Jan Rulewski

Artykuły - Jan Rulewski (5)

 • Rulewski: PiS wystawia pupę do kopania, trudno nie skorzystać

  Rulewski: PiS wystawia pupę do kopania, trudno nie skorzystać

  "Jeśli ktoś wystawia pupę do kopania, to trudno z tej okazji nie skorzystać" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM senator PO Jan Rulewski pytany o politykę PiS ws. katastrofy smoleńskiej.
 • Rulewski ostro o Platformie: Najgorsza jest pogarda dla ludzi

  Rulewski ostro o Platformie: Najgorsza jest pogarda dla ludzi

  „Po prawie 7 latach uczestnictwa w Platformie zauważam te pęknięcia, które są dezercją z partii środka. Zastanawiam się i traktuję to, co się wydarzyło z ustawą lekową, jako pewien symbol, symbol traktowania starszych ludzi. Jak to się ma do twierdzeń o tym, że będziemy bronili solidarności pokoleń?! Traktuję to bardziej w kategoriach humanistycznych niż ekonomicznych, bo to byłby wydatek rzędu 100 milionów złotych” - mówi w rozmowie z „Faktem” senator PO Jan Rulewski. „Najgorsza jest obojętność, pogarda dla ludzi. To jest dla mnie najbardziej oburzające i nie do utrzymania” - dodaje.
 • 19 marca 1981 r. Prowokacja bydgoska

  19 marca 1981 r. Prowokacja bydgoska

  Podczas sesji Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy działacze „Solidarności” zostali brutalnie pobici przez milicję i SB.
 • "GPC": Senator PO atakuje rząd

  "GPC": Senator PO atakuje rząd

  Jan Rulewski, senator PO, a także inni byli i obecni działacze "Solidarności" krytykują pomysł Bronisława Komorowskiego i Radosława Sikorskiego dotyczący przyznawania Nagrody Solidarności.
 • Nagroda Solidarności dzieli dawną opozycję antykomunistyczną

  Nagroda Solidarności dzieli dawną opozycję antykomunistyczną

  Opozycjoniści z czasów PRL są podzieleni w ocenach dotyczących ustanowienia Nagrody Solidarności. Jedni uważają, że to świetna inicjatywa, inni zwracają uwagę na znaczną wysokość nagrody - milion euro. Zamiast niej postulują wsparcie żyjących w biedzie działaczy dawnej opozycji.

Filmy - Jan Rulewski (2)

 • Jan Rulewski: PiS wystawia pupę do kopania. Trudno z tej okazji nie skorzystać

  - Jeśli ktoś wystawia pupę do kopania, to trudno z tej okazji nie skorzystać - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM senator PO Jan Rulewski pytany o politykę PiS ws. katastrofy smoleńskiej. PiS ją wystawia? - Tak, aż do przesady ten tyłek wystawia. To się ten tyłek kopie. Zresztą nie tylko my - dodaje Rulewski. - Reakcje Kaczyńskiego są reakcjami człowieka przegranego. Po tylu staraniach, potencjale intelektualnym ciągle porażka - ocenia gość RMF FM. Pytany o "pomnik światła" odpowiada: - Proponowałem formułę "otwartego grobu", na którym pochyla się 96 kolumn.
 • Rulewski: Rozumiem gwizdy na pogrzebie Jaruzelskiego

  Dziś ludzie boją się. Boją się zakładać związki zawodowe. Boją się należeć do partii. Mamy wolność, ale nie korzystamy z przywilejów sprawiedliwości i godności. Naszą wolność trzeba uzupełnić - mówi były opozycjonista, dziś senator PO Jan Rulewski. Gość Kontrwywiadu RMF FM podkreśla, że rozumie tych którzy gwizdali na pogrzebie generała Jaruzelskiego. - Organizatorzy uroczystości powinni policzyć racje tych, którzy z rąk generała doświadczali katuszy i śmierci. Generałowi nie przysługiwały honory dla głowy państwa i wybitnego Polaka - mówi.