InteriaTV - Jan Kulczyk

Synonimy:
kulczyk,
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Jan Kulczyk (9)

 • Już wkrótce studia podyplomowe przygotowujące do inwestowania w Afryce

  W październiku w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS) w Warszawie ruszą pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej studia podyplomowe, przygotowujące do prowadzenia biznesu w Afryce. Projekt został przygotowany z inicjatywy największego polskiego inwestora na tym kontynencie, Jana Kulczyka, we współpracy z Piotrem Voelkelem, współzałożycielem SWPS. Studia prowadzone będą w oparciu o unikalny program oferujący dostęp do praktycznej wiedzy przekazywanej przez czołowych przedsiębiorców odnoszących sukcesy w Afryce, doświadczonych dyplomatów i najlepszych wykładowców. Merytorycznym partnerem studiów został Uniwersytet Stellenbosch, czołowy ośrodek akademicki z RPA.
 • Jan Kulczyk: Migracje to szansa dla Europy. Przykładem są Stany Zjednoczone

  Gospodarki europejskie mogą skorzystać na migracji, również na napływie imigrantów ze Wschodu lub z Południa – podkreśla Jan Kulczyk, przewodniczący rady nadzorczej Kulczyk Investments i założyciel CEED Institute. Wymaga to jednak odpowiedniego nastawienia i działania ze strony rządów. – W podejściu Europejczyków często dominują stereotypy, a brakuje w nim rachunku ekonomicznego, który przecież leży u podstaw zarówno przyczyn, jak i skutków imigracji – twierdzi Jan Kulczyk. Jego zdaniem dobrym przykładem do naśladowania mogą być Stany Zjednoczone, gdzie ludzie wciąż przemieszczają się w poszukiwaniu najlepszych warunków pracy. – Musimy zrozumieć, że dzisiejsza Europa nie jest już gospodarczym centrum świata. W pierwszej dziesiątce najszybciej rozwijających się krajów nie ma żadnego państwa z Europy. A do rozwoju potrzebni są ludzie, to jest warunek sine qua non – młodzi, wykształceni, pełni optymizmu i pasji, patrzący do przodu, a nie za siebie – podkreśla Jan Kulczyk, przewodniczący rady nadzorczej Kulczyk Investments i założyciel CEED Institute, think-tanku, który przygotował raport o migracji w Europie. – Problem Europy jest taki, że często brakuje w niej myślenia na zasadzie rachunku ekonomicznego.
 • Raport CEED Institute: Prawie 2 miliony Polaków przebywa na emigracji zarobkowej w UE

  Ponad 5,6 miliona obywateli z 10 krajów Europy Środkowo-Wschodniej, należących do Wspólnoty, przebywa na emigracji zarobkowej na rynkach starej Unii. Ponad 30 proc. z nich (1,8 mln) to Polacy – wynika z raportu przygotowanego przez CEED Institute, think-tanku założonego przez Jana Kulczyka. Podczas debaty na temat migracji zaproszeni przez CEED Institute eksperci przyznali, że skala zjawiska jest większa niż oczekiwano i wciąż więcej osób wyjeżdża z kraju niż wraca z emigracji. Zmiana tego trendu jest jednym z największych wyzwań stojących przed Polską w najbliższych latach. – Dane przedstawione w raporcie na pewno nie powodują euforii, ale dają inny obraz tej sytuacji. Nie brakuje dyskusji o emigracji Polaków, ja też bym wolał, żeby większość z nich znalazła pracę tutaj, w Polsce. Ale ważna jest też możliwość swobodnego przemieszczania się – podkreśla Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego - Wszystko na lewo!

  Młodzi socjaliści napisali list otwarty do byłego prezydenta - Aleksandra Kwaśniewskiego, w którym besztają go za to, że bierze wysoką pensję od biznesmena - Jana Kulczyka. Co na to Tomasz Olbratowski? Zobacz felieton!
 • Kulczyk: Europa zapomniała o Afryce i Ameryce Południowej

  Gdybyśmy tylko pieniądze, które daliśmy ośmiu milionom Grekom, uruchomili dla infrastruktury Afryki, to otworzylibyśmy dla Europy i całego świata ogromny rynek miliarda konsumentów - uważa Jan Kulczyk, przewodniczący rady nadzorczej Kulczyk Investments. Jego zdaniem, przyczyną kryzysu jest to, że Europa zapomniała o takich kontynentach, jak Afryka i Ameryka Południowa. (Newseria)
 • Kulczyk sponsoruje polskich olimpijczyków

  Kulczyk Investments i Kulczyk Holding zostały strategicznym sponsorem polskiej reprezentacji olimpijskiej. - Chcemy dać komfort zawodnikom, działaczom, trenerom, by każdy koncentrował się na tym, w czym jest najlepszy - podkreśla w rozmowie z Newserią dr Jan Kulczyk.
 • "Potencjał Afryki szansą dla Europy i Polski"

  Największym potencjałem Europy jest wiedza, wykształcenie i umysł ludzki. Z drugiej strony jest Afryka, która ma złoża i bogactwo w ziemi, ale brakuje jej tego, co ma Europa. Afryka w sposób naturalny powinna mieć nas za partnerów - uważa Jan Kulczyk.
 • Polska strategicznym partnerem Chin?

  Chińczycy mają nam dużo do zaoferowania, głównie ze względu na wielkość swojej gospodarki i potencjał inwestycyjny, ale jestem przekonany, że Polska, jako lider regionu, jest dla Chin bardzo atrakcyjnym partnerem - mówi Jan Kulczyk.
 • Kulczyk: Afryka i Azja to przyszłość świata

  Interesy w Afryce i Azji są bardziej podniecające niż stąpanie ciągle po tej samej ziemi - uważa Jan Kulczyk, najbogatszy Polak.