jak oszczędzać

Artykuły - Jak oszczędzać (-1)

 • Zimowe wakacje w pełni. Jak oszczędzać na zagranicznych podróżach?

  Zimowe wakacje w pełni. Jak oszczędzać na zagranicznych podróżach?

  Sezon zimowych wyjazdów już w pełni. Decyzje na temat tego, dokąd pojedziemy, najczęściej zapadły dużo wcześniej. Przeważnie wybieraliśmy opcje zagraniczne, gdzie śniegu pod dostatkiem. Wciąż jednak mamy szansę na podjęcie działań, by na najbliższych wakacjach zaoszczędzić np. na wymianie waluty.
 • Jak oszczędzać na elektronice?

  Ludzie wydają coraz więcej pieniędzy: na artykuły spożywcze, produkty dla dzieci, podróże, gadżety. Lista zakupów i wydatków nie ma końca. Na szczęście będąc obeznanym w promocjach i posiadając kod rabatowy Saturn, Media Expert czy Rtv-Euro-AGD może się to teraz zmienić.
 • Serwis Promocyjni.pl - nowa odsłona

  Serwis Promocyjni.pl - nowa odsłona

  Oszczędzanie jest nie tylko wymogiem czasów, ale też swego rodzaju modą. Jak oszczędzać skutecznie? Na to pytanie nie ma jednej sprawdzonej odpowiedzi. Na pewno jednak w oszczędzaniu pomaga... regularne przeglądanie gazetek promocyjnych. Umożliwia to należący do Grupy INTERIA.PL serwis Promocyjni.pl, który przeszedł w ostatnim czasie małą metamorfozę.
 • Jak oszczędzać w czasach niskich stóp procentowych?

  Jak oszczędzać w czasach niskich stóp procentowych?

  Polacy preferują oszczędzanie na depozytach bankowych. Jednak w sytuacji, gdy oprocentowanie lokat spadło poniżej 3 proc. wiele osób przestaje widzieć sens w trzymaniu na nich swoich pieniędzy. Nie zawsze wiedzą jednak, czym zastąpić lokaty. Expander podpowiada, jakie są wady i zalety innych, stosunkowo równie bezpiecznych produktów.
 • Jak oszczędzać w najbliższym czasie?

  Jak oszczędzać w najbliższym czasie?

  Tylko do końca marca Polacy będą mogli oszczędzać bez podatku od zysków kapitałowych. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl szukają lokat, na których będzie można najwięcej zarobić w najbliższym czasie.
 • Jak oszczędzać przy rosnących stopach

  Jak oszczędzać przy rosnących stopach

  Zdaniem większości ekonomistów podwyżki stóp procentowych przez RPP są nieuniknione. Podpowiadamy więc, w co w tym czasie warto inwestować, a czego lepiej unikać.
 • Jak oszczędzać, to z głową

  Jak oszczędzać, to z głową

  Dziś światowy dzień oszczędzania. W związku z tym sprawdziliśmy, jakie efekty dało systematyczne odkładanie niewielkich sum na lokatach, obligacjach i funduszach akcji.
 • Jak oszczędzać na emeryturę?

  Jak oszczędzać na emeryturę?

  Wysokość emerytur będzie nawet o 45 proc. niższa od ostatniego wynagrodzenia. Szansą na spokojną starość jest regularne, długoterminowe oszczędzanie. Do wyboru są różne produkty: programy systematycznego oszczędzania w funduszach, platformy ubezpieczeniowo-inwestycyjne czy nowatorskie rozwiązanie, w którym kwota wpłacana przez 15 lat od razu w całości pracuje.
 • Ekologiczny labirynt podpowiada, jak oszczędzać

  Wystawa "Ekologiczny labirynt", otwarta w czwartek w Katowicach podpowiada jak gotować, myć naczynia, korzystać z pralki czy telewizora, by oszczędzać prąd i chronić klimat

Filmy - Jak oszczędzać (3)

 • Przeżyjesz za 1540 zł? Sprawdź jak oszczędzać na emeryturę

  Kobiety dostana o 80 proc. niższe emerytury niż mężczyźni. Z wyliczeń ZUS wynika, że kobiety mają dostać średnio 1540 złotych a mężczyźni 2820 złotych. Jedyne co możemy zrobić to zacząć oszczędzać. Które inwestycje są najbardziej opłacalne?
 • Chcesz zaoszczędzić? Oto sposoby!

  Aż 88 procent Polaków uważa, że oszczędzanie to powód do dumy, ponieważ zapewnia nam bezpieczeństwo i stabilizację życiową, wynika z badań przeprowadzonych przez TNS Polska na zlecenie PKO Banku Polskiego. Jednocześnie systematycznie odkłada pieniądze tylko co piąty ankietowany. Jak oszczędzają Polacy? - Czynniki, które zniechęcają nas do oszczędzania są bardzo różne. Najliczniejszą grupę, mianowicie jedną trzecią społeczeństwa stanowi grupa, którą moglibyśmy zdefiniować jako typ konsumujący. Jest to grupa, która nie posiada oszczędności, deklaruje, że chciałaby oszczędzać, ale również otwarcie przyznaje, że nie potrafi, nie wie jak zmienić sposób zarządzania budżetem, gospodarstwa domowego – mówi newsrm.tv Marcin Idzik, socjolog z firmy badawczej TNS Polska. Kolejną grupą, jest tzw. grupa niezmotywowana, która stanowi jedną piątą społeczeństwa. Są to osoby, które uzyskują relatywnie wysokie dochody, ale również nie oszczędzają, ponieważ chociaż znają się na tym, to robią to bez przekonania i dlatego ich oszczędności są niewielkie. Poza tymi dwoma typami możemy wyróżnić również grupę spontaniczną, która ma środki na oszczędzanie, jednak tego nie robi, ponieważ często ulega chwilowym zachciankom oraz grupę niezorientowanych, którzy po prostu nie mają dostatecznej wiedzy na temat oszczędzania i nie rozumieją informacji z instytucji finansowych. Na przeciwległym biegunie znajdują się ludzie z grupy systematycznych oraz grupy zaradnych i konsekwentnych. W przeciwieństwie do innych potrafią oni gromadzić oszczędności i wiedzą jak to efektywnie robić.
 • Sprytne sposoby na oszczędzanie

  Oszczędzanie nie musi oznaczać zaciskania pasa. Można robić to sprytnie. Jak? Na przykład odkładać resztę z zakupów, przelewać sobie codziennie drobną kwotę na inne konto... Systematyczne odkładanie może pomóc nam sfinansować chociażby wakacyjny wyjazd. Komentuje Mikołaj Specht, ekspert ds. oszczędzania w BZWBK.