Film - Jan Kidawa-Błoński

Artykuły - Jan Kidawa-Błoński (15)

 • Jan Kidawa-Błoński: Zazdrościłem Gruzie pewnej lekkości

  Jan Kidawa-Błoński: Zazdrościłem Gruzie pewnej lekkości

  Zazdrościłem mu pewnej lekkości, bo nie każdy potrafi wykrzesać z siebie, czasem z poważnych spraw, jakąś odrobinę humoru - powiedział w niedzielę, 16 lutego, Jan Kidawa-Błoński, wspominając zmarłego reżysera i scenarzystę Jerzego Gruzę.
 • Jan Kidawa-Błoński: Małgośka na pewno da radę

  Jan Kidawa-Błoński: Małgośka na pewno da radę

  Mąż kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawa-Błońskiej, reżyser Jan Kidawa-Błoński zadeklarował, że będzie wspierał swą żonę w przyszłorocznej kampanii wyborczej. "Małgośka na pewno da radę; bój się prezydencie Dudo i truchlej" - powiedział Kidawa-Błoński.
 • "Gwiazdy": Kidawa-Błoński kręci film o śląskim piłkarzu Janie Banasiu

  "Gwiazdy": Kidawa-Błoński kręci film o śląskim piłkarzu Janie Banasiu

  Rozpoczęły się zdjęcia do filmu "Gwiazdy" Jana Kidawy-Błońskiego. Scenariusz jest inspirowany życiem śląskiego piłkarza Jana Banasia. Grają w nim m.in. Magdalena Cielecka, Paweł Deląg i Mateusz Kościukiewicz, jako odtwórca głównej roli.
 • Powstanie film i serial o okręcie ORP "Orzeł"

  Powstanie film i serial o okręcie ORP "Orzeł"

  W 2017 roku powstanie film fabularny i 13-odcinkowy serial o okręcie podwodnym ORP "Orzeł", który zaginął w nieznanych okolicznościach podczas II wojny światowej. Reżyserem obu produkcji będzie Jan Kidawa-Błoński ("Różyczka", "Skazany na bluesa"). Początek zdjęć zaplanowano na lato 2015 roku
 • Jan Kidawa-Błoński kręci film o Janie Banasiu

  Jan Kidawa-Błoński kręci film o Janie Banasiu

  Niedawno do kin wszedł najnowszy film Jana Kidawy-Błońskiego "W ukryciu". Tymczasem reżyser już planuje kolejny projekt, który będzie opowiadał o Janie Banasiu, słynnym piłkarzu Górnika Zabrze. Reżyser ma już gotowy scenariusz filmu.
 • "W ukryciu": Kiedy kobieta kocha kobietę

  "W ukryciu": Kiedy kobieta kocha kobietę

  "Chciałem uprzedzić, że film nie jest taki, jak moje poprzednie filmy. To bajka, a nawet przypowieść" - takimi słowami reżyser Jan Kidawa-Błoński przywitał gości, którzy przybyli 11 grudnia do warszawskiego kina "Atlantic" na premierę filmu "W ukryciu".
 • "W ukryciu": O miłości dwóch kobiet

  "W ukryciu": O miłości dwóch kobiet

  Dwie połączone miłosną relacją kobiety to bohaterki filmu "W ukryciu" w reż. Jana Kidawy-Błońskiego. Thriller, z Magdaleną Boczarską i Julią Pogrebińską w obsadzie, zaprezentowano w poniedziałek, 14 października, na 29. Warszawskim Festiwalu Filmowym, na premierowym w Polsce pokazie.
 • Nie odebrał statuetki, ta "przyjechała" do niego

  Nie odebrał statuetki, ta "przyjechała" do niego

  Jan Kidawa-Błoński odebrał w środę nagrodę Festiwalu Filmów Europy Centralnej w Medias w Rumunii za "Różyczkę". Organizatorzy nie mieli okazji wręczyć polskiemu reżyserowi pierwszej nagrody za najlepszy film, dlatego przyjechali ze statutetką do Polski.
 • Boczarska u Kidawy-Błońskiego

  Boczarska u Kidawy-Błońskiego

  Jan Kidawa-Błoński kręci w Radomiu zdjęcia do swojego nowego filmu "Nigdy się nie dowiesz". Obraz zostanie pokazany na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2012 r. - zapowiedział reżyser filmu.
 • Trzy nagrody dla "Różyczki"

  Trzy nagrody dla "Różyczki"

  Polski sukces na międzynarodowym festiwalu filmowym "Tiburon" w San Francisco. Film "Różyczka" Jana Kidawy-Błońskiego otrzymał trzy prestiżowe nagrody.

Zdjęcia - Jan Kidawa-Błoński (1)

 • film.interia.pl
  "Skazany na bluesa": Wolność, muzyka i narkotyki