Jan Krzysztof Ardanowski

Artykuły - Jan Krzysztof Ardanowski (6)

 • Ardanowski: Holding spożywczy będzie pomagał rolnikom

  Ardanowski: Holding spożywczy będzie pomagał rolnikom

  Utworzenie Krajowej Grupy Spożywczej, tzw. narodowego holdingu, ma przyczynić się do wzrostu dochodów rolników. Koncepcja spółki jest już gotowa, trwają rozmowy na temat kapitału zakładowego - poinformował minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
 • Ardanowski: Świnie i krowy nie są ważniejsze niż nauczyciele

  Ardanowski: Świnie i krowy nie są ważniejsze niż nauczyciele

  - Twierdzenie, że świnie i krowy są ważniejsze niż nauczyciele, jest żenujące i nie na miejscu; świadczy o braku wiedzy lub o złej woli - mówi w rozmowie z "Super Ekspresem" minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
 • Co głównym instrumentem wsparcia rolnictwa?

  Głównym instrumentem wsparcia rolnictwa w latach 2007-2013 są dopłaty bezpośrednie, z których korzysta w Polsce ok. 1,5 mln rolników - poinformował wiceminister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
 • Nazwa "wino" nie tylko dla win gronowych

  Nazwa "wino" powinna dotyczyć także win owocowych, a nie tylko gronowych - jak proponuje Komisja Europejska. Takie stanowisko Polski poparło na wczorajszym posiedzeniu unijnych ministrów rolnictwa kilka europejskich państw - poinformował dziś wiceminister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski
 • Polska zagroziła, że nie wpuści

  Polska zagroziła, że nie wpuści Rosji do Światowej Organizacji Handlu (WTO), jeśli strona rosyjska nie zniesie embarga na import polskich produktów rolnych - podają we wtorek moskiewskie gazety, relacjonując poniedziałkową konferencję prasową wiceministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego w Moskwie.
 • Smutne perspektywy naszych rolników

  Rynek produkcji żywności w Europie jest nasycony. Jedynym segmentem, w którym możliwy jest jeszcze wzrost produkcji, jest rynek wołowiny. Europie brakuje około 2 mln ton tego mięsa rocznie - uważa wiceminister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Filmy - Jan Krzysztof Ardanowski (2)