James Comey

Artykuły - James Comey (14)

 • James Comey: Słowa Donalda Trumpa były kłamstwem

  James Comey: Słowa Donalda Trumpa były kłamstwem

  - Nie mam żadnych wątpliwości, że Rosja próbowała ingerować w ubiegłoroczne wybory prezydenckie - zeznał w Kongresie były szef FBI James Comey. Pod przysięgą zarzucił prezydentowi Donaldowi Trumpowi kłamstwa w uzasadnieniu dymisji.
 • James Comey ma zeznawać ws. ingerowania Rosji w amerykańską kampanię

  James Comey ma zeznawać ws. ingerowania Rosji w amerykańską kampanię

  Były szef FBI James Comey ma się stawić przed senacką komisją wywiadu 8 czerwca. Ma zeznawać ws. ingerowania Rosji w kampanię prezydencką w USA w 2016 roku oraz podejrzeń o kontakty osób z otoczenia prezydenta Donalda Trumpa z przedstawicielami Kremla.
 • Były szef FBI pogrąży Donalda Trumpa?

  Były szef FBI pogrąży Donalda Trumpa?

  Zdymisjonowany dyrektor FBI James Comey potwierdzi przed senacką komisją naciski Donalda Trumpa w "rosyjskim" śledztwie - wynika z nieoficjalnych informacji CNN.
 • "Donald Trump powinien obawiać się zeznań byłego szefa FBI"

  "Donald Trump powinien obawiać się zeznań byłego szefa FBI"

  Znajomy byłego dyrektora FBI Jamesa Comeya, Benjamin Wittes, powiedział w wywiadzie dla CNN, że prezydent USA Donald Trump powinien obawiać się zeznań Comeya, który w przyszłym miesiącu ma być przesłuchiwany przez komisję senacką.
 • ​Kulisy zwolnienia szefa FBI przez Donalda Trumpa

  ​Kulisy zwolnienia szefa FBI przez Donalda Trumpa

  Donald Trump z zamiarem zwolnienia Jamesa Comeya nosił się od tygodnia. Prezydenta USA denerwowało toczące się śledztwo w sprawie powiązań jego sztabu wyborczego z Rosjanami - czytamy w Politico.
 • Po słowach szefa FBI: Polscy politycy spierają się

  Po słowach szefa FBI: Polscy politycy spierają się

  Co jest polityką historyczną, a co już "polityką histeryczną"? Przedstawiciele różnych ugrupowań politycznych komentowali reakcję Polski na skandaliczne słowa szefa FBI Jamesa Comeya o rzekomym współudziale Polaków w Holocauście.
 • Kulisy oświadczenia szefa FBI

  Kulisy oświadczenia szefa FBI

  Zabiegi Białego Domu i Departamentu Stanu, upór i przekonanie o niesłusznej krytyce szefa FBI oraz długa rozmowa z polskim ambasadorem w Waszyngtonie. Polskie Radio poznało kulisy decyzji Jamesa Comeya o wydaniu oświadczenia, w którym żałuje zestawienia Polski z Niemcami w kontekście Holocaustu.
 • Szef FBI wyraził żal. Przeprosin brak

  Szef FBI wyraził żal. Przeprosin brak

  Dyrektor FBI James Comey w liście przekazanym ambasadorowi RP w Waszyngtonie Ryszardowi Schnepfowi nie przeprosił Polski za powiązanie jej z niemieckimi ludobójcami Żydów, a jedynie wyraził żal.
 • "Gazeta Wyborcza": Biały Dom zabronił przepraszać Polskę

  "Gazeta Wyborcza": Biały Dom zabronił przepraszać Polskę

  Administracja prezydenta Baracka Obamy zakazała Jamesowi Comeyowi wystosowania przeprosin za określenie Polaków słowami "wspólnicy" w mordowaniu Żydów w czasie II wojny światowej. Co zaskakujące, sam szef FBI był skłonny uderzyć się w pierś i przyznać do niestosownych słów.
 • Kongres Polonii: Comey powinien podać się do dymisji

  Kongres Polonii: Comey powinien podać się do dymisji

  Szef największej organizacji polonijnej w USA Frank Spula domaga się dymisji szefa FBI Jamesa Comeya. Prezes Kongresu Polonii oświadczył, że osoba na tak wysokim stanowisku powinna ponieść konsekwencje za swoje słowa.

Filmy - James Comey (4)