jaja

Synonimy:
jajka, jajko jajo
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jaja (1334)

 • Kolorowe jaja ptaków to spuścizna dinozaurów

  Kolorowe jaja ptaków to spuścizna dinozaurów

  ​Dlaczego niektóre ptaki składają kolorowe jaja? Naukowcy uważają, że wywodzą się one sprzed kilku milionów lat temu, od przodków ptaków, czyli dinozaurów.
 • ​Myśleli, że to odchody. Takie jajo trafia się raz na 70 lat

  ​Myśleli, że to odchody. Takie jajo trafia się raz na 70 lat

  Gea Berculo była zszokowana na widok tego, co znalazła w swoim kurniku. Dopiero eksperci byli w stanie wyjaśnić przedziwny kształt jaja zniesionego przez jedną z kur.
 • Jajko dla niejadka

  Jajko dla niejadka

  Jajka są jednym z najzdrowszych produktów. Śmiało częstujmy nimi dzieci, pod warunkiem, że nie są na nie uczulone.
 • Dlaczego dzieci powinny jeść jajka?

  Dlaczego dzieci powinny jeść jajka?

  Dieta dziecka powinna być zróżnicowana. Konstruując ją nie zapomnijmy o jajkach. Dlaczego?
 • Służby weterynaryjne wydały decyzję o wycofaniu z handlu partii jaj

  Służby weterynaryjne wydały decyzję o wycofaniu z handlu partii jaj

  Terenowe organy Inspekcji Weterynaryjnej wydały decyzję administracyjną nakazującą wycofanie z obrotu partii jaj konsumpcyjnych z powodu skażenia ich antybiotykiem (lazalocyd) - poinformował w piątek w komunikacie Główny Lekarz Weterynarii. Chodzi o 4,3 mln sztuk jaj.
 • Jajko na zdrowie

  Jajko na zdrowie

  O jajku mówi się, że jest symbolem życia. I słusznie. Zawiera wiele cennych dla naszego zdrowia substancji.
 • Eksperci nie mają dobrych wieści dla konsumentów. Jaja mogą znowu zdrożeć

  Eksperci nie mają dobrych wieści dla konsumentów. Jaja mogą znowu zdrożeć

  Z analizy ekspertów firmy Hiper-com i Instytutu Badawczego ABR SESTA wynika, że w ciągu 24 miesięcy średnie ceny jaj promowanych w gazetkach zwiększyły się o ponad 2 zł za 10 szt.
 • Alergia na jajka leczona... jajkami

  Alergia na jajka leczona... jajkami

  Według jednego z ośrodków naukowych, możliwe jest wyleczenie alergii przez podawanie alergenu. Aż 28 proc. dzieci zostało całkowicie wyleczonych z alergii na jajka poprzez podawanie małych dawek alergenu podczas ustnej immunoterapii.
 • Żywność tanieje i będzie tanieć

  Żywność tanieje i będzie tanieć

  Nadchodzi chwila wytchnienia po galopujących podwyżkach cen z 2017 r. Do końca czerwca jaja potanieją o 21 proc., a mleko o 8 proc. - podaje środowa "Rzeczpospolita".
 • Jaja, mleko i masło powrócą do starych cen?

  Jaja, mleko i masło powrócą do starych cen?

  Rynki towarowe wracają do równowagi. Unijny rynek jaj podnosi się po negatywnym szoku podażowym, i wykryciu skażenia jaj fipronilem w krajach Europy Zachodniej. Zdaniem analityków CAIB również dobre wieści napływają z rynku mleka i masła, nic nie zmieni odwrócenia trendu spadkowego ich cen.

Zdjęcia - Jaja (0)

Filmy - Jaja (92)

 • Para samców pingwinów dostała jajo do wysiedzenia

  Pracownicy zoo w Sydney powierzyli parze samców pingwinów zapłodnione jajo do wysiedzenia. Wcześniej pingwiny dostały na próbę sztuczne jajo. Sprawdzian przeszły pozytywnie. „Wyglądało to zupełnie naturalnie, okazały wielkie zaangażowanie opiekując się jajkiem” stwierdzili pracownicy zoo. Teraz pingwiny będą mogły sprawdzić się w roli rodziców. (STORYFUL/x-news)
 • Jajka na dobranoc - sposób na dobry sen

  Tłuste jedzenie, ostre przyprawy, alkohol i kawa powodują, że na pewno nie wyśpimy się dobrze. Ale jest coś, co warto zjeść na kolację, aby spać długo i szczęśliwie – to zwykłe jajko! Nie takie może zwykłe, bo jaja są prawdziwą bombą witaminową i mineralną. Zawierają niemal wszystkie niezbędne dla organizmu składniki i zapobiegają wielu chorobom cywilizacyjnym. Najlepiej jeść je przyrządzone na miękko, są wtedy lekkostrawne.
 • Przeraźliwie boi się… jajka. Jak zareaguje?

  W internecie co jakiś czas pojawiają się filmiki z wyzwaniami. Właścicielka tego psa chciała, aby jej pupil wziął udział w Egg Challenge. Okazało się jednak, że zwierzę przeraźliwie boi się jajek. Jaka była jego reakcja? (STORYFUL/x-news)
 • Kobra zaatakowała kamerzystę. Broniła jaj

  Kamerzysta chciał nagrać moment składania jaj przez kobrę. Wąż, po czasie najwidoczniej poirytowany obecnością mężczyzny postanowił go zaatakować.