jaja

Synonimy:
jajka, jajko jajo
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jaja (1330)

 • Jajko dla niejadka

  Jajko dla niejadka

  Jajka są jednym z najzdrowszych produktów. Śmiało częstujmy nimi dzieci, pod warunkiem, że nie są na nie uczulone.
 • Dlaczego dzieci powinny jeść jajka?

  Dlaczego dzieci powinny jeść jajka?

  Dieta dziecka powinna być zróżnicowana. Konstruując ją nie zapomnijmy o jajkach. Dlaczego?
 • Służby weterynaryjne wydały decyzję o wycofaniu z handlu partii jaj

  Służby weterynaryjne wydały decyzję o wycofaniu z handlu partii jaj

  Terenowe organy Inspekcji Weterynaryjnej wydały decyzję administracyjną nakazującą wycofanie z obrotu partii jaj konsumpcyjnych z powodu skażenia ich antybiotykiem (lazalocyd) - poinformował w piątek w komunikacie Główny Lekarz Weterynarii. Chodzi o 4,3 mln sztuk jaj.
 • Jajko na zdrowie

  Jajko na zdrowie

  O jajku mówi się, że jest symbolem życia. I słusznie. Zawiera wiele cennych dla naszego zdrowia substancji.
 • Eksperci nie mają dobrych wieści dla konsumentów. Jaja mogą znowu zdrożeć

  Eksperci nie mają dobrych wieści dla konsumentów. Jaja mogą znowu zdrożeć

  Z analizy ekspertów firmy Hiper-com i Instytutu Badawczego ABR SESTA wynika, że w ciągu 24 miesięcy średnie ceny jaj promowanych w gazetkach zwiększyły się o ponad 2 zł za 10 szt.
 • Alergia na jajka leczona... jajkami

  Alergia na jajka leczona... jajkami

  Według jednego z ośrodków naukowych, możliwe jest wyleczenie alergii przez podawanie alergenu. Aż 28 proc. dzieci zostało całkowicie wyleczonych z alergii na jajka poprzez podawanie małych dawek alergenu podczas ustnej immunoterapii.
 • Żywność tanieje i będzie tanieć

  Żywność tanieje i będzie tanieć

  Nadchodzi chwila wytchnienia po galopujących podwyżkach cen z 2017 r. Do końca czerwca jaja potanieją o 21 proc., a mleko o 8 proc. - podaje środowa "Rzeczpospolita".
 • Jaja, mleko i masło powrócą do starych cen?

  Jaja, mleko i masło powrócą do starych cen?

  Rynki towarowe wracają do równowagi. Unijny rynek jaj podnosi się po negatywnym szoku podażowym, i wykryciu skażenia jaj fipronilem w krajach Europy Zachodniej. Zdaniem analityków CAIB również dobre wieści napływają z rynku mleka i masła, nic nie zmieni odwrócenia trendu spadkowego ich cen.
 • Jajka na stole

  Jajka na stole

  Nadchodzą Święta Wielkanocne. Na naszych stołach pojawią się jajka. Jak przygotować je dla najmłodszych?
 • Chrzanisz? To wyjdzie ci na zdrowie!

  Chrzanisz? To wyjdzie ci na zdrowie!

  Nie doceniamy tradycji. Okazuje się, że wiele spośród pokarmów goszczących na wielkanocnym stole można zaliczyć do tzw. superfoods. Dowiedz się, co może dać ci słowiański żeń-szeń.

Zdjęcia - Jaja (0)

Filmy - Jaja (90)

 • Przeraźliwie boi się… jajka. Jak zareaguje?

  W internecie co jakiś czas pojawiają się filmiki z wyzwaniami. Właścicielka tego psa chciała, aby jej pupil wziął udział w Egg Challenge. Okazało się jednak, że zwierzę przeraźliwie boi się jajek. Jaka była jego reakcja? (STORYFUL/x-news)
 • Kobra zaatakowała kamerzystę. Broniła jaj

  Kamerzysta chciał nagrać moment składania jaj przez kobrę. Wąż, po czasie najwidoczniej poirytowany obecnością mężczyzny postanowił go zaatakować.
 • Ekspresowa tarta wielkanocna

  Przepis na ekspresową tartę wielkanocną to nietypowy pomysł na wyborny wypiek, który doskonale sprawdzi się na każdym Wielkanocnym stole! Starty ser, gotowane jajka, trochę szynki, zielonego groszku, a wszystko w naturalnym jogurcie - nie tylko pięknie wygląda, ale i doskonale smakuje! Jeśli nie macie czasu na przygotowanie domowego spodu, wykorzystajcie gotowe ciasto francuskie - w ten sposób wszystko zajmie wam dosłownie parę chwil!
 • Jajka faszerowane... curry!

  Faszerowane jajka to klasyka kuchni nie tylko polskiej! Proste w przygotowaniu, pojawiają się na naszych stołach nie tylko w czasie świąt Wielkiej Nocy - to pyszna, wiosenna przekąska, która zawsze smakuje doskonale. Tym razem mamy dla was przepis na faszerowane jajka w nietypowym wydaniu - oto faszerowane jajka... curry! W ten sposób zyskacie wyborne danie w nowej formie! Będziecie zachwyceni tym smakiem!