James Bond

Synonimy:
007,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - James Bond (286)

Filmy - James Bond (22)

 • Tydzień izolacji spędził kreatywnie. Odtworzył scenę z Bonda w wersji… Lego!

  Na świecie panuje epidemia koronawirusa. W trosce o bezpieczeństwo swoje i innych coraz więcej osób decyduje się na pozostanie w domach. To świetny moment, aby pobudzić swoją kreatywność i realizować nietypowe pomysły. Na jeden z nich wpadł pewien mieszkaniec Londynu. Wraz z rodziną postanowił odtworzyć scenę z filmu o przygodach Jamesa Bonda. Fragment ucieczki z nakręconej w 1965 roku „Operacji Piorun” wykonali z klocków Lego. Efekt robi wrażenie!
 • Zamieszkaj w domu Jamesa Bonda. Co za konstrukcja!

  Oto dom, który idealnie pasowałby do kolejnego filmu o Jamesie Bondzie. Zaprojektował go irański architekt Reza Mohtashami z zamysłem, by sprawiał wrażenie zawieszonego na skale. Jednak tak naprawdę jego konstrukcja opiera się na specjalnych filarach. Na zboczu góry porozrzucane są drewniane i betonowe ławki, a wszystko po to, by mieszkańcy mogli podziwiać surowy i nieco mroczny klimat. Sam projektant mówi, że „budynek, który odbija się w skałach, w jeziorze i lesie, może dać mieszkańcom poczucie relaksu”.
 • "Spectre"

  James Bond stara się odkryć prawdę dotyczącą złowrogiej organizacji WIDMO. Kluczem do tego jest tajemnicza wiadomość z przeszłości 007.
 • Javier Bardem: inny czarny charakter

  W "Skyfall", najnowszej odsłonie przygód Jamesa Bonda, Javier Bardem wcielił się w złoczyńcę, bez którego nie może obejść się żaden film o Agencie 007. Ale, jak sam mówi, jego Silva wyróżnia się na tle innych czarnych charakterów. Dlaczego?