jądra

Artykuły - Jądra (58)

 • Paracetamol szkodzi płodom

  Paracetamol szkodzi płodom

  Naukowcy odkryli, że regularne stosowanie paracetamolu przez kobiety w ciąży zmniejsza produkcję testosteronu u płodów. Może skutkować to niezstąpieniem jąder, a późniejszym życiu niepłodnością albo rakiem jąder.
 • Dzieci z zamrożonej tkanki jąder - innowacja w leczeniu bezpłodności

  Dzieci z zamrożonej tkanki jąder - innowacja w leczeniu bezpłodności

  Naukowcom udało się uzyskać żywe potomstwo z zamrożonej tkanki jąder. To osiągnięcie może okazać się przełomowe w leczeniu chłopców, którzy stali się bezpłodni np. wskutek chemioterapii.
 • 70-kilogramowa narośl na jądrach zmieniła jego życie w koszmar

  70-kilogramowa narośl na jądrach zmieniła jego życie w koszmar

  W kwietniu bieżącego roku dr Joel Gelman przeprowadził pionierską operację usunięcia 72-kilogramowego guza z jądra Wesleya Warrena Jr. Pacjent dotknięty rzadką chorobą nie mógł normalnie funkcjonować przez ponad 4 lata, a narośl zaczęła zagrażać jego życiu.
 • ​Mniejsze jądra opiekuńczych ojców

  ​Mniejsze jądra opiekuńczych ojców

  Mężczyźni, którzy chętniej opiekują się dziećmi mają przeciętnie... mniejsze jądra.
 • Microsoft współtworzy Linuksa

  Microsoft współtworzy Linuksa

  Microsoft znalazł lekarstwo na raka? Firma, której CEO, Steve Ballmer, porównał niegdyś Linuksa do choroby, znalazła się na liście 20 najbardziej aktywnych podmiotów wnoszących wkład do jądra tego open-source'owego systemu - tak przynajmniej wynika z najnowszego raportu Linux Foundation.
 • "Jądro ciemności" - Joseph Conrad

  "Jądro ciemności" - Joseph Conrad

  Akcja utworu Josepha Conrada rozgrywa się prawdopodobnie (nie ma wyraźnego wskazania jej czasu) pod koniec drugiej połowy XIX wieku na terenie Konga w Afryce (pisarz w 1890 roku przebywał na tym obszarze właśnie). Relacja głównego narratora, który prezentuje Marlowa i jego opowieść, trwa kilka godzin
 • Kryzys dotarł do jądra strefy euro

  Dzisiaj grecki bank centralny opublikował raport, w którym wyraźnie dał do zrozumienia, że wdrożenie zaakceptowanego na unijnym szczycie, drugiego planu ratunkowego dla Grecji (zakłada on m.in. umorzenie 100 mld EUR zadłużenia przez dobrowolne odpisy na obligacjach), jest obecnie jedynym wyjściem z kryzysu.
 • Torvalds zmienia miejsce publikacji jądra Linuksa

  Torvalds zmienia miejsce publikacji jądra Linuksa

  Linus Torvalds zdecydował, że obecna wersja jądra Linuksa 3.1 zostanie opublikowana za pośrednictwem Github, a nie Kernel.org. Ten ostatni serwis padł bowiem ofiarą włamania i wciąż nie można uznać go za w pełni bezpieczny.
 • Włamanie do jądra Linuksa

  Włamanie do jądra Linuksa

  Przedstawiciele Kernel.org poinformowali, że w sierpniu cyberprzestępcy uzyskali dostęp na prawach administratora do maszyny Hera, a następnie włamali się do wielu innych serwerów kernel.org,. Uzyskali tym samy dostęp do plików jądra Linuksa.
 • Microsoft i zmiany w jądrze Linuksa

  Microsoft i zmiany w jądrze Linuksa

  Serwis LWN.net, który regularnie bada kto i ile zmian wniósł do rozwoju jądra Linuksa informuje, że w pierwszej dziesiątce firm wprowadzających takie innowacje znajduje się... Microsoft.

Filmy - Jądra (2)

 • Te potrawy dają mężczyźnie siłę w łóżku!

  Zwierzęce penisy – m.in. bycze, psie, ośle – to „przysmaki” serwowane w pewnej restauracji w Pekinie. Zarówno jej personel, jak i goście, zapewniają, że ich spożywanie zwiększa libido… Wiara w cudowne efekty spożywania różnych zwierzęcych organów jest powszechna w krajach Azji – mimo iż nauka nie potwierdza skuteczności takiej diety. Mieszkańcy Dżakarty chętnie pijają krew węża, która ponoć ma nie tylko korzystny wpływ na potencję, ale też leczy cukrzycę i nadciśnienie. Z kolei w Pakistanie mężczyźni z upodobaniem zajadają się potrawką z baranich serc, móżdżków, nerek i jąder, wierząc, że da im ona siłę w łóżku.
 • Kuchnia z jajami. Nietypowy festiwal kulinarny

  W ostatni weekend wakacji w serbskiej wiosce Lunjevica odbyły się 10. Mistrzostwa Świata w Gotowaniu Jąder. Ich organizatorem jest Ljubomir Erovic, szef kuchni. Na imprezie można spróbować genitaliów różnych zwierząt, przyrządzonych na różne wymyślne sposoby... Jeśli wierzyć smakoszom, są to ponoć przepyszne potrawy.