Jacek Rostowski

Synonimy:
rostowski,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jacek Rostowski (392)

Filmy - Jacek Rostowski (64)

 • Jacek Rostowski: Polska jest na drodze do dyktatury. Premier i prezydent dzień w dzień łamią prawo

  "Polska jest na drodze do dyktatury i wiemy, kto byłby polskim dyktatorem. PiS przygotowuje się do efektywnego wywłaszczenia Polaków z praw demokratycznych" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, były wicepremier Jacek Rostowski z PO. Jego zdaniem, "zamach na Trybunał Konstytucyjny jest częścią przemyślanego planu, aby móc zmanipulować wybory w 2019 roku i władzy w Polsce nigdy nie oddać". Były wicepremier dodaje, że "nie ma wątpliwości, że niedemokratyczna Polska jest dyktaturą, bo władza nie może przegrać, nawet jeżeli przegrywa na ilość głosów". "Prezydent, nie chcąc zaprzysiąc 3 sędziów TK, codziennie popełnia przestępstwo niedopełnienia obowiązków. Premier podobnie, nie publikując orzeczenia Trybunału" - ocenia Rostowski. Relacje Polska-Unia Europejska? "Były premier Belgii powiedział coś, co jest w pełni prawdziwe: gdyby dziś Polska kandydowała na członka Unii, to nie zostałaby przyjęta" - mówi gość RMF FM. Dopytywany dlaczego, odpowiada, że "Polska nie spełnia wymogów demokracji dlatego, że premier i prezydent dzień w dzień, od wielu miesięcy łamią prawo". Zdaniem Jacka Rostowskiego, Unia nie może się zgodzić na to, żeby należał do niej kraj, który jest niedemokratyczny.
 • Jacek Rostowski: Plan Morawieckiego – naiwna, prawicowa wizja potęgi i chwały dla maluczkich

  - Plan Morawieckiego jest pusty, zagrożony i to nie jest nic nowego. Morawiecki i Szałamacha nie powinni tworzyć naiwnych wizji potęgi i chwały dla maluczkich. Sugerowałbym, żeby zajmowali się finansami, które oddaliśmy w świetnym stanie, zamiast je niszczyć – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, były wicepremier i minister finansów, Jacek Rostowski z PO. Polska znana z dronów bojowych i samochodów elektrycznych? - Dlaczego nie sonda na Marsa? – pyta Rostowski. Jego zdaniem „jeżeli PiS dalej będzie spełniał swoje kłamliwe obietnice, to deficyt budżetowy będzie powyżej 4 proc. i UE zatrzyma środki unijne”. Były minister finansów uważa, że jeśli Unia wstrzyma środki, to „zamiast planu wielkiego i szybkiego rozwoju, będzie załamanie gospodarcze”. - Połowa programu Morawieckiego to środki unijne, które my załatwiliśmy. 200 mln to środki, które należą do spółek prywatnych. W ogóle nie należą do premier. Reszta to środki po części w BGK. Bierze się rzeczy, które istnieją, wymyśla się nowe nazwy, ogłasza się dobrze brzmiące hasło i mówi się, że to coś nowego – komentuje gość RMF FM.
 • Jacek Rostowski: Rynki są zszokowane działaniami PiS. Rozwój Polski jest zagrożony

  "Najbardziej szokującą rzeczą dla rynków finansowych jest atak PiS na Trybunał Konstytucyjny. Trybunał jest gwarancją praworządności, praw własności i utrzymania demokracji w kraju. Inwestorzy nie będą mogli mieć pewności trwałości i przewidywalności swoich praw własności. To największe zagrożenie dla przyszłego rozwoju Polski" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM były minister finansów Jacek Rostowski z PO. "Obawiam się, że gryplan PiS-u jest taki, aby przejmując TK, móc tak skonstruować ordynację, żeby w 2019 roku, mimo przegranej, dalej mieć większość parlamentarną" - dodaje.
 • Jacek Rostowski: Potrzebujemy szybkich wyborów szefa PO. Jeśli Kopacz je wygra - odzyska autorytet

  „Kluczowe jest, żeby jak najszybciej odbyły się wybory przewodniczącego PO. Do niedawna moim faworytem była i jeszcze jest Ewa Kopacz. Odzyska autorytet, jeśli wygra wybory na przewodniczącego Platformy” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM były wicepremier Jacek Rostowski z PO. „Bardzo niepokoi mnie ewidentna niechęć Ewy Kopacz do przeprowadzenia wyborów na szefa PO. Mamy sytuację, w której jedyna osoba we władzach PO, która nie ma mandatu, jest przewodniczącą, ale musieliśmy taką decyzję podjąć rok temu, jak odchodził Donald Tusk” – komentuje Rostowski. Dodaje, że wczoraj na zarządzie PO premier chciała, aby wybory zaczęły się od kół, powiatów, regionów i na końcu byłyby wybory przewodniczącego partii. „Bardzo mnie to zdziwiło. Zarząd podjął decyzję, że to rada krajowa zdecyduje, jaki będzie kalendarz. Wybranego przewodniczącego PO nie ma i to musimy naprawić. Musimy zacząć od góry, a nie od dołu” – mówi były wicepremier. Pytany o słowa Hanny Gronkiewicz-Waltz, która mówiła o Radosławie Sikorskim: „niech on idzie po te ośmiorniczki”, odpowiada: „Zawsze to jest bardzo bolesne, jak się przegrywa wybory i tak tłumaczę słowa Hani, która jest bliskim przyjacielem, ale nie jest prawdą, aby było tak, że ministrowie tego rządu chodzili do restauracji na koszt państwa. Jeśli chodzi o Sikorskiego, było inaczej, bo szef MSZ rządzi się zupełnie innymi prawami” – uważa Jacek Rostowski.