jadowite węże

Artykuły - Jadowite węże (3)

 • Innowacyjny hydrożel do hamowania krwawienia

  Innowacyjny hydrożel do hamowania krwawienia

  Amerykańscy naukowcy opracowali innowacyjny hydrożel, który połączony z batroksobiną jest idealnym specyfikiem do szybkiego tamowania krwawienia.
 • Ekspresowe antidotum na ukąszenie węża

  Ekspresowe antidotum na ukąszenie węża

  ​Naukowcy są blisko stworzenia skutecznego antidotum na jad węży. W przyszłości może to uratować życie wielu ludziom.
 • Samuel L. Jackson "gra w ciemno"

  Samuel L. Jackson "gra w ciemno"

  Samuel L. Jackson ("Pulp Fiction", "Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów") przyjął rolę w filmie "Snakes On A Plane" bez czytania scenariusza, bo tak bardzo spodobał mu się tytuł obrazu. Produkcja opowiada o mężczyźnie, który terroryzuje pasażerów samolotu, wypuszczając z torby jadowite węże.

Filmy - Jadowite węże (5)

 • Niezwykła walka rzadkiego okazu węży. Kto wygra?

  Jeden z podróżników miał okazję uchwycić walkę dwóch silnie jadowitych węży mamb pospolitych. Który z nich wygrał?
 • Pyton na autostradzie! Kierowcy wpadli w panikę

  Pięciometrowy pyton zatrzymał ruch uliczny na autostradzie w Samut Prakan, w Tajlandii. Kierowcy wpadli w panikę. Przybyli na miejsce ratownicy usiłowali schwytać węża, który wił się ze złości, próbując uciec. W końcu się udało, a wąż został przewieziony do lasu i wypuszczony.
 • Wstrzykuje jad węży. Kilka razy wywinął się śmierci

  Londyńczyk, Steve Ludwin, od blisko 30 lat wstrzykuje sobie jad węży. - Pomyślałem, że uodpornienie się na jad musi być niesamowite - twierdzi i dodaje, że uczucie, które towarzyszy mu zaraz po wstrzyknięciu płynu wcale nie należy do przyjemnych czy, jak twierdzą niektórzy, nawet psychodelicznych. Steve zaznacza, że jad nie jest narkotykiem. - Nie przeżywa się nic takiego, czuje się za to ogromny ból - mówi. Śmiałek już kilka razy wywinął się śmierci, a jego ciało znaczą głębokie blizny w miejscach, gdzie toksyny "wyżarły" tkankę. - Trzy dni leżałem w szpitalu na intensywnej terapii - przyznaje Steve. Po co w takim razie poddaje się tak niebezpiecznym praktykom?
 • Szok! Takiego odkrycia się nie spodziewali

  Tamara nie spodziewała się, że jej podróż do pracy w Queensland w Australii, będzie miała tak niespodziewane zakończenie. Gdy tankowała samochód na stacji benzynowej zauważyła, że pod maskę jej samochodu wślizgnął się wąż. Kobieta postanowiła jednak nie przejmować się zwierzęciem i kontynuować podróż. Jednak w trakcie jazdy wąż starał się wydostać spod maski, a Tamara stwierdziła, że prawdopodobnie jest on jadowity. Wtedy na pomoc przyjechał Richie Gilbert, łowca węży. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.