Jakub Krzewina

Artykuły - Jakub Krzewina (19)

• Lekkoatletyka. Jakub Krzewina znów leczy kontuzję, ale humor go nie opuszcza

Lekkoatletyka. Jakub Krzewina znów leczy kontuzję, ale humor go nie opuszcza

Fatum nie opuszcza naszego lekkoatlety, specjalizującego się w biegu na 400 metrów Jakuba Krzewiny. Mistrz świata w sztafecie 4x400 metrów sprzed dwóch lat leczy kolejną kontuzję, która wymagała poddania się operacji. Zawodnik WKS Śląsk Wrocław stara się jednak nie zwieszać głowy, o czym świadczy zdjęcie, opublikowane w mediach społecznościowych.
  • Lekkoatletyczne HME. Osłabiona polska sztafeta 4x400 m. Pomoże 800-metrowiec?

Lekkoatletyczne HME. Osłabiona polska sztafeta 4x400 m. Pomoże 800-metrowiec?

Polska sztafeta 4x400 m mężczyzn będzie podczas lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy w Glasgow osłabiona, bo do Szkocji nie poleciał kontuzjowany Jakub Krzewina. - W razie czego pomoże sztafecie któryś z 800-metrowców - powiedział dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.
  • HME. Jakub Krzewina nie wystąpi w Glasgow

HME. Jakub Krzewina nie wystąpi w Glasgow

Jakub Krzewina nie wystartuje w najbliższy weekend w Glasgow w halowych mistrzostwach Europy w lekkoatletyce. Halowy mistrz świata z Birmingham z 2018 r. w sztafecie 4x400 m nabawił się kontuzji kolana.
  • Jakub Krzewina opuści mistrzostwa Europy w Berlinie

Jakub Krzewina opuści mistrzostwa Europy w Berlinie

Ogromny pech Jakuba Krzewiny. Polski mistrz świata i rekordzista świata w biegu 4x400 metrów podczas halowych MŚ w Birmingham nie wystartuje w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie. Wszystkiemu winna jest kontuzja, która może oznaczać koniec sezonu.
  • Mityng w Rehlingen: Drugie miejsce Jakuba Krzewiny

Mityng w Rehlingen: Drugie miejsce Jakuba Krzewiny

Halowy mistrz świata w sztafecie 4x400 m Jakub Krzewina przebiegł 400 m w 46,44 i zajął drugie miejsce na mityngu w niemieckim Rehlingen. Minimum PZLA na sierpniowe mistrzostwa Europy wynosi 46,20. Wygrał Holender Liemarvin Bonevacia - 46,36.
  • Jakub Krzewina: Celem indywidualny medal na 400 m

Jakub Krzewina: Celem indywidualny medal na 400 m

Po poprawieniu halowego rekordu świata w biegowej sztafecie 4x400 m lider polskiej ekipy Jakub Krzewina dostał "skrzydeł" i dodatkowej motywacji. Po raz pierwszy od dwóch lat do sezonu przygotował się bez kontuzji i celuje w indywidualny medal mistrzostw Europy w Berlinie.
  • Jakub Krzewina: Wciąż nie mogę w to uwierzyć

Jakub Krzewina: Wciąż nie mogę w to uwierzyć

- Kiedy wracaliśmy samolotem do Warszawy, też nikt jeszcze nie dowierzał w to, że jesteśmy rekordzistami świata. Pytałem kolegów: „Serio, jesteśmy rekordzistami świata?” Do nich to też jeszcze nie dotarło. Ten rekord to taka wisienka na torcie, czy jak to mówi Tomasz Hajto truskawka na torcie – mówi w rozmowie z Interią Jakub Krzewina, złoty medalista i rekordzista świata w hali w biegu sztafetowym 4x400 metrów.
  • Lekkoatletyczne HMŚ. Minister sportu powitał "Biało-Czerwonych"

Lekkoatletyczne HMŚ. Minister sportu powitał "Biało-Czerwonych"

To był świetny występ "Biało-Czerwonych"! W zakończonych w niedzielę halowych mistrzostwach świata w lekkiej atletyce Polacy zdobyli aż pięć medali, w tym aż dwa złote. Zdecydowanie wydarzeniem numer jeden było pobicie rekordu świata przez męską sztafetę 4x400 metrów.
  • Lekkoatletyczne HMŚ. Polacy zarobili 200 tys. dolarów

Lekkoatletyczne HMŚ. Polacy zarobili 200 tys. dolarów

W ciągu czterech dni polscy lekkoatleci zarobili w halowych mistrzostwach świata w Birmingham 200 tys. dolarów (ok. 680 tys. zł). Najwięcej, bo aż 90 tys., zainkasowała męska sztafeta 4x400 m. "Biało-Czerwoni" wywalczyli złoto i poprawili rekord świata.
  • Lekkoatletyczne HMŚ. Henryk Olszewski: Apetyt rośnie w miarę jedzenia

Lekkoatletyczne HMŚ. Henryk Olszewski: Apetyt rośnie w miarę jedzenia

Prezes PZLA Henryk Olszewski jest dumny z występu lekkoatletów w halowych mistrzostwach świata w Birmingham. "Biało-Czerwoni" wywalczyli pięć miejsc na podium i zajęli trzecie miejsce w tabeli medalowej. „Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia” – powiedział.

Filmy - Jakub Krzewina (2)

• Jakub Krzewina: Ten rekord to taka wisienka na torcie. Wideo

- W głowie mam tylko niesamowitą radość, kiedy przekroczyłem metę jako pierwszy. O tym, że ustanowiliśmy rekord świata, dowiedzieliśmy się dopiero po chwili - powiedział Jakub Krzewina który wraz z kolegami ze sztafety 4x400 metrów zdobył złoty medal mistrzostw świata w Birmingham. Na dodatek, Polacy ustanowili nowy halowy rekord świata.
  • Jakub Krzewina. Rekord świata? Sam jestem tym zaskoczony. Wideo

- Muszę sobie jeszcze raz obejrzeć bieg w telewizji, bo nie dociera do mnie do tej pory, że pobiegliśmy tak szybko - powiedział Jakub Krzewina, który wraz z kolegami ze sztafety 4x400 metrów zdobył złoty medal mistrzostw świata w Birmingham. Na dodatek, Polacy ustanowili nowy halowy rekord świata.