Janusz Gajos doktorem honoris causa Szkoły Filmowej w Łodzi

  Janusz Gajos doktorem honoris causa Szkoły Filmowej w Łodzi

  Wybitny aktor Janusz Gajos został w piątek uhonorowany tytułem doktora honoris causa Szkoły Filmowej w Łodzi. Uroczystość nadania tytułu połączona była z inauguracją roku akademickiego w tej jednej z najstarszych szkół filmowych na świecie.
 • ​Janusz Gajos otrzyma tytuł doktora honoris causa Szkoły Filmowej w Łodzi

  ​Janusz Gajos otrzyma tytuł doktora honoris causa Szkoły Filmowej w Łodzi

  Janusz Gajos zostanie uhonorowany tytułem doktora honoris causa Szkoły Filmowej w Łodzi. Ceremonia nadania tytułu odbędzie się w dniu inauguracji roku akademickiego - 7 października.

Zdjęcia - Janusz Gajos (49)

 • film.interia.pl
  "Najlepszy"
 • film.interia.pl
  "Konwój"
 • film.interia.pl
  "Konwój"
 • film.interia.pl
  Celebryci na Festiwalu Filmowym w Gdyni
 • film.interia.pl
  Diamentowe Lwy dla "Nocy i dni"

Filmy - Janusz Gajos (5)

 • Janusz Gajos: Uparcie trwam

  Jaki jest największy sukces zawodowy aktora Janusza Gajosa? Posłuchajcie naszej rozmowy! PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ SOBOTĘ OD 19:00.
 • „Body/Ciało”: Rozmowa z Januszem Gajosem

  5 lutego w Berlinie rozpoczął się 65. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale. O główną nagrodę imprezy, Złotego Niedźwiedzia, ubiega się w tym roku 19 filmów. Polskę reprezentuje "Body/Ciało" - najnowszy obraz Małgorzaty Szumowskiej, autorki głośnych i wielokrotnie nagrodzonych na świecie "33 scen z życia", "Sponsoringu" i "W imię...". Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Januszem Gajosem, który w najnowszym filmie Małgorzaty Szumowskiej zagrał cynicznego prokuratora, próbującego na swój sposób odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka jego równie pogubionej i chorej na anoreksję córki - Anna oznajmi, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma ważną wiadomość, oboje będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.
 • Przemysław Sadowski: obywatel kontra prawo

  "Układ zamknięty" Ryszarda Bugajskiego to oparta na faktach historia trzech przedsiębiorców, którzy zostali niesłusznie oskarżeni o działalność w grupie przestępczej. - Naszymi przeciwnikami są ludzie, którzy działają w imieniu prawa, ale tak naprawdę tworzą układ mafijny w swej naturze - mówi Przemysław Sadowski, odtwórca jednej z głównych ról w filmie.
 • "Układ zamknięty"

  "Układ zamknięty" to thriller w reżyserii Ryszarda Bugajskiego. Trzej prominentni biznesmeni padają ofiarą misternie uknutej intrygi na wysokich szczeblach wymiaru sprawiedliwości. Pewnego ranka do ich domów wkraczają agenci Centralnego Biura Śledczego i antyterroryści - ale żaden z przedsiębiorców nie ma bladego pojęcia, skąd wzięły się stawiane im zarzuty...