Janusz Filipiak

Artykuły - Janusz Filipiak (131)

 • ​Cracovia. Filipiak: Mamy nadzieję, że będziemy świętowali co roku

  - Z trenerem Michałem Probierzem współpracuje się fantastycznie - podkreślał na spotkaniu z kibicami prof. Janusz Filipiak. Prezes Cracovii zapowiedział też dalsze inwestycje w klub.
 • Hokej. Profesor Janusz Filipiak o przebudowie Comarchu Cracovii

  Hokej. Profesor Janusz Filipiak o przebudowie Comarchu Cracovii

  Profesor Janusz Filipiak był gościem Radia Kraków. Na antenie największej małopolskiej rozgłośni opowiedział o przebudowie hokejowej drużyny Cracovii oraz o powodach rozstania z Damianem Kapicą.
 • PKO Ekstraklasa na minusie. Legia straciła 73.9 mln zł w dwa lata. Najlepsze z ekonomii Cracovia i Wisła

  PKO Ekstraklasa na minusie. Legia straciła 73.9 mln zł w dwa lata. Najlepsze z ekonomii Cracovia i Wisła

  Wisła z Cracovią pokazują, co znaczy krakowska gospodarność. Dotrzymują im kroku Jagiellonia i Górnik Zabrze. Pod względem przychodów ligę bije na głowę Legia, ale też ona szasta pieniędzmi, żyje ponad stan. Na ostatnich dwóch latach straciła 73.9 mln zł - wynika z raportu "Rzeczpospolitej", jaki przygotowali jej dziennikarze Piotr Skwirowski i Artur Kotwica.
 • Cracovia. Janusz Filipiak: Co rok chcemy grać w pucharach

  Cracovia. Janusz Filipiak: Co rok chcemy grać w pucharach

  - Dla mnie celem na dziś jest zakwalifikowanie się do europejskich pucharów i przejście tam paru rund. A celem, do którego dążę, jest zakwalifikowanie się do fazy grupowej Ligi Europy - mówi Janusz Filipiak, prezes Cracovii.
 • ​Cracovia. Tradycyjny opłatek przy Kałuży

  ​Cracovia. Tradycyjny opłatek przy Kałuży

  Trzy, a może nawet cztery pokolenia ludzi związanych z Cracovią spotkały się na tradycyjnym opłatku przy ul. Kałuży. - Na najbliższy sezon mamy duże ambicje - zapowiedział Janusz Filipiak, prezes klubu.
 • Cracovia. Przełom w historii klubu. Rozpoczęto budowę bazy w Rącznej

  Cracovia. Przełom w historii klubu. Rozpoczęto budowę bazy w Rącznej

  Chude lata, głównie czasy PRL-u i lat 90. XX wieku bezpowrotnie minęły dla najstarszego polskiego klubu. Za wyjątkiem jednego sezonu banicji na zapleczu, "Pasy" od 2004 r. grają w Ekstraklasie, za miesiąc czeka je batalia o Ligę Europy, ale nie to jest najważniejsze. Cracovia anno domini 2019 to właściciel na lata, trener na lata, tłum kibiców na dobre i na złe, a także nowoczesna baza treningowa na wieki. W Rącznej wmurowano dziś kamień węgielny pod budowę obiektu, z którego korzyść będą czerpały nie tylko "Pasy", ale też gmina Liszki i cała polska piłka.
 • Cracovia. Prezes Filipiak: Nie lubię gadania o pocałunku śmierci

  Cracovia. Prezes Filipiak: Nie lubię gadania o pocałunku śmierci

  - Zawsze chciałem grać w pucharach, najlepiej co roku. Powiem mocniej: my musimy grać w pucharach – mówi Janusz Filipiak, prezes Cracovii. Jak twierdzi, założenie jest takie, że jego drużyna będzie mocniejsza w nowym sezonie.
 • Cracovia. Prof. Filipiak pomaga hokeistom nawet z boksu, dziś kibicuje ... Podhalu

  Cracovia. Prof. Filipiak pomaga hokeistom nawet z boksu, dziś kibicuje ... Podhalu

  Najpierw z balkoniku trybuny VIP, a później z boksu, stojąc obok trenerów Rudolfa Rohaczka i Dominika Salamona - tak właściciel i prezes Cracovii Janusz Filipiak wspierał hokeistów w walce o awans do finału mistrzostw Polski. Udało się, 'Pasy" w drugiej dogrywce strzeliły gola na 2-1 i pokonały Tauron KH GKS Katowice. Szef "Pasów" zaskoczył wszystkich deklaracją, że w drugim półfinale TatrySki Podhale - GKS Tychy będzie wspierał "Szarotki".
 • Cracovia. U Filipiaka i Probierza nie ma miejsca na burzliwe rozstania

  Cracovia. U Filipiaka i Probierza nie ma miejsca na burzliwe rozstania

  Prezes Janusz Filipiak mianował trenera Michała Probierza wiceprezesem i na razie to strzał w okienko. Teraz jednak właściciel Cracovii musi pielęgnować tę przyjaźń, bo odejście trenera to nic w porównaniu z konsekwencjami odejścia trenera-wiceprezesa - pisze w najnowszym felietonie Piotr Jawor.
 • Lotto Ekstraklasa. Dlaczego najbogatsi trzymają się od niej z daleka

  Lotto Ekstraklasa. Dlaczego najbogatsi trzymają się od niej z daleka

  Nie ma co ukrywać, bywało lepiej. Jeszcze nie tak dawno milionerów stale notowanych w rankingach najbogatszych Polaków, "Forbesa" czy "Wprost", Ekstraklasa bardziej przyciągała. Bogusław Cupiał, Zygmunt Solorz, Józef Wojciechowski, Krzysztof Klicki, Antoni Ptak... Lista była jeszcze dłuższa. Dzisiaj z tych największych został jedynie Janusz Filipiak w Cracovii i jeszcze Jacek Rutkowski w Lechu, choć ten drugi wypadł w ostatnim zestawieniu poza setkę krezusów.

Filmy - Janusz Filipiak (14)