Jak

Artykuły - Jak (12)

 • Klepacz: Premierowi brakuje wizji, jak wydawać pieniądze z UE

  Kluczową sprawą dla Polski jest właściwe wydatkowanie wynegocjowanych środków unijnych - przekonywał we wtorek Witold Klepacz (RP). Według niego uzyskanie funduszy z Brukseli to niewątpliwy sukces premiera, ale Donaldowi Tuskowi brakuje wizji ich wydawania.
 • Hiszpania: Jak bez pieniędzy przetrwać kryzys

  Hiszpania: Jak bez pieniędzy przetrwać kryzys

  - Można żyć bez pieniędzy - twierdzą Hiszpanie, którzy od czterech lat borykają się z kryzysem. W kraju powstały strony internetowe, a nawet sklepy oferujące za darmo żywność, ubrania czy sprzęt gospodarstwa domowego.
 • Jak bezpiecznie kupić prezenty w sieci?

  Jak bezpiecznie kupić prezenty w sieci?

  Świąteczne dekoracje w witrynach sklepów już zachęcają do zakupów gwiazdkowych upominków. W ostatnich latach można jednak zauważyć ciekawą tendencję: coraz częściej zaglądamy do sieci w poszukiwaniu prezentów. Dzięki temu można zaoszczędzić cenny czas oraz uniknąć wizyty w zatłoczonym centrum handlowym. Trusted Shops, europejski lider na rynku certyfikacji sklepów internetowych, podpowiada jak uchronić się przez nieprzyjemnymi niespodziankami podczas robienia e-zakupów. Dzięki temu będziemy mogli w pełni cieszyć się z nadchodzących świąt.
 • Trzy lata jak całe życie

  Trzy lata to niewiele, ale kiedy słucha się opowieści KSM-owiczów, aż trudno uwierzyć, że ich wspomnienia dotyczą tylko trzech lat. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Męskiej, do którego należeli, nauczyło ich wiele, ale przede wszystkim tego, że są wartości, których nigdy nie wolno się wyprzeć.
 • "Rzeczpospolita": Jak niszczy się ludzi w sieci

  Wyzwiska, kompromitujące filmiki, kłamliwe komentarze - coraz więcej Polaków jest ofiarami cyberataków, pisze "Rzeczpospolita", powołując się na wyniki badań Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
 • Rzeczpospolita: Narkobiznes dla każdego

  Pojawiło się nowe, niepokojące zjawisko. Dla coraz większej liczby osób handel narkotykami stało się zajęciem takim, jak każde inne - czytamy w "Rzeczpospolitej".
 • Pracować tak, jak się lubi

  Pracować tak, jak się lubi

  W naszym zawodowym życiu najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa, związane ze stabilnością zatrudnienia, oraz wynagrodzenie adekwatne do nakładu pracy. Jednak, jak pokazuje badanie portalu Pracuj.pl, dla wielu z nas równie istotna jest także przyjazna atmosfera w miejscu pracy.
 • Jeśli nie będziemy reformować - skończymy jak Włosi

  Jeśli nie będziemy reformować - skończymy jak Włosi

  Podniesienie wieku emerytalnego, jednolita stawka VAT, przyspieszenie prywatyzacji i reforma KRUS - to najpilniejsze reformy, jakie czekają rząd Donalda Tuska. Ekonomiści krytykują, że mimo zapowiedzi, na razie brak wyraźnych postępów. Przestrzegają, że bez tego czeka nas scenariusz Grecji i Włoch.
 • Jak czytanie wpływa na nasz mózg?

  Jak czytanie wpływa na nasz mózg?

  Ludzkość posiada umiejętność czytania i pisania od zaledwie 5000 lat. Jest to zbyt krótki okres, by można mówić o znaczących zmianach w ewolucji.
 • Starzejące się społeczeństwo wyzwaniem dla europejskich gospodarek

  Starzejące się społeczeństwo wyzwaniem dla europejskich gospodarek

  Problemy demograficzne oraz konsekwencje dla gospodarki i całego państwa były tematem kolejnego spotkania w ramach cyklu "Czwartki na Brukselskiej". Podczas debaty zaprezentowany został raport "Starzejące się społeczeństwo jako wyzwanie ekonomiczne dla europejskich gospodarek" przygotowany przez Pracodawców RP oraz Polsko-Amerykańską Izbę Handlową.