Janis Joplin

Synonimy:
Joplin Janis,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Janis Joplin (28)

 • Janis Joplin: Zawsze była inna

  Janis Joplin: Zawsze była inna

  Choć jej kariera trwała zaledwie kilka lat, przeszła do legendy gatunku i ciągle uznawana jest za jedną z najbardziej wpływowych postaci współczesnej kultury masowej. Janis Joplin odeszła 4 października 1970 r.
 • 48. rocznica śmierci Janis Joplin. To nie było przedawkowanie?

  48. rocznica śmierci Janis Joplin. To nie było przedawkowanie?

  48 lat temu, 4 października 1970 roku, zmarła Janis Joplin. Oficjalnym powodem śmierci był zatrucie organizmu narkotykami. Jednak jak twierdzi bliska przyjaciółka wokalistki - Peggy Caserta - Joplin wcale nie zmarła z powodu przedawkowania.
 • Grammy: Muzyczne ikony, które nigdy nie zostały nagrodzone

  Grammy: Muzyczne ikony, które nigdy nie zostały nagrodzone

  Tegoroczna gala Grammy odbędzie się w niedzielę 28 stycznia. Z tej okazji odkrywamy, którzy znani na całym świecie artyści nigdy nie opuścili ceremonii bogatsi o statuetkę złotego gramofonu.
 • Michelle Williams zagra Janis Joplin?

  Michelle Williams zagra Janis Joplin?

  Burzliwe życie Janis Joplin inspiruje kolejnych twórców filmowych, którzy chcą przenieść je na ekran. Tym razem kandydatką do głównej roli jest Michelle Williams, znana z m.in. "Tajemnicy Brokeback Mountain".
 • Janis Joplin: Umierała z przedawkowania sześć razy

  Janis Joplin: Umierała z przedawkowania sześć razy

  Na stronach Interii możecie przeczytać obszerny fragment książki "Perła. Obsesje i namiętności Janis Joplin" Ellis Amburn.
 • Janis Joplin: "Mercedes Benz" tuż przed śmiercią

  Janis Joplin: "Mercedes Benz" tuż przed śmiercią

  1 października 1970 roku w studiu Sunset w Los Angeles Janis Joplin przekonała Paula Rotchilda, aby nagrał jej nowy utwór. Jak się okazało trzy dni później legendarna artystka zmarła. Numerem, który powstał był natomiast przebój "Mercedes Benz".
 • Porsche Janis Joplin trafi na aukcję

  Porsche Janis Joplin trafi na aukcję

  Jak podał "Puls Biznesu" porsche, które należało do legendarnej wokalistki Janis Joplin wkrótce zostanie wystawione do sprzedaży.
 • Wpadka z Żenis Żoplę: Nie chowam głowy piasek

  Wpadka z Żenis Żoplę: Nie chowam głowy piasek

  "Dziękuję za krytykę, bo w pełni na nią zasłużyłam" - napisała na facebookowym profilu "Żenis Żoplę" dziennikarka TVP Info Joanna Osińska, która zaliczyła wpadkę z przekręceniem imienia i nazwiska legendarnej wokalistki Janis Joplin.
 • Kim jest Żenis Żoplę?

  Kim jest Żenis Żoplę?

  Kompromitująca wpadka dziennikarki telewizyjnej, która nie wiedziała, jak nazywa się jedna z największych legend w historii muzyki rockowej.
 • Przyziemna rozmowa

  Przyziemna rozmowa

  Natalia "Natu" Przybysz po dwóch świetnie przyjętych albumach autorskich wydała płytę z piosenkami legendarnej Janis Joplin. Starsza z sióstr Przybysz (razem z Pauliną występowała w Sistars) to ambasadorka weganizmu i kontaktu z naturą. - Lubię też rodzić dzieci - deklaruje w rozmowie z INTERIA.PL mama 3-letniej Anieli i rocznego Jeremiego.

Filmy - Janis Joplin (1)

 • Występ godny Janis Joplin?

  Jola Tubielewicz dała z pewnością jeden z lepszych występów w niedzielnym „Must be the music”. Śliczna wokalistka zaśpiewała piosenkę Janis Joplin "Me & Bobby McGee" z charakterystyczną chrypką. Jola ma 26 lat i pochodzi z Białogardu.