jakość życia

Artykuły - Jakość życia (10)

 • Katowice. Okrągły stół o transformacji regionów górniczych

  Katowice. Okrągły stół o transformacji regionów górniczych

  Regiony i obszary górnicze powinny być w nowej perspektywie finansowej UE obszarem strategicznej interwencji z poziomu europejskiego - mówili w piątek przedstawiciele śląskich środowisk społecznych i gospodarczych podczas Okrągłego stołu nt. transformacji regionów górniczych.
 • Ranking: W których polskich miastach żyje się najlepiej? Warszawa spadła z podium

  Ranking: W których polskich miastach żyje się najlepiej? Warszawa spadła z podium

  Najlepiej żyje się w Poznaniu. W rankingu jakości życia w czołówce uplasowały się Zielona Góra i Kraków. Warszawa spadła w zestawieniu na 7. lokatę.
 • UNICEF bije na alarm w sprawie naszych dzieci

  UNICEF bije na alarm w sprawie naszych dzieci

  Nasz kraj znalazł się na 21. miejscu w najnowszym raporcie przygotowanym przez UNICEF, który uwzględnia warunki i jakość życia dzieci w najbardziej rozwiniętych krajach świata. Raport obejmuje pięć obszarów życia, w tym analizę nawyków dzieci w wieku 11, 13 oraz 15 lat, związanych z żywieniem i aktywnością fizyczną.
 • Być pewną swojej wartości

  Być pewną swojej wartości

  Olga Borys w życiu i na ekranie stara się mieć wpływ na jakość życia kobiet.
 • Klienci doceniają dobre uczynki firm

  Klienci doceniają dobre uczynki firm

  Gdy Bill Gates tworzył w 1999 r. największą (pod względem funduszy) fundację amerykańską, przyświecał mu prosty cel. Wykorzystać zyski, by podnieść jakość życia, edukacji i opieki medycznej. Jego dobry uczynek miał jednak niezamierzoną konsekwencję. Pomógł poprawić publiczną percepcję Microsoftu.
 • Będzie nowy pomiar bogactwa

  Będzie nowy pomiar bogactwa

  Francja zaproponuje wkrótce Europie i organizacjom międzynarodowym nowy system pomiaru postępu gospodarczego i społecznego, który lepiej niż PKB odzwierciedla jakość życia ludzi - zapowiedział wczoraj prezydent Nicolas Sarkozy w czasie wykładu na paryskiej Sorbonie.
 • Prognozy: Będziemy pracować do 67 lat

  Prognozy: Będziemy pracować do 67 lat

  Raport "Polska 2030. Wyzwania rozwojowe" powinien uzyskać rangę strategii, jaką rządzący przez kolejne lata mogliby realizować, aby poprawić jakość życia ludzi - powiedział wczoraj premier Donald Tusk.
 • 20 najlepszych miejsc na świecie do zamieszkania

  20 najlepszych miejsc na świecie do zamieszkania

  Jakość życia sprawia, że mieszkańcy tych miast je kochają.
 • W Polsce lepiej niż w Irlandii!

  W Polsce lepiej niż w Irlandii!

  Polacy mają wyższą jakość życia niż Irlandczycy i Brytyjczycy mimo znacznie niższych zarobków - donoszą w środę dzienniki "Daily Telegraph" i "Daily Mail", powołując się na wyniki badań portalu uSwitch specjalizującego się w porównawczych analizach cen i kosztów życia.
 • Ostatni dzwonek dla gmin na unijną pomoc

  Jesień 2003 to tak naprawdę ostatni dzwonek dla gmin, by złożyć projekty, które mają być sfinansowane przez najnowszy program pomocowy czyli Europejski Fundusz Regionalny. Środki unijne dla gmin przeznaczane są przede wszystkim na projekty, które podnoszą jakość życia ich mieszkańców.

Filmy - Jakość życia (1)