InteriaTV - Jacek Protasiewicz

Synonimy:
Protasiewicz Jacek,
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Jacek Protasiewicz (18)

 • Protasiewicz: "Paweł Kukiz zszedł na ziemię"

  - Biorąc pod uwagę logikę polskiej ordynacji, że każde 3,5% zostawione pod progiem będzie premiować Prawo i Sprawiedliwość - tak Jacek Protasiewicz komentuje rozmowy koalicyjne Unii Europejskich Demokratów i Polskiego Stronnictwa Ludowego z Pawłem Kukizem i Robertem Biedroniem.
 • Protasiewicz: Podjęliśmy uchwałę, że przystępujemy do Koalicji Polskiej

  „Kadencja zbliża się do końca, więc muszę przyjąć scenariusz również i taki, że nawet jak będę kandydował, to mogę mandatu nie zdobyć” – powiedział w Rozmowie w samo południe w RMF FM Jacek Protasiewicz pytany o to, czy już pożegnał się z polskim parlamentem.
 • Protasiewicz o transferze do Nowoczesnej: Klub był na granicy upadku - ze szkodą dla całej opozycji

  "W polityce nie jest się po to, żeby bito brawa i zawsze chwalono. Bywa czasami, że trzeba podjąć decyzje trudne, kontrowersyjne, ale czasami konieczne" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM dotychczasowy poseł klubu PSL-Unii Europejskich Demokratów Jacek Protasiewicz, który został w czwartek „wypożyczony” do Nowoczesnej. "Jeden z klubów opozycyjnych stanął na granicy upadku ze szkodą dla całej opozycji. Okazałoby się, że opozycja ma mniej posłów w komisjach śledczych, w debatach telewizyjnych. To ze szkodą dla głosu całej opozycji" – tłumaczy polityk. Zdobyłem 12. wynik spośród wszystkich 130 kandydujących posłów PO i pierwszy spośród tych, którzy nie byli liderami list. Ja nie odszedłem z Platformy, bo się obraziłem. (...) Zarząd wykluczył mnie. (...) Nawet nie usłyszeliśmy uzasadnienia - mówi Marcinowi Zaborskiemu Jacek Protasiewicz. Polityk dodaje: "To nie jest kwestia tego, że mnie się nie podobało (w PO - przyp. red.) i zmieniłem, tylko panowie Schetyna, Neumann i to towarzystwo powiedzieli: Fora ze dwora, nie pasujesz nam tutaj". Między nami wielkich różnic nie ma - stwierdza Protasiewicz pytany o to, jak będzie teraz głosować w Sejmie: zgodnie z programem Nowoczesnej czy Unii Europejskich Demokratów. Poseł klubu Nowoczesna dodaje: Jeśli będzie dylemat jak głosować, każdą decyzję będę zawsze konsultował z władzami UED. Pytany o piątkową debatę nad wnioskiem PO o wotum nieufności dla rządu mówi: To nie pierwszy raz, gdy będę głosował za odwołaniem premiera PIS-owskiego, wcześniej pani Beaty Szydło, wcześniej już raz Mateusza Morawieckiego z jednoczesnym wskazaniem kandydatury Grzegorza Schetyny na premiera - nie mam z tym problemu. Protasiewicz dopytywany, czy Schetyna podaje już mu rękę na korytarzu sejmowym odpowiada: Zdarza się. Przyznaje jednak krytycznie: Kierownictwo PO jest przede wszystkim skoncentrowane na swojej własnej autopromocji" i dodaje, że opozycja "współpracuje ze sobą, ale nie jest zjednoczona.
 • Protasiewicz: Debata w PE o ‘Rzeczpospolitej kaczorskiej’ 13 XII? Nie widzę niczego niestosownego

  "Nie widzę niczego niestosownego w tej dacie" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Jacek Protasiewicz, komentując 13 grudnia jako datę debaty w Parlamencie Europejskim o - jak stwierdził - "sytuacji w ‘Rzeczpospolitej kaczorskiej’". "To nie są epitety. To jest przymiotnik, który dokładnie opisuje to, z czym mamy do czynienia: przecież Polską nie rządzi ani premier Szydło, ani prezydent Duda - to są tylko pacynki w teatrzyku Jarosława Kaczyńskiego" - dodał. Polityk Unii Europejskich Demokratów stwierdził również, że "nie widzi niczego złego" w manifestowaniu 13 grudnia: "Przeciwnie. Trzeba przypomnieć w dniu rocznicy stanu wojennego, że to, co się dzisiaj w Polsce dzieje, czyli zamach na Trybunał Konstytucyjny, zmiana ustawy o zgromadzeniach - nawet w złagodzonej wersji, to dryf w stronę tego, co swego czasu proponował Polsce PZPR".
 • "Europejscy demokraci" - powstało nowe koło poselskie w Sejmie

  W Sejmie powstało nowe koło Europejscy Demokraci; w jego skład weszło trzech posłów usuniętych z Platformy Obywatelskiej: Jacek Protasiewicz, Stanisław Huskowski i Michał Kamiński. Do koła dołączył też Stefan Niesiołowski, który wystąpił z PO.
 • Protasiewicz: Schetyna prowadzi PO tam, gdzie kapitan Schettino Costa Concordię

