James Foley

Artykuły - James Foley (19)

 • Znamy reżysera sequeli "Pięćdziesięciu twarzy Greya"

  Znamy reżysera sequeli "Pięćdziesięciu twarzy Greya"

  James Foley został zatrudniony do wyreżyserowania sequeli "Pięćdziesięciu twarzy Greya".
 • Wzruszający list zamordowanego dziennikarza

  Wzruszający list zamordowanego dziennikarza

  Rodzina Jamesa Foleya - amerykańskiego dziennikarza zamordowanego przez terrorystów z Państwa Islamskiego - opublikowała jedyny list, który mężczyzna przekazał swoim bliskim będąc w niewoli. "Wiem, że myślicie o mnie i modlicie się za mnie. Czuje waszą obecność szczególnie wtedy, gdy się modlicie. Ja też modlę się za was - o to, żebyście byli silni i wciąż wierzyli" - podkreślał Foley.
 • Egzekucja amerykańskiego dziennikarza. Czy Foleya można było uratować?

  Egzekucja amerykańskiego dziennikarza. Czy Foleya można było uratować?

  Stany Zjednoczone nie negocjują z terrorystami i nie płacą okupów - poinformowała rzeczniczka Departamentu Stanu, ucinając w ten sposób medialne spekulacje. Niektórzy eksperci uważają, że płacąc okup ratujemy jednego człowieka, ale powodujemy śmierć kilkunastu innych. Ale USA czasem odstępowały od "polityki bez negocjacji". Czy dziennikarza Jamesa Foleya można było uratować?
 • Egzekucja dziennikarza: James Foley od lat realizował misję

  Egzekucja dziennikarza: James Foley od lat realizował misję

  "Oddał życie próbując zwrócić uwagę świata na cierpienie narodu syryjskiego" - napisała w oficjalnym oświadczeniu matka zamordowanego przez Państwo Islamskie amerykańskiego fotoreportera Jamesa Foleya.
 • Egzekucja dziennikarza: Terroryści znęcali się nad Foleyem

  Egzekucja dziennikarza: Terroryści znęcali się nad Foleyem

  Dwaj francuscy dziennikarze, którzy byli zakładnikami w Syrii, ujawnili, że przez osiem miesięcy byli przetrzymani razem z zamordowanym Jamesem Foleyem. Powiedzieli, że ten amerykański reporter był najbardziej maltretowany spośród wszystkich zakładników.
 • Amerykanie próbowali odbić porwanego dziennikarza

  Amerykanie próbowali odbić porwanego dziennikarza

  Dzień po opublikowaniu nagrania z egzekucji amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya władze USA ujawniły, że w tym roku podjęto próbę jego odbicia. Operacja przeprowadzona przez amerykańskich komandosów zakończyła się niepowodzeniem.
 • Źródła w Waszyngtonie: Wideo pokazujące egzekucję dziennikarza - autentyczne

  Źródła w Waszyngtonie: Wideo pokazujące egzekucję dziennikarza - autentyczne

  Dwaj funkcjonariusze rządu USA, którzy zastrzegli sobie anonimowość, oświadczyli, że opublikowane we wtorek nagranie wideo ukazuje rzeczywiście egzekucję amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya przez dżhadystów z Państwa Islamskiego. Śmierć Foleya potwierdziła rodzina.
 • Wideo z egzekucji dziennikarza USA. Waszyngton weryfikuje autentyczność nagrania

  Wideo z egzekucji dziennikarza USA. Waszyngton weryfikuje autentyczność nagrania

  Służby wywiadowcze USA starają się zweryfikować autentyczność nagrania wideo, które ma przedstawiać scenę egzekucji amerykańskiego dziennikarza przez dżihadystów z Państwa Islamskiego - oświadczył Biały Dom.
 • Al Pacino: 88 minut życia

  Al Pacino: 88 minut życia

  Al Pacio ("Rekrut", "Ludzie, których znam") zagra główną rolę w dreszczowcu "88 Minutes", który powstanie w firmach Emmett/Furla Films. Na fotelu reżysera opowieści zasiądzie James Foley ("Glengarry Glen Ross"), a autorem scenariusza historii jest Gary Scott Thompson ("K-911").