Fakty - Jan Szyszko

Synonimy:
Szyszko Jan,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jan Szyszko (17)

 • Jan Szyszko: Chcą zniszczyć myślistwo

  Jan Szyszko: Chcą zniszczyć myślistwo

  "Rozpoczął się proces destrukcji polskiego Prawa łowieckiego, a tym samym naszego myślistwa" - przekonuje w wywiadzie dla czwartkowego "Naszego Dziennika" były minister środowiska Jan Szyszko (PiS).
 • Jan Szyszko: Ekstremalna pogoda zagrożeniem dla świata

  Jan Szyszko: Ekstremalna pogoda zagrożeniem dla świata

  Minister środowiska Jan Szyszko wskazał w niedzielę na szczycie klimatycznym ONZ w Bonn (COP23) na zagrożenia wynikające z nasilających się ekstremalnych zjawisk pogodowych. Jego zdaniem żaden kraj nie jest w pełni odporny na zmiany klimatu, jednak Polska posiada odpowiednią strategię.
 • ​Jan Szyszko obsypany trocinami

  ​Jan Szyszko obsypany trocinami

  Działacze Greenpeace Polska obsypali trocinami ministra środowiska Jana Szyszkę w proteście przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej.
 • Jan Szyszko: Nie znam projektu. Chyba dobry

  Jan Szyszko: Nie znam projektu. Chyba dobry

  "To chyba w miarę dobre podejście posłów, którzy są niezwykle czuli na losy przyrody, jak również człowieka" - tak minister środowiska Jan Szyszko ocenił projekt PiS noweli ustawy o ochronie przyrody dot. wycinki drzew złożonym w piątek w Sejmie. Zastrzegł, że nie zapoznał się jeszcze z projektem.
 • Kalisz: Jan Szyszko nominowany do posadzenia drzewa

  Kalisz: Jan Szyszko nominowany do posadzenia drzewa

  Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski nominował ministra środowiska Jana Szyszkę do posadzenia drzewa w ramach akcji "Drzewa dla Polski".
 • Szyszko: Pracujemy nad systemem wspierającym samorządy w walce ze smogiem

  Szyszko: Pracujemy nad systemem wspierającym samorządy w walce ze smogiem

  Pracujemy nad systemem wspierającym samorządy przy realizacji zadań na rzecz czystego powietrza - powiedział w piątek minister środowiska Jan Szyszko. Jak dodał, resorty energii i rozwoju w ramach walki ze smogiem przygotowują odpowiednie rozporządzenia o jakości paliw i wydajności pieców.
 • Wycinka Puszczy Białowieskiej. KE zapowiada kroki prawne

  Wycinka Puszczy Białowieskiej. KE zapowiada kroki prawne

  KE poinformowała, że analizuje odpowiedzi ze strony Polski ws. decyzji o zwiększeniu wycinki Puszczy Białowieskiej i nie wyklucza podjęcia wobec naszego kraju kroków prawnych. Minister środowiska Jan Szyszko uspokaja, że Polska na pewno dojdzie do porozumienia z KE.
 • Większość członków Państwowej Rady Ochrony Przyrody odwołana

  Większość członków Państwowej Rady Ochrony Przyrody odwołana

  32 spośród 39 dotychczasowych członków Państwowej Rady Ochrony Przyrody otrzymało we wtorek mailowo list ministra środowiska Jana Szyszki z informacją o odwołaniu ze składu tej organizacji - poinformowano na stronie internetowej PROP.
 • Ministerstwo rolnictwa oprotestuje TTIP?

  Ministerstwo rolnictwa oprotestuje TTIP?

  Ministerstwo rolnictwa zapewnia, że nie zgodzi się na zapisy, które zagrożą polskim rolnikom w umowie o wolnym handlu między Unią Europejską a USA. Chodzi o umowę TTIP, o której zrobiło się głośno, gdy wyciekły tajne dokumenty z negocjacji. Według tych materiałów, USA naciskają na UE, by ta zmieniła restrykcyjne przepisy dotyczące bezpieczeństwa żywności i otworzyła rynek na amerykańską żywność oraz znacząco wzmocniła rolę zagranicznych inwestorów.
 • Do prokuratury trafi zawiadomienie w związku z zerwaniem umowy ws. geotermii toruńskiej

  Do prokuratury trafi zawiadomienie w związku z zerwaniem umowy ws. geotermii toruńskiej

  Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę NFOŚiGW zapowiedział w poniedziałek szef MŚ Jan Szyszko. Chodzi o odszkodowanie, jakie Fundusz musiał wypłacić za cofnięcie dofinansowania projektu geotermii toruńskiej w 2008 r. Według szefa resortu zawiadomienie ma trafić do prokuratury w ciągu najbliższych godzin.