Jak zostać królem

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Jak zostać królem (Film (2010)[The King's Speech] Reż.Tom Hooper) ,

Artykuły - Jak zostać królem (32)

 • Colin Firth ponownie w roli króla Jerzego

  Colin Firth ponownie w roli króla Jerzego

  Film "Jak zostać królem" okazał się wielkim sukcesem artystycznym i komercyjnym, dlatego już o lutego trwają negocjacje odnośnie jego sequela. Chęć udziału w projekcie potwierdził odtwórca głównej roli, zdobywca Oscara za rolę króla Jerzego VI, Colin Firth.
 • Ta kobieta. Wallis Simpson

  Ta kobieta. Wallis Simpson

  Autorka największego skandalu obyczajowego XX wieku. Kobieta, dla której król zrezygnował z tronu.Bohaterka obsypanego Oscarami filmu "Jak zostać królem"!
 • Colin Firth odznaczony

  Colin Firth odznaczony

  Colin Firth został odznaczony tytułem "The Freedom of the City of London". "Jestem ogromnie zaszczycony" - mówił tuż po ceremonii w rozmowie z BBC.
 • Kolejny sukces "Króla Oscarów"

  Kolejny sukces "Króla Oscarów"

  Harvey Weinstein, producent takich filmów, jak: "Mój tydzień z Marilyn", "Jak zostać królem", a także "Artysta", ma zostać uhonorowany najwyższym odznaczeniem we Francji.
 • Bonham Carter odznaczona orderem

  Bonham Carter odznaczona orderem

  Helena Bonham Carter, która wcieliła się w rolę Królowej Matki w obsypanym nagrodami filmie "Jak zostać królem", na własnej skórze zakosztowała dworskiego życia. Aktorka została nagrodzona Orderem Komandorskim Imperium Brytyjskiej.
 • "Melancholia": Najlepszy film roku!

  "Melancholia": Najlepszy film roku!

  "Melancholia" Larsa von Triera została uhonorowana Europejską Nagrodą Filmową 2011 dla najlepszego filmu. W kategoriach aktorskich triumfowali Colin Firth i Tilda Swinton. 24. ceremonia wręczenia nagród, przyznawanych przez Europejską Akademię Filmową, odbyła się w sobotę, 3 grudnia, wieczorem w Berlinie.
 • Film Madonny do Oscara?

  Film Madonny do Oscara?

  Amerykański producent Harvey Weinstein, odpowiedzialny za ubiegłoroczny sukces "Jak zostać królem", zamierza wprowadzić na ekrany amerykańskich kin najnowszy film Madonny "W.E". Grudniowa data premiery ma pomóc obrazowi w wywalczeniu oscarowych nominacji.
 • Producenci oscarowego hitu o Karskim?

  Producenci oscarowego hitu o Karskim?

  Na brytyjskim rynku czytelniczym ukaże się pierwsze wydanie głośnej książki legendarnego kuriera polskiego państwa podziemnego Jana Karskiego (1914-2000), a w oparciu o nią zostanie nakręcony film - donosi tygodnik "The Observer".
 • Z buntownika dżentelmen

  Z buntownika dżentelmen

  Colin Firth mówi o grzechach młodości, smaku sukcesu i miłości do żony.
 • Jak zostać królem

  Jak zostać królem

  "Wielka Brytania wy-wy-leczona" - donosił magazyn "Time" już dwa lata po pierwszych lekcjach wymowy, udzielonych przez Lionela Logue`a młodemu księciu Albertowi, zwanemu Bertim. Nikt wówczas nie przypuszczał, że nerwowy, wycofany, jąkający się książę zostanie królem, a jego terapeuta, bliżej nie znany amator z Australii, stanie się królewskim nauczycielem, "dobrym duchem" i przyjacielem na całe życie.