James Cameron

Artykuły - James Cameron (195)

 • "Titanic": To już 20 lat!

  "Titanic": To już 20 lat!

  Arystokratka Rose zakochuje się w ubogim malarzu Jacku. Na przeszkodzie ich szczęściu stają obyczaje i góra lodowa. Sukces romansu wszech czasów potwierdziło 11 Oscarów. Jeden z najsłynniejszych filmów w historii kina - "Titanic" Jamesa Camerona - ma już 20 lat!
 • Kate Winslet dołącza do obsady sequeli "Avatara"

  Kate Winslet dołącza do obsady sequeli "Avatara"

  Kate Winslet i James Cameron ponownie spotkają się planie filmowym. Aktorka, która pracowała z reżyserem przy realizacji filmu "Titanic", dołączyła do obsady sequeli "Avatara".
 • Sequel "Avatara" dopiero w grudniu 2017

  Sequel "Avatara" dopiero w grudniu 2017

  James Cameron przyznał w rozmowie z agencją Associated Press, że sequel "Avatara" nie trafi do kin wcześniej niż w grudniu 2017 - to o rok później niż pierwotnie planowana data premiery kontynuacji trójwymiarowego hitu.
 • James Cameron o sequelach "Avatara"

  James Cameron o sequelach "Avatara"

  James Cameron czuje, że przygotowywane przez niego sequele "Avatara" będą czymś wyjątkowym. "Posracie się z szeroko otwartymi ustami" - reżyser wypalił w rozmowie z magazynem "Empire".
 • Kontynuacja "Avatara": Więcej 3D w 3D

  Kontynuacja "Avatara": Więcej 3D w 3D

  James Cameron przyznał, że w pierwszej części "Avatara" podszedł do trójwymiarowości nieco zbyt zachowawczo. Przy kontynuacji tego przeboju kinowego w 3D, będzie już inaczej - obiecuje hollywoodzki twórca.
 • Nowe "Avatary" za ponad 400 milionów dolarów

  Nowe "Avatary" za ponad 400 milionów dolarów

  Po zawarciu umowy z rządem Nowej Zelandii na zwiększenie nakładów finansowych na produkcje filmowe, James Cameron oficjalnie ogłosił, że kolejne części "Avatara" będą realizowane właśnie tam.
 • James Cameron pozwany za "Avatara"

  James Cameron pozwany za "Avatara"

  James Cameron - reżyser głośnego przeboju kinowego "Avatar", który zarobił na świecie już ponad 28 miliardów dolarów - został pod koniec czerwca oskarżony o "umyślne i celowe kopiowanie, rozpowszechnianie i wykorzystanie" zdjęć brytyjskiego artysty Rogera Deana.

Filmy - James Cameron (3)

 • "Życie Pi": Ang Lee w świecie 3D

  "Życie Pi", najnowszy film Anga Lee, to obraz zrealizowany w technice 3D. - Doszedłem do wniosku, że ta nowa technologia pomoże widzom otworzyć ich umysły - mówi reżyser.
 • James Cameron zszedł na dno Rowu Mariańskiego

  Reżyser "Titanica" i "Avatara" dokonał swojego wyczynu na pokładzie specjalnie zaprojektowanego batyskafu "Deepsea Challenger". Było to pierwsze w historii samotne zejście na tę głębokość. Ta wynosi 10911 metrów (x-news/CNN Newsource).
 • "Titanic 3D"

  Jeden z najsłynniejszych melodramatów wszech czasów, z niezapomnianymi kreacjami Kate Winslet i Leonardo DiCaprio, powraca na ekrany kin w wersji 3D.