jad kiełbasiany

Artykuły - Jad kiełbasiany (9)

 • Uważaj na domowe przetwory

  Uważaj na domowe przetwory

  ​Letni wysyp owoców i warzyw powoduje, że chcemy zachować ich wartości jak najdłużej. Przygotowujemy domowe przetwory, które zimą mają przypomnieć gorące lato. Niestety czasem zapominamy, że możemy sobie zaszkodzić.
 • Śmiertelna trucizna w słoikach

  Śmiertelna trucizna w słoikach

  Choć bywa stosowany w medycynie kosmetycznej, jest też jedną z najsilniejszych trucizn. Najczęściej dostaje się do organizmu ze źle przygotowanych przetworów domowych. Dlatego tak ważne jest ich gotowanie co najmniej trzy razy w odpowiednich odstępach czasu. Zapobiegliwość może uratować życie.
 • Nowy potężny lek przeciwbólowy ze śmiercionośnych bakterii

  Nowy potężny lek przeciwbólowy ze śmiercionośnych bakterii

  Naukowcy zmieszali bakterie jadu kiełbasianego i tężca, w efekcie uzyskując niezwykle potężny lek na epilepsję i chroniczny ból.
 • Odkryto nową formę śmiertelnej toksyny. Szczegóły utajniono

  Odkryto nową formę śmiertelnej toksyny. Szczegóły utajniono

  Naukowcy odkryli pierwszą od 40 lat nową formę jadu kiełbasianego, jednej z najbardziej zabójczych substancji na świecie. Aby chronić ludzkość przed potencjalnym zagrożeniem bioterrorystycznym, wyniki badań postanowiono utajnić.
 • Kolejny skandal z mlekiem

  Kolejny skandal z mlekiem

  Strach przed skażonym mlekiem w Chinach. Nowozelandzki koncern Fonterra poinformował, że w niektórych produktach mlecznych tej firmy znaleziono pałeczki jadu kiełbasianego. Większość mleka w proszku importowanego do Chin pochodzi właśnie z Nowej Zelandii.
 • Botoks w leczeniu astmy i raka

  Botoks w leczeniu astmy i raka

  Jad kiełbasiany, szeroko znany jako botoks, może znaleźć zastosowanie w leczeniu astmy, a nawet nowotworów - informuje "New Scientist".
 • Botoks 20 lat później

  Botoks 20 lat później

  Nie można się uzależnić od botoksu, ale można - od efektów, jakie dają prawidłowo przeprowadzone zabiegi kosmetyczne z jego użyciem - mówili specjaliści na warszawskiej konferencji z okazji 20 rocznicy wprowadzenia do chirurgii plastycznej zastrzyków jadu kiełbasianego, zwanego popularnie botoksem.
 • Jad kiełbasiany kontra Fidel Castro

  Jad kiełbasiany kontra Fidel Castro

  Próby zabicia Fidela Castro, jakich dokonywać miała na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat CIA, z boku przypominają wytężone zmagania Sprytnego Kojota ze Strusiem Pędziwiatrem. Jak wiemy - nic z nich nie wyszło. Fidel zrezygnował sam.
 • Jad kiełbasiany może leczyć ból głowy

  Botox to ekstrakt toksyny jadu kiełbasianego, który został niedawno zaakceptowany w Stanach Zjednoczonych jako środek przeciwzmarszczkowy. Najnowsze badania naukowe potwierdzają, że środek ten pomaga również w wielu przypadkach bólu głowy.