  Nowy kurs PO, który zapowiada Grzegorz Schetyna mi się nie podoba - mówi gość Porannej rozmowy w RMF FM, poseł niezrzeszony Jacek Protasiewicz. "Uważam, że wartością i zaletą PO było to, że trzymała się bardzo mocno centrum, grając skrzydłami: prawicowym - Marek Biernacki i lewicowym - Dariusz Rosati" - dodaje polityk. Odpowiadając na pytanie, dokąd szef PO prowadzi Platformę, odpowiada: "Tam, gdzie kapitan Schettino Costa Concordię".
 • Protasiewicz: Ogłaszając decyzję o dymisji ministrów, Kopacz miała już kandydatów na ich następców

  „Nie trzeba było długo szukać następców. Już dymisjonując ministrów, pani premier miała kandydatów pasujących do nowej wizji i koncepcji programowej” - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM, członek zarządu PO Jacek Protasiewicz. Były europoseł zapowiada, że pierwszy o nowych ministrach dowie się dziś wieczorem Bronisław Komorowski. „To będą dobre osoby, dobre kandydatury” - dodaje. Protasiewicz zapowiada konsultacje z klubami PO i PSL kandydatury nowego marszałka Sejmu: „Na 99 proc. marszałek będzie z PO. Myślę, że PSL się nie upiera przy swojej kandydaturze na to stanowisko”. „Nie ma więcej nagranych w restauracjach. Jestem o tym przekonany. Pani premier odbyła na ten temat rozmowy ze swoimi ministrami” – ujawnia Protasiewicz i tłumaczy, że ministrowie i marszałek odeszli, bo „każdy kto swoim zachowaniem i działalnością nawet w czasie wolnym mógł narazić siebie i rząd na negatywny wizerunek – powinien odejść”. Pytany o nagranego szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego odpowiada: „To kwestia odpowiedzialności indywidualnej, ciężko oczekiwać, że pani premier będzie wymagać od głównego kontrolera rządu podejmowania decyzji o swej przyszłości”.
 • Jacek Protasiewicz: Wynik przyjmujemy z pokorą, nie obrażamy się

  „Werdykt Polaków przyjmujemy z poczuciem przegranej i z pokorą. Należymy do tej części, która nie obraża się na wynik” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Jacek Protasiewicz z PO. Błędy w kampanii? „Widzę dwie słabości: brak odpowiedzi na zarzuty płynące z ust Dudy o tym, że Polska jest krajem, który trzeba podnosić ze zgliszcz i ewidentna przegrana w młodym pokoleniu, w internecie” – ocenia Protasiewicz. „Prezydentura Komorowskiego została zdefiniowana jako kompromitacja Polski. Duda kiedyś będzie się za to wstydził” – dodaje gość RMF FM. Zdaniem Jacka Protasiewicza „zawsze powinniśmy rozliczać tych, którzy stoją za organizacją kampanii”. „Może postawiono na złą koncepcję” – komentuje. Co zmieniło pojawienie się Michała Kamińskiego? „Nadało większej dynamiki kampanii. Zaczęła mieć prawdziwy wymiar walki” – odpowiada członek PO. Dodaje, że przed pojawieniem się Kamińskiego „mieliśmy wrażenie, że kampania to działania usypiające”. „PO nadal cieszy się sporym zaufaniem, co nie znaczy, że nie wyciągniemy wniosków z tej porażki. Na pewno pani premier wyciągnie wnioski z tych wyborów” – mówi Protasiewicz. Pytany o to, co dalej z Bronisławem Komorowskim, odpowiada: „Chciałbym go widzieć aktywnego, promującego Polskę”. „Nie sądzę, żeby ktoś, kto był prezydentem chciał wracać do działalności czysto partyjnej, ale jeśli taka będzie wola, to my się z tego tylko możemy cieszyć” – komentuje gość RMF FM. Zdaniem Protasiewicza wynik wyborów prezydenckich nie wróży klęski PO w wyborach parlamentarnych.
 • Protasiewicz: Wysłanie wojska na Ukrainę? Kopacz stać na taki gest jak Camerona

  „Ewę Kopacz absolutnie stać na taki gest jak Camerona. Cameron proponuje dziś to, co Polska już zaproponowała w zeszłym roku” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM polityk PO, Jacek Protasiewicz. Jego zdaniem polski plan utworzenia trójnarodowej brygady jest dużo skuteczniejszy. „Jedna rzecz to szkolenie armii ukraińskiej, a inna wysyłanie polskich żołnierzy” – ocenia gość RMF FM.
 • Protasiewicz: Podstawowy przekaz PO - tylko my możemy zatrzymać pochód politycznej głupoty PiS

  „Kaczyński rozsmakował się w kłótniach z własnym krajem. PO jest dzisiaj jedyną partią, która może się przeciwstawić szaleństwu PiS” – mówi polityk Platformy Obywatelskiej Jacek Protasiewicz w Kontrwywiadzie RMF FM. „Poza PO nikt nie jest w stanie zatrzymać tego pochodu politycznej głupoty. To będzie podstawowy przekaz na przyszły rok” – komentuje Protasiewicz. „Pani premier wyraźnie powiedziała, że dziś nic nikomu nie grozi za demonstrowanie na ulicach, nawet pod absurdalnymi hasłami” – mówi gość RMF FM o słowach Ewy Kopacz, która rzekomo sugerowała, że prezes PiS podpisał lojalkę.