Janda

Artykuły - Janda (76)

 • DANUTA W., czyli Krystyna Janda w nowej odsłonie

  DANUTA W., czyli Krystyna Janda w nowej odsłonie

  Głośny spektakl Teatru Polonia, z Krystyną Jandą w roli głównej - "DANUTA W." będzie można zobaczyć już na początku lutego w krakowskiej Łaźni Nowej. Teatr zaprasza na trzy przedstawienia - 1,2 i 3 lutego.
 • Janda i Górniak ciągną w górę wyniki Sorai

  Janda i Górniak ciągną w górę wyniki Sorai

  Wzrost sprzedaży rzędu 400 proc. przyniosły szwedzkiemu koncernowi Cederroth, właścicielowi firmy Soraya i marki Dermika, reklamowane przez Krystynę Jandę i Edytę Górniak kosmetyki - informuje "Puls Biznesu".Nic dziwnego, że firma planuje kolejne akcje reklamowe ze znanymi artystami.
 • Złota Kaczka dla "Domu złego"

  Złote Kaczki za sezon 2009/2010 podzieliły między siebie dwa filmy: "Dom zły" i "Rewers". Mimo iż obraz Borysa Lankosza zdobył aż trzy statuetki, najważniejsza - Złota Kaczka dla najlepszego filmu - powędrowała do Wojtka Smarzowskiego.
 • Janda i Komorowska z orderami

  Janda i Komorowska z orderami

  Aktorki Krystyna Janda i Maja Komorowska zostały uhonorowane francuskim Orderem Sztuk i Literatury. Uroczystość odbyła się w poniedziałek w rezydencji ambasadora Francji w Warszawie. Wzięła w niej udział małżonka prezydenta RP Anna Komorowska.
 • Janda: Woody Allen po raz 100.

  Janda: Woody Allen po raz 100.

  W Teatrze Polonia po raz 100. zagrany zostanie spektakl Woodyego Allena "Bóg" w reżyserii Krystyny Jandy. Jubileusz odbędzie się 8 października.
 • MP w szermierce: Chlewińska i Rajski najlepsi we florecie

  MP w szermierce: Chlewińska i Rajski najlepsi we florecie

  Karolina Chlewińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) i Leszek Rajski (Wrocławianie) zostali mistrzami Polski we florecie. Turnieje indywidualne w tej broni otworzyły w Sosnowcu jubileuszowe, osiemdziesiąte zawody o prymat w kraju.
 • Kayah zaśpiewała "Nie pytaj o Polskę"

  Kayah zaśpiewała "Nie pytaj o Polskę"

  Na terenie Stoczni Gdańskiej we wtorek (31 sierpnia) odbyło się plenerowe widowisko "Solidarność. Twój Anioł Wolność ma na imię" w 30. rocznicę utworzenia Solidarności. Przed publicznością wystąpili m.in. Marianne Faithfull, Macy Gray, Kayah, Krystyna Janda, Jerzy Radziwiłowicz.
 • Janda bezkonkurencyjny w Courchevel

  Janda bezkonkurencyjny w Courchevel

  Czech Jakub Janda wygrał sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich na igelicie we francuskim Courchevel. Najlepszy z Polaków Grzegorz Miętus zajął dziewiąte miejsce.
 • Odorowicz wybrana na drugą kadencję

  Odorowicz wybrana na drugą kadencję

  Agnieszka Odorowicz została ponownie dyrektorem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Na pięcioletnią kadencję po raz drugi została wybrana w otwartym konkursie. W piątek, 16 lipca, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdan Zdrojewski wręczył Odorowicz nominację.
 • Krystyna Janda reżyseruje

  Krystyna Janda reżyseruje

  W stołecznym Teatrze Polonia trwają próby przed piątkową (9 lipca) premierą spektaklu "Przygoda" na podstawie sztuki węgierskiego pisarza Sandora Maraiego. Spektakl reżyseruje Krystyna Janda. Na scenie występują m.in. Edyta Olszówka, Beata Ścibakówna, Jan Englert i Wiesław Komasa.

Filmy - Janda (3)

 • Krystyna Janda

  Krystyna Janda jest uważana za ikonę kina. Na uznanie widzów pracowała przez ostatnie kilkadziesiąt lat. W czym tkwi jej sukces?
 • Nowy spektakl Krystyny Jandy

  "Och teatr" prezentuje "Pocztówki z Europy", spektakl w reżyserii Krystyny Jandy. Na scenie pojawiają się m.in. Magdalena Zawadzka, Maria Seweryn i Cezary Kosiński.
 • Janda: Wojewódzki da sobie radę

  Ja uważam, że to jest dobry pomysł - tak Krystyna Janda skomentowała udział Kuby Wojewódzkiego w sztuce "Zagraj to jeszcze raz, Sam" Woody'ego Allena. Spektakl będzie można oglądać w "Teatrze 6. Piętro" Michała Żebrowskiego, w Pałacu Kultury i Nauki.