Janosik

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Janosik (Film (1974) Reż.Jerzy Passendorfer) , Janosik (Film (1973) Reż.Jerzy Passendorfer)

Artykuły - Janosik (58)

 • ​"Janosik": Mija 45 lat od premiery popularnego serialu

  ​"Janosik": Mija 45 lat od premiery popularnego serialu

  45 lat temu Telewizja Polska wyemitowała pierwszy odcinek kultowego serialu o karpackim zbóju. "Krążyły anegdoty, że góralskie dzieci oglądając 'Janosika' płakały, bo nic nie rozumiały" - powiedział PAP krytyk filmowy Konrad J. Zarębski.
 • Najpiękniejsze zamki w Polsce. W których filmach i serialach "zagrały"?

  Najpiękniejsze zamki w Polsce. W których filmach i serialach "zagrały"?

  Najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze polskie zamki stanowiły scenerię wielu filmów i seriali. Jakie zamki można podziwiać w polskich i zagranicznych produkcjach? Sprawdźcie!
 • "Janosik": Polski Robin Hood

  "Janosik": Polski Robin Hood

  ​Był zbójem, ale szlachetnym, przystojnym i romantycznym. I tak naprawdę nie miał nic wspólnego ze swoim słowackim pierwowzorem.
 • Witold Pyrkosz i Marek Perepeczko: Pokłóciła ich kobieta

  Witold Pyrkosz i Marek Perepeczko: Pokłóciła ich kobieta

  Dwie gwiazdy na planie jednego filmu to czasami o jedną za dużo. Tym bardziej, jeśli nie umieją powstrzymać się od złośliwości...
 • YouTube usuwa scenę z "Janosika"

  YouTube usuwa scenę z "Janosika"

  YouTube usunął z serwisu fragment serialu "Janosik" zawierający scenę kąpieli tytułowego bohatera (Marek Perepeczko) i granej przez Ewę Lemańską Maryny.
 • Witold Pyrkosz kończy 89 lat

  Witold Pyrkosz kończy 89 lat

  24 grudnia, w Wigilię, Witold Pyrkosz obchodzi 89. urodziny. Publiczności znany jest dzięki charakterystycznym rolom, przede wszystkim Jędrusia Pyzdry w "Janosiku", Balcerka w serialu "Alternatywy 4" oraz Duńczyka w kultowym "Vabanku". Od piętnastu lat dla widzów jest przede wszystkim Lucjanem Mostowiakiem, seniorem rodu, podporą rodziny i najlepszym dziadkiem na świecie w "M jak miłość".
 • Najsłynniejsze utwory z gwizdaniem

  Najsłynniejsze utwory z gwizdaniem

  Są takie utwory, od których trudno się uwolnić. Nie tylko dlatego, że słyszymy je ciągle w radiu. Oto melodie, które z pewnością spodobają się nie tylko tym, którzy lubią nucić podczas domowych porządków czy pod prysznicem, ale nawet tym, którzy z zasady gwiżdżą na wszystko. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie 10 najsłynniejszych kawałków z gwizdanym motywem.

Filmy - Janosik (2)

 • "Janosik musi być cool"

  Agnieszka Holland i Katarzyna Adamik mówią o autentyczności historii opowiedzianej w filmie "Janosik. Prawdziwa historia" oraz o cechach wyróżniających tytułowego bohatera, granego przez Vaclava Jiracka.
 • "Janosik miał misję do spełnienia"

  Małgorzata Zajączkowska, która w filmie Agnieszki Holland i Kasi Adamik wciela się w postać matki Janosika, opowiada o swoich relacjach z filmowym synem.