Sport - Jan Paweł II

Artykuły - Jan Paweł II (18)

 • Jan Paweł II - najbardziej "usportowiony" papież w historii

  Umiłowanie sportu przez Jana Pawła II, uprawiającego go w młodości, znajdowało odbicie w całym pontyfikacie. Żaden inny biskup Rzymu nie poświęcił tej dziedzinie tyle uwagi. Był pierwszym papieżem, który zasiadł na trybunie stadionu jako piłkarski kibic.
 • Kubica na beatyfikacji Jana Pawła II?

  Kubica na beatyfikacji Jana Pawła II?

  Polski kierowca zespołu Lotus Renault Robert Kubica zaczyna wstawać z łóżka przy pomocy kul. Według niektórych informacji krakowianin potwierdził swoją obecność na uroczystościach beatyfikacyjnych papieża Polaka Jana Pawła II.
 • Tych słów Jana Pawła II nigdy nie zapomnę

  W piątek minęła piąta rocznica śmierci naszego wielkiego papieża Jana Pawła II. Ja jego wielkość, genialność i miłość nas wszystkich mogłem dostrzec z innej perspektywy.
 • Pobiegną ku czci Jana Pawła II

  Pobiegną ku czci Jana Pawła II

  Już niedługo rusza największa impreza biegowa w Polsce ku czci Jana Pawła II - organizowany społecznym wysiłkiem Kwietny Bieg, czyli sztafeta na dystansie 3530 km.
 • MŚ: Uczczą pamięć ofiar tragedii

  MŚ: Uczczą pamięć ofiar tragedii

  Mistrzostwa świata dywizji I w hokeju, które rozgrywane są w Toruniu nie zostaną przerwane pomimo ogłoszenia przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego żałoby narodowej po tragicznym pożarze hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim - ogłosili organizatorzy.
 • Zawrotniak najlepszy, Kołecki trzeci

  Zawrotniak najlepszy, Kołecki trzeci

  Srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie w drużynowym turnieju szpadzistów Radosław Zawrotniak został w studiu TVP w Warszawie zwycięzcą konkursu: "Wielki test z historii. Karol Wojtyła - Jan Paweł II".
 • 450 narciarzy w Nowym Targu

  Ponad 450 zawodniczek i zawodników wzięło udział w organizowanym po raz 4. w Nowym Targu narciarskim Biegu Podhalańskim im. Jana Pawła II. W pierwszej edycji w 2004 roku zwyciężyła Justyna Kowalczyk.
 • Co tam Papież...

  Co tam Papież...

  Mecz Lech - Pogoń został przerwany, ponieważ gruchnęła wiadomość, że Papież Jan Paweł II zmarł. W rzeczywistości Ojciec Święty odszedł z tego świata dzień później. W całej Polsce zapanowała żałoba. Niezwykła - łzy, modlitwa, zaduma, wszędzie świeczki i celebrowanie godziny 21.37.
 • Boruc nie zapłaci za Jana Pawła

  Boruc nie zapłaci za Jana Pawła

  Szkocki Związek Piłki Nożnej nie ukarze bramkarza reprezentacji Polski i Celtiku Glasgow Artura Boruca za to, że po ostatnim meczu z Glasgow Rangers zszedł on z boiska w koszulce z wizerunkiem papieża Jana Pawła II.
 • Kara dla Boruca za papieża?

  Kara dla Boruca za papieża?

  Artur Boruc znów wywołał polemikę w Szkocji. Po niedzielnych derbach Glasgow zdjął bluzę bramkarską i zszedł z boiska w koszulce ze zdjęciem Jana Pawła II i napisem "God bless the Pope".