Jan Paweł II

Synonimy:
jan paweł, Jana Pawła II Karol Wojtyła
Inne znaczenia:
Jan Paweł II (Film (2005)[Pope John Paul II] Reż.John Kent Harrison) ,

Artykuły - Jan Paweł II (2420)

Filmy - Jan Paweł II (65)

 • Szumlewicz o Janie Pawle II: Mroczna postać Kościoła katolickiego

  „2 kwietnia minęła 14. rocznica śmierci papieża Polaka, Jana Pawła II. Po raz kolejny wielu dziennikarzy, polityków, komentatorów, ekspertów, bezkrytycznie i bezrefleksyjnie wyraziło hołd jednej z najbardziej mrocznych postaci Kościoła katolickiego ostatnich stu lat” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
 • Tajemnice konklawe. Co zdecydowało o wyborze Karola Wojtyły na papieża?

  - Konklawe jest otoczone ścisłą tajemnicą prawa kanonicznego, zdradzający podpadają pod ekskomunikę z mocy prawa - zaznaczył dziennikarz Jacek Moskwa. Co zdecydowało o wyborze Karola Wojtyły na papieża? Czy chciał być papieżem? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Nie porównujmy Franciszka do Jana Pawła II

  Franciszkańska 3 to niewątpliwie najlepszy adres w Krakowie, a legendarne okno zna już cały świat. To właśnie tu Jan Paweł II rozmawiał z młodymi ludźmi podczas swoich papieskich wizyt w Krakowie. Jego następcy kultywują tę piękną tradycję. Papież Franciszek pojawił się w oknie na Franciszkańskiej aż 3 razy. Czekało tam na niego tysiące młodych. Przepytaliśmy część z nich. Posłuchajcie, jak oceniają papieża i co według nich oznacza bycie miłosiernym w XXI wieku.
 • Papież Franciszek w kraju Jana Pawła II

  W środę do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży przylatuje papież Franciszek. Będzie jeździł odkrytym papa mobile, pojawi się w oknie na Franciszkańskiej, odwiedzi Częstochowę i Oświęcim. Będzie zatem wszędzie tam, gdzie kiedyś pojawiał się papież-Polak. Pamięć o Janie Pawle II jest w Polsce bardzo mocna. Tym bardziej, że ponad 90 procent ludności naszego kraju deklaruje wiarę katolicką, chociaż nie wszyscy regularnie chodzą do kościoła. Mimo wszystko, Kościół cieszy się szczególną pozycją w Polsce chociażby ze względu na kluczową rolę, jaką odgrywa w zachowaniu tożsamości narodowej. W niedzielę w podkrakowskich Brzegach Franciszek spotka się z setkami tysięcy młodych ludzi. To wtedy obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży - wydarzenie zapoczątkowanego właśnie przez Jana Pawła II. Dyrektor muzeum Jana Pawła II w Wadowicach, ks. Jacek Pietruszka mówi, że nie ma dużej różnicy między tymi dwoma papieżami. A niedaleko muzeum, w małej piekarni, Maciej Len nadal piecze ulubiony deser Jana Pawła II - kremówki - i wysyła je do Watykanu.