Jan Bury

Synonimy:
Bury Jan,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jan Bury (110)

 • ​Kwiatkowski: Obojętne, czy udowodnię swą niewinność w sądzie, czy w TS

  ​Kwiatkowski: Obojętne, czy udowodnię swą niewinność w sądzie, czy w TS

  - Jest mi obojętne, czy dowiodę swej niewinności przed sądem, czy przed Trybunałem Stanu - oświadczył Krzysztof Kwiatkowski. Prezes NIK mówił, że jest "osobiście zainteresowany tym, aby stało się to jak najszybciej". Uważa, że nie ma powodu do dymisji.
 • ​Kolejne zarzuty dla Jana Burego

  ​Kolejne zarzuty dla Jana Burego

  Jan Bury usłyszy dziś zarzuty w sprawie ustawiania konkursów w Najwyższej Izbie Kontroli - podało Radio Zet.
 • Prokuratura złożyła zażalenie ws. aresztu dla Jana Burego

  Prokuratura złożyła zażalenie ws. aresztu dla Jana Burego

  Katowicka prokuratura złożyła zażalenie na decyzję sądu rejonowego, który odmówił aresztowania byłego posła PSL Jana Burego, podejrzanego o korupcję. Zdaniem śledczych, tylko aresztowanie polityka może zabezpieczyć prawidłowy tok postępowania.
 • Stanowisko sądu ws. Jana Burego: Nie ma potrzeby aresztowania na tym etapie śledztwa

  Stanowisko sądu ws. Jana Burego: Nie ma potrzeby aresztowania na tym etapie śledztwa

  Katowicki sąd uznał, że choć istnieje wysokie prawdopodobieństwo popełniania zarzucanych czynów przez Jana Burego, nie ma potrzeby sięgania na tym etapie śledztwa po najsurowszy środek zapobiegawczy - poinformował prezes sądu. Były poseł PSL został zatrzymany w środę przez CBA.
 • CBA zatrzymało Jana Burego

  CBA zatrzymało Jana Burego

  Były poseł, były szef klubu PSL Jan Bury został zatrzymany w związku z zarzutami korupcyjnymi na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. CBA zatrzymało go w środę wieczorem w Warszawie. Jest przewożony do Katowic.
 • "Nowa rzeczywistość prawna" ws. wniosku o uchylenie immunitetu Janowi Buremu

  "Nowa rzeczywistość prawna" ws. wniosku o uchylenie immunitetu Janowi Buremu

  Sejmowa komisja regulaminowa ma się dzisiaj zająć wnioskiem prokuratury o uchylenie immunitetu Janowi Buremu, w związku ze śledztwem toczącym się w sprawie afery z ustawianiem konkurów w NIK. Linia obrony posła PSL, do której dotarło radio RMF FM, została przygotowana przez jego prawnika, a także kolegę z klubu Józefa Zycha.
 • Żelichowski: Za oskarżeniami Jana Burego stoją "specsłużby"

  Żelichowski: Za oskarżeniami Jana Burego stoją "specsłużby"

  Ludowcy wierzą w niewinność Jana Burego, a winą za oskarżenia obarczają służby specjale. Przyznają jednak, że obecność polityka na listach PSL niesie za sobą ryzyko.
 • ​"Rzeczpospolita": Jan Bury na listach PSL

  ​"Rzeczpospolita": Jan Bury na listach PSL

  W najbliższą sobotę Polskie Stronnictwo Ludowe ma zatwierdzić swoje listy wyborcze. Znajdą się na nich m.in. Jan Bury i była minister pracy Jolanta Fedak - donosi "Rzeczpospolita".
 • Biznesmen oskarżony o wręczenie łapówki Janowi Buremu

  Biznesmen oskarżony o wręczenie łapówki Janowi Buremu

  Marian D., biznesmen z Leżajska, został oskarżony przez prokuraturę o wręczenie łapówki politykowi PSL Janowi Buremu - podała TVN24. Łapówka, wypłacana w transzach, mogła wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych. D. oprócz gotówki miał również dać Buremu sztabkę złota. To na razie nieoficjalne informacje.
 • Afera w NIK: Wiceprezes Izby na celowniku śledczych

  Afera w NIK: Wiceprezes Izby na celowniku śledczych

  ​Prokuratura w Katowicach jest gotowa do postawienia zarzutów w sprawie konkursów w Najwyższej Izbie Kontroli kolejnym osobom - ustalili reporterzy śledczy RMF FM. Zebrano już materiał, w którym pojawia się nazwisko wysokiego rangą urzędnika państwowego. Zarzuty wobec kolejnych osób uzależniono od decyzji Sejmu w sprawie immunitetu prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Filmy - Jan Bury (15)

 • Budka o odejściu Burego: Mam nadzieję, że pozostanie w demokratycznej większości senackiej

  - Będę rozmawiał z szefem klubu senackiego, co się stało, że podobno pomysły Jacka Burego nie były przekazywane dalej - zapowiedział Borys Budka. Odejście senatora Jacka Burego do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni osłabiło Koalicję Obywatelską. - Mam nadzieję, że pan senator Bury, tak jak deklarował, pozostanie w demokratycznej większości senackiej - dodał przewodniczący PO w "Graffiti".
 • Budka o odejściu Burego: Mam nadzieję, że pozostanie w demokratycznej większości senackiej

  - Będę rozmawiał z szefem klubu senackiego, co się stało, że podobno pomysły Jacka Burego nie były przekazywane dalej - zapowiedział Borys Budka. Odejście senatora Jacka Burego do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni osłabiło Koalicję Obywatelską. - Mam nadzieję, że pan senator Bury, tak jak deklarował, pozostanie w demokratycznej większości senackiej - dodał przewodniczący PO w "Graffiti".
 • Bury: Jeśli jutro coś pójdzie nie tak, będą wcześniejsze wybory

  Złożę dziś wniosek o dyscyplinę w PSL podczas głosowania nad referendum ws. sześciolatków. Ale coś może jutro pójść nie tak. Jeśli koalicja straci większość, będą wybory - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM szef klubu PSL Jan Bury. - Jutro poseł Kłopotek musi podjąć decyzję, być może nawet decyzję życia. Był taki poseł SLD… jak on się nazywa?…? Ryszard Kalisz - kiedyś był popularny, dziś o nim cicho - tak Bury odpowiada na pytanie, czy Eugeniusz Kłopotek może zostać wyrzucony z partii.
 • Bury: "Solidarność" marzy o władzy

  Ministrowie PSL poświęcili wiele czasu, żeby zażegnać perspektywę strajku na Śląsku, ale problemem jest strona społeczna. NSZZ "Solidarność" najczęściej jest nieobecna na posiedzeniach Komisji Trójstronnej, bo jej przewodniczący, zamiast rozmawiać, występuje na wiecach i trybunach - mówi przewodniczący klubu parlamentarnego PSL, Jan Bury. - "Solidarność" nie chce współpracować z rządem. Chce być dla rządu alternatywą. Po 15 latach od czasów rządów AWS "Solidarność" postanowiła ponownie sięgnąć po władzę. Piotr Duda wiosłuje w tym kierunku - dodaje.