InteriaTV - Jacek Sasin

Synonimy:
Sasin Jacek,
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Jacek Sasin (63)

 • Sasin w "Gościu Wydarzeń": Duża część decyzji dotyczących Polaków zapada dziś w Brukseli

  - Kiedy wchodziliśmy do Unii Europejskiej akceptowaliśmy ten europejski projekt w referendum. Wszyscy jako obywatele zdawaliśmy sobie również sprawę, że jest to oddanie części naszej suwerenności - mówił Jacek Sasin komentując krytykę ratyfikacji Funduszu Odbudowy przez Konfederację i Solidarną Polskę.
 • Sasin w "Gościu Wydarzeń": Doszło do totalnej kompromitacji "totalnej opozycji"

  Zdaniem Jacka Sasina, w trakcie wtorkowego głosowania ws. unijnych pieniędzy dla Polski, "doszło do totalnej kompromitacji totalnej opozycji". - Wstrzymanie się od głosu było de facto głosowaniem przeciw temu, żeby Polska i Polacy mieli lepsze życie dzięki tym pieniądzom - podkreślił gość Bogdana Rymanowskiego.
 • Sasin w "Gościu Wydarzeń" o luzowaniu obostrzeń: To nie zależy od rządu

  - Jestem za tym, żeby te ograniczenia znikały jak najszybciej, ale tylko wtedy, kiedy to nie będzie groziło życiu i zdrowiu Polaków - przekonywał Jacek Sasin w programie "Gość Wydarzeń". - To zależy nie od rządu i decyzji jakie będzie podejmował, ale od tego, czy będziemy potrafili ten reżim sanitarny zachować - podkreślił gość Bogdana Rymanowskiego.
 • Sasin w "Gościu Wydarzeń": Klucz do porozumienia w Porozumieniu tkwi w Porozumieniu

  Zdaniem Jacka Sasina "klucz do porozumienia w Porozumieniu leży w Porozumieniu". - Mnie jest bardzo niezręcznie się wypowiadać (na temat sportu w tej partii - red.), ponieważ Porozumienie to nasz koalicjant i nie chciałbym kolegom z Porozumienia udzielać rad i mówić, co powinni robić - zaznaczył wicepremier na w programie "Gość Wydarzeń" antenie Polsat News.
 • Sasin: Mit. Fake news. Nie ma żadnego mojego raportu ws. spółek

  "Mamy do czynienia z mitem, fake newsem. Nie ma żadnego raportu Sasina" - tak Jacek Sasin odpowiedział na pytanie o rzekomy raport dotyczący obsady Spółek Skarbu Państwa przez działaczy Zjednoczonej Prawicy. Gość Porannej rozmowy wielokrotnie zaprzeczył, by taki dokument powstał. "Chyba sam wiem najlepiej, czy tworzyłem jakiś raport czy nie. Naprawdę nie było żadnego raportu" - przekonywał dodając, że spekulacje na jego temat mogły być grą w negocjacjach koalicyjnych między PiS, Porozumieniem a Solidarną Polską. "Takiego dokumentu mojego ministerstwo nie sporządziło i nikomu nie przekazywało" - skwitował wicepremier.
 • Sasin: W edukacji nie ma miejsca na narzucanie ideologii

  "To nie jest zmiana personalna, to jest nowe ministerstwo, to jest zmiana strukturalna" – tak o Przemysławie Czarnku na stanowisku szefa resortu edukacji i nauki mówi Jacek Sasin. Gość Porannej rozmowy w RMF FM ocenił, że Czarnek, "biorąc pod uwagę binarność nowego ministerstwa lepiej odpowiada wyzwaniom". "Odpowiadają temu, co nasze środowisko polityczne głosi" - przekonuje Sasin komentując poglądy nowego ministra edukacji.
 • Jacek Sasin o poglądach Czarnka: Odpowiadają temu, co nasze środowisko polityczne głosi

  "To nie jest zmiana personalna, to jest nowe ministerstwo, to jest zmiana strukturalna" – tak o Przemysławie Czarnku na stanowisku szefa resortu edukacji i nauki mówi Jacek Sasin. Gość Porannej rozmowy w RMF FM ocenił, że Czarnek, "biorąc pod uwagę binarność nowego ministerstwa lepiej odpowiada wyzwaniom".
 • Jacek Sasin o Antonim Dudzie: To, że jest stryjem prezydenta, w niczym mu nie pomogło

  - Pan Antoni Duda jest człowiekiem, który ma duże doświadczenie w pracy w podmiotach gospodarczych - przekonywał wicepremier Jacek Sasin. - Myli się pan, panie premierze, pan Antoni Duda nie ma żadnego doświadczenia w pracy w podmiotach gospodarczych - mówił z kolei Robert Mazurek, gospodarz Porannej Rozmowy w RMF FM.
 • Rekompensaty za podwyżki cen prądu? Sasin: namawiam ministra klimatu i rząd do tego, by stały się faktem

  "Ja namawiałbym rząd i ministra klimatu do tego, żeby ten projekt stał się faktem" - tak o zapowiadanych przez siebie w ubiegłym roku rekompensatach za podwyżki cen prądu dla gospodarstw domowych mówił Jacek Sasin. Wicepremier i minister aktywów państwowych stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM, że "zgodnie ze swoją zapowiedzią mój resort przygotował stosowny projekt ustawy wprowadzający właśnie rekompensaty dla tych, którzy płacą więcej za prąd". "Ten projekt został przejęty przez ministerstwo klimatu (...) i dzisiaj to ono jest dysponentem tego projektu" - tłumaczył. Jak zadeklarował, projekt "w każdej chwili może być złożony i przedstawiony do pracy w rządzie i parlamencie". Polityk PiS unikał jednak odpowiedzi na pytanie, kiedy rekompensaty staną się faktem. "Wtedy, kiedy będzie taka decyzja rządu" - stwierdził ogólnie Sasin.
 • Jacek Sasin: Wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy w Końskich biło na głowę to, co mogliśmy oglądać w Lesznie

  „Jak się zestawi te dwa wystąpienia, to wydaje się, że wystąpienie pana prezydenta Andrzeja Dudy w Końskich biło na głowę to, co mogliśmy oglądać w Lesznie” – tak wystąpienia Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego – w miejsce debaty prezydenckiej – skomentował w Porannej rozmowie w RMF FM wicepremier Jacek Sasin. Podkreślił, że „przede wszystkim brakuje wiarygodności w tym, co robi Rafał Trzaskowski”. „Jaka jest prawdziwa twarz Rafała Trzaskowskiego, to kilka dni temu w Płocku mogliśmy zobaczyć, kiedy dostał niewygodne pytanie od lokalnego dziennikarza, jak powiedział, że te wybory są po to, żeby takich pytań nie zadawać” – wyjaśnił Sasin.