Jan A.P. Kaczmarek

Artykuły - Jan A.P. Kaczmarek (52)

 • Jan A.P. Kaczmarek wierzy w "Boże Ciało"

  Jan A.P. Kaczmarek wierzy w "Boże Ciało"

  Bardzo wierzę w film Jana Komasy. "Boże Ciało" ma szansę na Oscara nie tylko dlatego, że tytuł po angielsku zaczyna się na "C" - mówił kompozytor Jan A.P. Kaczmarek, laureat nagrody za muzykę do "Marzyciela". W rozmowie z PAP opowiedział także o procesie przyznawania statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej.
 • 8. edycja festiwalu Transatlantyk od 13 lipca

  8. edycja festiwalu Transatlantyk od 13 lipca

  Pokazy filmowe, wydarzenia muzyczne, warsztaty, spotkania znalazły się w programie Transatlantyk Festival, który rozpocznie się w Łodzi 13 lipca. Hasłem tegorocznego wydarzenia, które odbywa się po raz ósmy, jest "Niepodległość dziś/Independance Now".
 • Wybitni kompozytorzy na FMF

  Wybitni kompozytorzy na FMF

  Utwory polskiego zdobywcy Oscara - Jana AP Kaczmarka, a także wybitnego kompozytora i dyrygenta Diego Navarro, odpowiednio dyrektorów dwóch zaprzyjaźnionych z FMF festiwali: Transatlantyku w Poznaniu oraz FIMUCITE na Teneryfie, zabrzmią podczas tegorocznej Wielkiej Gali Muzyki Filmowej.
 • Transatlantyk: Yoko Ono i kino łóżkowe

  Transatlantyk: Yoko Ono i kino łóżkowe

  Wizyta Yoko Ono, "kino łóżkowe" i specjalnie przygotowywane przez kucharzy kolacje dla widzów - to elementy programu 3. edycji Transatlantyk Festival Poznań, która potrwa od 2 do 9 sierpnia. Dyrektorem festiwalu jest laureat Oscara, kompozytor Jan A.P. Kaczmarek.
 • Laureaci Berlinale na Transatlantyku

  Laureaci Berlinale na Transatlantyku

  Pokazy filmowe w kilkunastu sekcjach tematycznych odbędą się podczas tegorocznego festiwalu Transatlantyk w Poznaniu, który rozpocznie się 15 sierpnia. Po raz pierwszy w Polsce wyświetlone zostaną m.in. "Barbara" i "Tylko wiatr" - filmy nagrodzone na Berlinale.
 • Julian Sands gościem Transatlantyku

  Julian Sands gościem Transatlantyku

  Brytyjski aktor filmowy i teatralny Julian Sands będzie jednym z gości drugiej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk. Od 15 do 22 sierpnia widzowie w Poznaniu zobaczą blisko 170 filmów w 18 sekcjach tematycznych.
 • Oscary: Element zaskoczenia

  Oscary: Element zaskoczenia

  - Nominacja dla filmu Agnieszki Holland nie była zaskoczeniem; było wiadomo, że ten film ma szansę na nominację i na nagrodę - uważa Jan A. P. Kaczmarek, zdobywca Oscara. W niedzielę w Hollywood odbędzie się 84. ceremonia rozdania Oscarów.
 • Transatlantyk: Między Europą i Ameryką

  Transatlantyk: Między Europą i Ameryką

  Poznań stał się stolicą muzyki i filmu na całe osiem dni. A wszystko to za sprawą pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk. Pomysłodawcą i dyrektorem festiwalu jest znany na całym świecie twórca muzyki filmowej, zdobywca Oscara - Jan A.P. Kaczmarek.
 • Transatlantyk: Film i muzyka w służbie idei

  Transatlantyk: Film i muzyka w służbie idei

  Prawie 150 filmów, w tym ponad 40 premierowo w Polsce, pokazanych zostanie podczas rozpoczynającego się w piątek w Poznaniu Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk. Twórcą i dyrektorem festiwalu jest laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek.
 • Głód wymiany myśli jest ogromny

  Głód wymiany myśli jest ogromny

  O festiwalu Transatlantyk, utworze "Otwarte okno" - napisanym na 67. rocznicę Powstania Warszawskiego i idei międzynarodowej wymiany artystycznej opowiada kompozytor muzyki filmowej i zdobywca Oscara za muzykę do "Marzyciela" Jan A.P. Kaczmarek.

Filmy - Jan A.P. Kaczmarek (5)