Fakty - Jacek Protasiewicz

Synonimy:
Protasiewicz Jacek,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jacek Protasiewicz (66)

 • "Super Express": Wojna w Platformie Obywatelskiej

  "Super Express": Wojna w Platformie Obywatelskiej

  Po Dolnym Śląsku dość nowego szefa PO Grzegorza Schetyny mają kolejne województwa. Do tego zapowiadany jest rozłam w Sejmie – twierdzi dziennik.
 • Jacek Protasiewicz przechodzi do Nowoczesnej?

  Jacek Protasiewicz przechodzi do Nowoczesnej?

  Szef dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej, skonfliktowany z Grzegorzem Schetyną Jacek Protasiewicz dogadał się z Ryszardem Petru w sprawie przejścia do Nowoczesnej - informuje "Gazeta Wrocławska".
 • Protasiewicz: Tylko PO może przeciwstawić się szaleństwu PiS

  Protasiewicz: Tylko PO może przeciwstawić się szaleństwu PiS

  Kaczyński rozsmakował się w kłótniach z własnym krajem. PO jest dzisiaj jedyną partią, która może się przeciwstawić szaleństwu PiS - mówi polityk Platformy Obywatelskiej Jacek Protasiewicz w Kontrwywiadzie RMF FM.
 • Protasiewicz: Schetyna zachowuje się niefortunnie

  Protasiewicz: Schetyna zachowuje się niefortunnie

  - Słowa Schetyny były bardzo niefortunne. Porozumienie z Dutkiewiczem to nie powód do wstydu. To powód do dumy - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Jacek Protasiewicz o szefie MSZ, który twierdził ostatnio, że się za niego, szefa dolnośląskiej PO, wstydzi.
 • J. Protasiewicz: Żałuję, że dałem się sprowokować, ale przestępstwa nie popełniłem

  J. Protasiewicz: Żałuję, że dałem się sprowokować, ale przestępstwa nie popełniłem

  - Żałuję, że dałem się sprowokować, ale nie mam pretensji do siebie, że tak zareagowałem - podkreśla Jacek Protasiewicz odnosząc się do skandalu na lotnisku we Frankfurcie nad Menem.
 • Jacek Protasiewicz nie wystartuje w wyborach do PE

  Jacek Protasiewicz nie wystartuje w wyborach do PE

  Przewodniczący dolnośląskiej PO Jacek Protasiewicz nie wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polityk poinformował o tym w sobotę przed zarządem regionu partii. Decyzja ma związek z incydentem z udziałem Protasiewicza na lotnisku we Frankfurcie.
 • Świadek awantury z udziałem Protasiewicza: Zachowywał się, jakby wszystko było mu wolno

  Świadek awantury z udziałem Protasiewicza: Zachowywał się, jakby wszystko było mu wolno

  - Nie było wielkiej awantury. Nikt nikogo nie ciągał po ziemi. Choć obie strony, owszem, mówiły do siebie podniesionym tonem. Poseł wciąż mówił podniesionym tonem, że jest dyplomatą. Zachowywał się, jakby wszystko było mu wolno. Taki sobiepan. Ale policjanci nie byli agresywni. - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Mariusz Zacharski, polski robotnik, który był świadkiem wtorkowych wydarzeń na lotnisku we Frankfurcie.
 • Protasiewicz zrezygnował z funkcji szefa kampanii PO

  Protasiewicz zrezygnował z funkcji szefa kampanii PO

  Jacek Protasiewicz zrezygnował w piątek z szefowania kampanii wyborczej PO do europarlamentu oraz funkcji szefa klubu PO-PSL w PE. Rezygnacja została przyjęta. Polityk przeprosił też za swoje - jak przyznał - niewłaściwe zachowanie na lotnisku we Frankfurcie.
 • Kidawa-Błońska: Wielkie emocje i frustracja Protasiewicza

  Kidawa-Błońska: Wielkie emocje i frustracja Protasiewicza

  Na szefie kampanii nie powinno być żadnej rysy - tak rzeczniczka rządu odpowiada na pytanie, czy kampanią jej partii do europarlamentu nadal będzie kierował Jacek Protasiewicz.
 • Awantura Protasiewicza. Nieporozumienie na tle językowym?

  Awantura Protasiewicza. Nieporozumienie na tle językowym?

