Jan Peszek

Artykuły - Jan Peszek (37)

 • Jan Peszek: Nigdy nie merdałem ogonkiem

  Jan Peszek: Nigdy nie merdałem ogonkiem

  Mówiłem mojemu synowi, że w tym zawodzie trzeba wciąż bywać, pokazywać się, czasem merdać ogonkiem... A to jest ostatnia rzecz, która zarówno Błażeja, jak i mnie interesuje - powiedział Jan Peszek. Wybitny aktor obchodził 13 lutego 75. urodziny.
 • Życzenia prezydenta dla Jana Peszka z okazji 75. urodzin

  Życzenia prezydenta dla Jana Peszka z okazji 75. urodzin

  Kunszt sceniczny, a także wyjątkowa wrażliwość artystyczna sprawiły, że stał się pan niedościgłym wzorem "aktora instrumentalnego". W tym uroczystym dniu chciałbym przekazać panu wyrazy uznania - napisał prezydent Andrzej Duda do Jana Peszka z okazji 75. urodzin.
 • Jan Peszek: Całe życie na scenie

  Jan Peszek: Całe życie na scenie

  Jest uznanym aktorem filmowym i teatralnym oraz pedagogiem. Pojawia się na scenie od 22. roku życia, na ekranie możemy go oglądać niewiele krócej. Przez te wszystkie lata wystąpił u najbardziej cenionych twórców. 13 lutego 2019 roku Jan Peszek kończy 75 lat.
 • Jan Peszek: Wymagający ojciec

  Jan Peszek: Wymagający ojciec

  Moje dzieci same wybrały, co chcą w życiu robić - mówi Jan Peszek, który wraz córką i synem jest gościem trwającego w Krakowie ósmego Festiwalu Conrada. Z kolei dzieci aktora wyznają, że ojciec nierówno je traktował i był surowym nauczycielem aktorstwa.
 • Bulwar[t] sztuki: Przeniesiony spektakl Jana Peszka

  Bulwar[t] sztuki: Przeniesiony spektakl Jana Peszka

  Z powodu deszczu spektakl w wykonaniu Jana Peszka na plenerowej scenie Bulwar[t]u został przeniesiony na niedzielę 7 sierpnia na godzinę 19. Intensywna niedziela na bulwarze rozpocznie się od jogi o godz. 9, potem o godz. 11 czytanie bajek dla dzieci, o godz. 15 koncert Cracow Brass Quintet, a wieczorem o 21.30 kino plenerowe, w tym tygodniu "Życie Jane". Dzień wcześniej, w sobotę 6 sierpnia o godz. 20 kolejna odsłona "Żywych obrazów", efektów warsztatowych zajęć teatralno-performatywnych przygotowanych przez Marcina Kalisza i Dominikę Borkowską.
 • Jan Peszek na Bulwarze Sztuki w Krakowie

  Jan Peszek na Bulwarze Sztuki w Krakowie

  "Scenariusz dla nieistniejącego, ale możliwego aktora instrumentalnego" w wykonaniu Jana Peszka i "Oratorium na blok" Magdaleny Miklasz to wydarzenia Bulwar(t)u Sztuki. Organizatorzy zapraszają 16 i 17 lipca nad Zalew Nowohucki w Krakowie.
 • "Kto nas odwiedzi": Jankowską-Cieślak i Peszek w Och-Teatrze

  "Kto nas odwiedzi": Jankowską-Cieślak i Peszek w Och-Teatrze

  "Kto nas odwiedzi" to kryminalna farsa w gwiazdorskiej obsadzie. Na deskach warszawskiego Och-Teatru wystąpią Jan Peszek i Jadwiga Jankowska-Cieślak. Oboje twierdzą, że udział w spektaklu jest sporym wyzwaniem, ale dostarcza im dużo dobrej zabawy. Zdaniem reżysera Cezarego Tomaszewskiego Peszek i Jankowska-Cieślak doskonale odnaleźli się w nowym dla nich repertuarze farsowym.
 • Jan Peszek: Łatwo jest manipulować historią

  Jan Peszek: Łatwo jest manipulować historią

  "Hiszpanka" Łukasza Barczyka - długo wyczekiwana polska superprodukcja - wchodzi do kin 23 stycznia 2015. Historia o telepatach i Powstaniu Wielkopolskim przedstawia wizję patriotyzmu, która "demitologizuje powszechne społeczne przyzwyczajenia i poglądy" - mówi grający w filmie Jan Peszek. Aktor opowiada o tym, co działo się na planie i z czym kojarzą mu się truskawki z bitą śmietaną.
 • Przewijając taśmę życia

  Przewijając taśmę życia

  Jan Peszek - polski aktor filmowy i telewizyjny, reżyser teatralny i pedagog, w czwartek, 13 lutego, kończy 70 lat.
 • "Dzień wstaje. Ja upadam": Peszek i Cyrwus na planie

  "Dzień wstaje. Ja upadam": Peszek i Cyrwus na planie

  Jan Peszek i Piotr Cyrwus to aktorzy, którzy zdecydowali się wystąpić w średniometrażowym filmie fabularnym "Dzień wstaje. Ja upadam". Reżyserem produkcji, która w całości realizowana będzie w angielskiej wersji językowej, jest szeroko nieznany jeszcze twórca Michał Friedrich.

Filmy - Jan Peszek (8)

 • Jan Peszek: Moja córka jest fantastyczna

  Jan Peszek chętnie słucha płyt swojej córki. Podoba mu się nie tylko warstwa muzyczna twórczości Marii, lecz także jej wizerunek artystyczny.
 • Jan Peszek: Będzie jubileusz

 • Jan Peszek o filmie „Hiszpanka”

  Są filmy, które wymykają się definicjom. Taka jest "Hiszpanka" w reżyserii Łukasza Barczyka. To megaprodukcja z międzynarodową obsadą, o zapomnianym w polskiej historii, jedynym zwycięskim powstaniu - Powstaniu Wielkopolskim. Zrealizowana z niezwykłym rozmachem produkcja przedstawia historię, która przekracza granice wyobraźni. Jan Peszek, wybitny polski aktor, który w filmie zagrał Tytusa Ceglarskiego, biznesmena zaangażowanego w interesy z Niemcami, opowiada o pracy na planie „Hiszpanki”.
 • Jan Peszek: Piłka nożna to też teatr

  Znakomitego aktora zapytaliśmy o to, jakie emocje wzbudza w nim piłka nożna. Jan Peszek zdradził nam, że mecz Polska-Grecja oglądał... między scenami spektaklu "Pan Tadeusz", w którym występuje na deskach krakowskiego Teatru Starego.