Fakty - Jacek Sasin

Synonimy:
Sasin Jacek,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jacek Sasin (35)

Filmy - Jacek Sasin (24)

 • Jacek Sasin: Nie wyobrażam sobie, żeby zaprzysiężenie prezydenta było przesunięte

  "Nie wyobrażam sobie, żeby zaprzysiężenie prezydenta było przesunięte" – powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Wskazał, że brak zaprzysiężenia oznaczałby, że Polska nie miałaby prezydenta ze wszystkimi konsekwencjami prowadzącymi do anarchii prawnej.
 • Wybory korespondencyjne. Biedroń wystawił fakturę Sasinowi

  Kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń wysłał w czwartek fakturę do wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina za organizację korespondencyjnych wyborów, które miały się odbyć 10 maja. (Polsat/Ipla)
 • Sasin o nieodbytych wyborach: Może opozycja podzieli się kosztami?

  - Normalnie tego typu rzeczy jak koszty wyborów reguluje budżet państwa, ale opozycja cały czas trąbi i chwali się, że te wybory nie odbyły się i to jest ich wielki sukces, że te wybory zablokowali. Może się podzielą tymi kosztami nieodbytych wyborów - mówił w Porannej Rozmowie w RMF FM Jacek Sasin pytany o to, kto zapłaci za wydrukowane przed 10 maja pakiety wyborcze.
 • Sasin o znoszeniu obostrzeń: Dyskusje trwają

  - Ja skorzystałem z usług mojej małżonki, która mnie nieco przystrzygła, ale myślę, że wszyscy czekamy na otwarcie zakładów fryzjerskich - mówił wicepremier Jacek Sasin. Gość Porannej Rozmowy w RMF FM odniósł się do trwających w rządzie dyskusjach o znoszeniu obostrzeń - kogoś musimy w tych ciężkich czasach słuchać. Minister zdrowia jest tą osobą, która przeprowadziła nas przez ten najtrudniejszy okres - przekonywał Sasin.
 • Wicepremier Sasin o wakacjach: W Polsce jest wiele pięknych miejsc

 • Sasin o kopalniach i PLL LOT: Sytuacja jest trudna

  - Te spółki górnicze znajdują się w trudnej sytuacji ekonomicznej i znajdowały się już przed koronawirusem, a w tej chwili problemy są tylko pogłębiane - mówił wicepremier Jacek Sasin - rząd musi pomóc Polskim Liniom Lotniczym, nie tylko musi ale chce to zrobić - podkreślał gość Porannej Rozmowy w RMF FM.
 • Sasin: Prawdziwe karty do głosowania na żadnym allegro nie były

  - Można sobie stworzyć kartę i próbować ją sprzedać, natomiast prawdziwe karty do głosowania na żadnym allegro nie były - przekonywał wicepremier Jacek Sasin w Porannej Rozmowie w RMF FM.
 • Sasin: W czerwcu mogą się odbyć wybory

  Gość Porannej Rozmowy w RMF FM, Jacek Sasin był pytany o lipcowy termin wyborów. - Mam nadzieję, że wcześniej. Wszystko zależy od tego, kiedy Sąd Najwyższy wyda oświadczenie - przekonywał wicepremier - pakiety wyborcze trafią do wyborców siedem dni przed wyborami, tak żeby można było użyć ich i zagłosować w trybie korespondencyjnym w dniu wyborów - mówił gość Roberta Mazurka.
 • Sasin o wyborach: Najwcześniejszy możliwy termin to termin czerwcowy

  „Wszystko zależy od tego, kiedy Sąd Najwyższy wyda postanowienie, że nie doszło do skutecznego i ważnego wyboru prezydenta i w związku z tym, będzie trzeba te wybory powtórzyć. Najwcześniejszy możliwy termin, to już termin czerwcowy” - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Sasin. Jeszcze w czerwcu mogą się odbyć wybory w trybie korespondencyjnym, jeśli ta ustawa zostanie dzisiaj ostatecznie przez Sejm potwierdzona - dodał polityk. Pakiety wyborcze trafią do wyborców 7 dni przed wyborami, tak, żeby można było ich użyć i zagłosować w trybie korespondencyjnym w dniu wyborów - stwierdził gość Porannej rozmowy.
 • Jacek Sasin o szczegółach głosowania korespondencyjnego

  W jaki sposób wyborcy otrzymają karty do głosowania, jeśli rząd wprowadzi zapowiadane zmiany dotyczące głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich? "Poczta Polska będzie operatorem" - odpowiada minister aktywów państwowych. "Oczywiście, że jest milion problemów, to jest nowa sytuacja. Działamy w sytuacji nadzwyczajnej, przecież nie twierdzę, że nie. Zadanie jest trudne, ale jest absolutnie wykonalne" - przekonuje Jacek Sasin broniąc pomysłu głosowania korespondencyjnego dla wszystkich wyborców.