  Sprawa europosła PO Jacka Protasiewicza awanturującego się na lotnisku, zaogniła się w momencie, gdy jeden z Niemców użył słowa "raus". Inaczej niż w Polsce, Niemcy nie kojarzą tego słowa z nazizmem.

Filmy - Jacek Protasiewicz (6)

 • Protasiewicz: "Paweł Kukiz zszedł na ziemię"

  - Biorąc pod uwagę logikę polskiej ordynacji, że każde 3,5% zostawione pod progiem będzie premiować Prawo i Sprawiedliwość - tak Jacek Protasiewicz komentuje rozmowy koalicyjne Unii Europejskich Demokratów i Polskiego Stronnictwa Ludowego z Pawłem Kukizem i Robertem Biedroniem.
 • Protasiewicz: Debata w PE o ‘Rzeczpospolitej kaczorskiej’ 13 XII? Nie widzę niczego niestosownego

  "Nie widzę niczego niestosownego w tej dacie" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Jacek Protasiewicz, komentując 13 grudnia jako datę debaty w Parlamencie Europejskim o - jak stwierdził - "sytuacji w ‘Rzeczpospolitej kaczorskiej’". "To nie są epitety. To jest przymiotnik, który dokładnie opisuje to, z czym mamy do czynienia: przecież Polską nie rządzi ani premier Szydło, ani prezydent Duda - to są tylko pacynki w teatrzyku Jarosława Kaczyńskiego" - dodał. Polityk Unii Europejskich Demokratów stwierdził również, że "nie widzi niczego złego" w manifestowaniu 13 grudnia: "Przeciwnie. Trzeba przypomnieć w dniu rocznicy stanu wojennego, że to, co się dzisiaj w Polsce dzieje, czyli zamach na Trybunał Konstytucyjny, zmiana ustawy o zgromadzeniach - nawet w złagodzonej wersji, to dryf w stronę tego, co swego czasu proponował Polsce PZPR".
 • "Europejscy demokraci" - powstało nowe koło poselskie w Sejmie

  W Sejmie powstało nowe koło Europejscy Demokraci; w jego skład weszło trzech posłów usuniętych z Platformy Obywatelskiej: Jacek Protasiewicz, Stanisław Huskowski i Michał Kamiński. Do koła dołączył też Stefan Niesiołowski, który wystąpił z PO.
 • Protasiewicz: Schetyna prowadzi PO tam, gdzie kapitan Schettino Costa Concordię

  Nowy kurs PO, który zapowiada Grzegorz Schetyna mi się nie podoba - mówi gość Porannej rozmowy w RMF FM, poseł niezrzeszony Jacek Protasiewicz. "Uważam, że wartością i zaletą PO było to, że trzymała się bardzo mocno centrum, grając skrzydłami: prawicowym - Marek Biernacki i lewicowym - Dariusz Rosati" - dodaje polityk. Odpowiadając na pytanie, dokąd szef PO prowadzi Platformę, odpowiada: "Tam, gdzie kapitan Schettino Costa Concordię".
 • Po wykluczeniu posłów z PO. "Powinniśmy być jak jedna pięść". "PO ma nie najlepszego przywódcę"

  Powinniśmy być jak jedna pięść i ta pięść powinna być jak największa i na pewno wszyscy powinniśmy mieć poczucie, że jesteśmy częścią tej pięści - powiedziała posłanka PO po wykluczeniu z szeregów partii trzech posłów oraz radnego sejmiku lubuskiego. W środę (20.07) zarząd grupowania usunął Michała Kamińskiego, Jacka Protasiewicza i Stanisława Huskowskiego, a także radnego Tomasza Możejkę. (TVN24/X-news)
 • M. Kamiński, J. Protasiewicz i S. Huskowski wykluczeni z PO za "działanie na szkodę partii"

  Michał Kamiński, Jacek Protasiewicz oraz Stanisław Huskowski zostali wykluczeni z Platformy Obywatelskiej za "działanie na szkodę partii" - poinformował poseł PO Jan Grabiec po posiedzeniu zarządu ugrupowania. - Zarząd był niemal jednomyślny. 20 osób głosowało za wykluczeniem tych osób, dwie lub trzy osoby w dwóch głosowaniach głosowały odmiennie - dodał Grabiec.