Jadwiga Jankowska-Cieślak

Artykuły - Jadwiga Jankowska-Cieślak (9)

 • Jadwiga Jankowska-Cieślak: Sztuka uprawiania samotności

  Jadwiga Jankowska-Cieślak: Sztuka uprawiania samotności

  Nie ulega modzie, nie szuka poklasku. Złota Palma w Cannes sprawiła, że... na lata zniknęła z ekranu.
 • Jadwiga Jankowska-Cieślak: Jest dobrze

  Jadwiga Jankowska-Cieślak: Jest dobrze

  O mały włos nie zagrała Kasi w serialu "Zmiennicy". Rolę odrzuciła z powodu innych zobowiązań zawodowych, więc nie miała okazji, żeby pokazać swój talent komediowy. Wiemy za to, że Jadwiga Jankowska-Cieślak jest wybitną aktorką charakterystyczną, która ma na koncie Złotą Palmę.
 • "Kto nas odwiedzi": Jankowską-Cieślak i Peszek w Och-Teatrze

  "Kto nas odwiedzi": Jankowską-Cieślak i Peszek w Och-Teatrze

  "Kto nas odwiedzi" to kryminalna farsa w gwiazdorskiej obsadzie. Na deskach warszawskiego Och-Teatru wystąpią Jan Peszek i Jadwiga Jankowska-Cieślak. Oboje twierdzą, że udział w spektaklu jest sporym wyzwaniem, ale dostarcza im dużo dobrej zabawy. Zdaniem reżysera Cezarego Tomaszewskiego Peszek i Jankowska-Cieślak doskonale odnaleźli się w nowym dla nich repertuarze farsowym.
 • Jadwiga Jankowska-Cieślak: "Bywałam trudna i uparta"

  Jadwiga Jankowska-Cieślak: "Bywałam trudna i uparta"

  Jedna z najbardziej charakterystycznych polskich aktorek. Znana z niebanalnych ról i wysokich wymagań, zarówno w stosunku do siebie, jak i do innych. Jej kariera nie potoczyła się tak, jak sobie wymarzyła. Nie ulega jednak wątpliwości, że Jadwiga Jankowska-Cieślak to artystka, która zapisała się w historii polskiego kina. W poniedziałek, 15 lutego, ta wybitna aktorka obchodzi 65. urodziny.
 • "Polskie drogi": Wyjątkowy serial

  "Polskie drogi": Wyjątkowy serial

  Pokazany po raz pierwszy w 1977 roku od razu przyciągnął tłumy przed telewizory. - To najlepszy obraz wojny, jaki widziałem - mówili jedni. - To nie zwykły serial, to prawdziwe arcydzieło - dodawali inni.
 • Herman w filmie debiutanta

  Herman w filmie debiutanta

  Katarzyna Herman i Jadwiga Jankowska-Cieślak wystąpią w krótkometrażowym filmie fabularnym Bartosza Blaschke, "Oczy mojego ojca". Zdjęcia rozpoczęły się 28 stycznia w Gołdapi.
 • Kto został Parą Roku?

  Kto został Parą Roku?

  W przeddzień walentynek odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono Srebrne Jabłka miesięcznika "PANI". Tradycyjnie, przez cały rok 2011 na łamach tego magazynu prezentowane były wyjątkowe historie miłosne znanych par, a czytelniczki miesięcznika już po raz 20 głosowały na trzy z dwunastu par, które zasługują na największy podziw.
 • Kolejny zrekonstruowany klasyk

  Kolejny zrekonstruowany klasyk

  W warszawskim kinie Kultura od kilku miesięcy odbywają się pokazy rekonstruowanych cyfrowo polskich filmów. Ostatni odnowiony klasyk to film sprzed niemal 40 lat - "Trzeba zabić tę miłość" Janusza Morgensterna.
 • Jadwiga Jankowska-Cieślak - biografia

  Ukończyła PWST w Warszawie. Występowała na deskach wielu warszawskich teatrów: Teatru Dramatycznego, Teatru Polskiego, Teatru Nowego, Teatru Powszechnego.

Filmy - Jadwiga Jankowska-Cieślak (1)