Jane Campion

Synonimy:
Campion Jane,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jane Campion (10)

 • Nicole Kidman u Jane Campion w "Tajemnicach Laketop"

  Nicole Kidman u Jane Campion w "Tajemnicach Laketop"

  W drugim sezonie serialu "Tajemnice Laketop" zobaczymy hollywoodzką aktorkę ​Nicole Kidman ("Godziny"). Na fotelu reżysera zasiada Jane Campion ("Fortepian").
 • Jane Campion przewodniczącą jury w Cannes

  Jane Campion przewodniczącą jury w Cannes

  Nowozelandka Jane Campion będzie przewodniczącą jury na tegorocznym 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes - ogłosili we wtorek organizatorzy. Autorka "Fortepianu" to jedyna jak dotąd reżyserka nagrodzona canneńską Złotą Palmą.
 • Holly Hunter: Może jestem zbyt leniwa?

  Holly Hunter: Może jestem zbyt leniwa?

  Holly Hunter słynie z ról kobiet twardych, ale jednocześnie targanych wewnętrznymi sprzecznościami. Bez trudu wciela się w wyraziste, a niejednokrotnie także dziwne osobowości. Gwiazda takich produkcji, jak "Fortepian" i "Bracie, gdzie jesteś?", skończyła 20 marca 55 lat. Uwierzycie?
 • Holly Hunter ponownie u Campion

  Holly Hunter ponownie u Campion

  Holly Hunter i Jane Campion znów pracują razem nad filmem. Efektem tej współpracy będzie sześcioczęściowy dramat telewizyjny "Top of the lake".
 • Melancholia Johna Keatsa

  Melancholia Johna Keatsa

  Jane Campion była gościem krakowskiego festiwalu Off Plus Camera, podczas którego zaprezentowała publiczności swój najnowszy film "Jaśniejsza od gwiazd", opowiadający o miłości brytyjskiego poety Johna Keatsa (Ben Whishaw) i Fanny Brawne (Abbie Cornish). Campion przybyła do Krakowa samochodem z Rzymu, gdzie zatrzymała ją utrudniająca lotniczą komunikację warstwa wulkanicznego pyłu. To w tym mieście zmarł na gruźlicę bohater jej filmu.
 • List Tarantino do Jane Campion

  List Tarantino do Jane Campion

  Jane Campion przyznała podczas festiwalu Off Plus Camera, że po obejrzeniu jej najnowszego filmu "Jaśniejsza od gwiazd" list do niej napisał sam Quentin Tarantino.
 • Jane Campion idzie "Pod prąd"

  Jane Campion idzie "Pod prąd"

  Nowozelandzka reżyserka Jane Campion, autorka m.in. filmu "Fortepian" odebrała w środę wieczorem podczas Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera w Krakowie nagrodę specjalną za szczególny wkład w rozwój kina niezależnego - "Pod Prąd".
 • Nowy film autorki "Fortepianu"

  Nowy film autorki "Fortepianu"

  Jane Campion, która ma na swym koncie takie filmowe dzieła, jak "Fortepian" czy "Anioł przy moim stole", rozpoczęła w Wielkiej Brytanii zdjęcia do nowej produkcji.
 • Reżyserka "Fortepianu" o XIX-wiecznym poecie

  Reżyserka "Fortepianu" o XIX-wiecznym poecie

  Jane Campion ("Fortepian", "Święty dym", "Tatuaż") przygotowuje film opowiadający o legendarnym XIX-wiecznym poecie Johnie Keatsie. "Bright Star" opowiadać ma o trwającym trzy lata romansie poety z Fanny Brawne, który przerwała przedwczesna śmierć Keatsa. Na razie brak jednak informacji dotyczących szczegółów obsady.
 • McCormack zastąpi Kidman

  McCormack zastąpi Kidman

  Informowaliśmy już o pracach nad realizacją najnowszego filmu znanej australijskiej reżyserki Jane Campion. "In The Cut" ma być thrillerem rozgrywającym się współcześnie w Nowym Jorku, a opowiadającym o pani profesor, która wikła się w niebezpieczny romans z oficerem policji, rozwiązującym tajemniczą sprawę zamordowania jej sąsiadki. W roli głównej wystąpić miała Nicole Kidman. Jednak ostatnio producenci filmu poinformowali, iż zastąpi ją Catherine McCormack.