jaki

Artykuły - Jaki (660)

Filmy - Jaki (3)

  • Jaki po spotkaniu z b. merem Madrytu: Od razu przystąpię do budowy III linii metra, w tempie takim jak w Hiszpanii

    Patryk Jaki stawia kolejne miasto za wzór dla Warszawy. Tym razem bezpartyjny od niedawna kandydat na prezydenta stolicy poleciał do Madrytu, gdzie spotkał się z byłym burmistrzem i przyglądał się komunikacji publicznej. Po powrocie zapewniał, że Warszawa może czerpać z tamtejszych doświadczeń, zwłaszcza jeśli chodzi o budowę metra. Jaki zadeklarował, że jeśli zostanie prezydentem stolicy, natychmiast przystąpi do budowy III linii metra i to znacznie taniej, niż budowano je dotąd. (TVN24/x-news)
  • Trzaskowski krytycznie o rezygnacji P. Jakiego z członkostwa w partii

    – To wszystko jest na pokaz. Patryk Jaki bez przerwy zmienia zdanie w sprawach takich, jak szczepionki, in vitro czy kwestia warszawskich inwestycji. Przez cały czas próbuje udawać kogoś, kim nie jest – powiedział Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy. Skrytykował swego kontrkandydata za wystąpienie z Solidarnej Polski. W trakcie debaty telewizyjnej Jaki zaproponował opuszczenie macierzystego ugrupowania także Trzaskowskiemu i wręczył mu przygotowany dokument z logo Platformy Obywatelskiej. (TVN24/x-news)
  • Jaki w Porannej rozmowie RMF (29.03.18)

    Zobaczymy, jaki będzie wniosek prokuratury – tak Patryk Jaki odpowiada w Porannej rozmowie w RMF FM na pytanie, czy zatrzymany dziś rano wiceminister finansów w rządzie PO-PSL Jacek Kapica zostanie aresztowany. Chodzi o kwotę ponad 20 mld złotych, które miały wypłynąć w wyniku afery hazardowej – podkreśla wiceminister sprawiedliwości. „Prokuratorzy mają zebrany bardzo dobry materiał, który pozwolił na przeprowadzenie tej akcji” – zapewnia gość Roberta Mazurka. „Z moich informacji wynika, że rząd PO, czy ówczesne władze prokuratury próbowały „skręcić” tę sprawę, dzisiaj do niej wrócono, pozwolono prowadzić dokładnie temu samemu prokuratorowi tę sprawę i okazało się, że są silne dowody” – mówi Patryk Jaki. Nie wyklucza też kolejnych zatrzymań w tej sprawie. „Wiem, że materiał dowodowy w tej sprawie jest bardzo silny, dotyczy ponad 20 mld zł, które mieli tracić wszyscy obywatele” – mówi Jaki.