Jacek Protasiewicz

Synonimy:
Protasiewicz Jacek,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jacek Protasiewicz (68)

 • "Super Express": Wojna w Platformie Obywatelskiej

  "Super Express": Wojna w Platformie Obywatelskiej

  Po Dolnym Śląsku dość nowego szefa PO Grzegorza Schetyny mają kolejne województwa. Do tego zapowiadany jest rozłam w Sejmie – twierdzi dziennik.
 • Jacek Protasiewicz przechodzi do Nowoczesnej?

  Jacek Protasiewicz przechodzi do Nowoczesnej?

  Szef dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej, skonfliktowany z Grzegorzem Schetyną Jacek Protasiewicz dogadał się z Ryszardem Petru w sprawie przejścia do Nowoczesnej - informuje "Gazeta Wrocławska".
 • Protasiewicz: Tylko PO może przeciwstawić się szaleństwu PiS

  Protasiewicz: Tylko PO może przeciwstawić się szaleństwu PiS

  Kaczyński rozsmakował się w kłótniach z własnym krajem. PO jest dzisiaj jedyną partią, która może się przeciwstawić szaleństwu PiS - mówi polityk Platformy Obywatelskiej Jacek Protasiewicz w Kontrwywiadzie RMF FM.
 • Protasiewicz: Schetyna zachowuje się niefortunnie

  Protasiewicz: Schetyna zachowuje się niefortunnie

  - Słowa Schetyny były bardzo niefortunne. Porozumienie z Dutkiewiczem to nie powód do wstydu. To powód do dumy - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Jacek Protasiewicz o szefie MSZ, który twierdził ostatnio, że się za niego, szefa dolnośląskiej PO, wstydzi.
 • J. Protasiewicz: Żałuję, że dałem się sprowokować, ale przestępstwa nie popełniłem

  J. Protasiewicz: Żałuję, że dałem się sprowokować, ale przestępstwa nie popełniłem

  - Żałuję, że dałem się sprowokować, ale nie mam pretensji do siebie, że tak zareagowałem - podkreśla Jacek Protasiewicz odnosząc się do skandalu na lotnisku we Frankfurcie nad Menem.
 • Jacek Protasiewicz nie wystartuje w wyborach do PE

  Jacek Protasiewicz nie wystartuje w wyborach do PE

  Przewodniczący dolnośląskiej PO Jacek Protasiewicz nie wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polityk poinformował o tym w sobotę przed zarządem regionu partii. Decyzja ma związek z incydentem z udziałem Protasiewicza na lotnisku we Frankfurcie.
 • Świadek awantury z udziałem Protasiewicza: Zachowywał się, jakby wszystko było mu wolno

  Świadek awantury z udziałem Protasiewicza: Zachowywał się, jakby wszystko było mu wolno

  - Nie było wielkiej awantury. Nikt nikogo nie ciągał po ziemi. Choć obie strony, owszem, mówiły do siebie podniesionym tonem. Poseł wciąż mówił podniesionym tonem, że jest dyplomatą. Zachowywał się, jakby wszystko było mu wolno. Taki sobiepan. Ale policjanci nie byli agresywni. - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Mariusz Zacharski, polski robotnik, który był świadkiem wtorkowych wydarzeń na lotnisku we Frankfurcie.
 • Protasiewicz zrezygnował z funkcji szefa kampanii PO

  Protasiewicz zrezygnował z funkcji szefa kampanii PO

  Jacek Protasiewicz zrezygnował w piątek z szefowania kampanii wyborczej PO do europarlamentu oraz funkcji szefa klubu PO-PSL w PE. Rezygnacja została przyjęta. Polityk przeprosił też za swoje - jak przyznał - niewłaściwe zachowanie na lotnisku we Frankfurcie.
 • Kidawa-Błońska: Wielkie emocje i frustracja Protasiewicza

  Kidawa-Błońska: Wielkie emocje i frustracja Protasiewicza

  Na szefie kampanii nie powinno być żadnej rysy - tak rzeczniczka rządu odpowiada na pytanie, czy kampanią jej partii do europarlamentu nadal będzie kierował Jacek Protasiewicz.
 • Awantura Protasiewicza. Nieporozumienie na tle językowym?

  Awantura Protasiewicza. Nieporozumienie na tle językowym?

  Sprawa europosła PO Jacka Protasiewicza awanturującego się na lotnisku, zaogniła się w momencie, gdy jeden z Niemców użył słowa "raus". Inaczej niż w Polsce, Niemcy nie kojarzą tego słowa z nazizmem.

Filmy - Jacek Protasiewicz (22)

 • Protasiewicz: "Paweł Kukiz zszedł na ziemię"

  - Biorąc pod uwagę logikę polskiej ordynacji, że każde 3,5% zostawione pod progiem będzie premiować Prawo i Sprawiedliwość - tak Jacek Protasiewicz komentuje rozmowy koalicyjne Unii Europejskich Demokratów i Polskiego Stronnictwa Ludowego z Pawłem Kukizem i Robertem Biedroniem.
 • Protasiewicz: "Paweł Kukiz zszedł na ziemię"

  - Biorąc pod uwagę logikę polskiej ordynacji, że każde 3,5% zostawione pod progiem będzie premiować Prawo i Sprawiedliwość - tak Jacek Protasiewicz komentuje rozmowy koalicyjne Unii Europejskich Demokratów i Polskiego Stronnictwa Ludowego z Pawłem Kukizem i Robertem Biedroniem.
 • Protasiewicz: Podjęliśmy uchwałę, że przystępujemy do Koalicji Polskiej

  „Kadencja zbliża się do końca, więc muszę przyjąć scenariusz również i taki, że nawet jak będę kandydował, to mogę mandatu nie zdobyć” – powiedział w Rozmowie w samo południe w RMF FM Jacek Protasiewicz pytany o to, czy już pożegnał się z polskim parlamentem.
 • Protasiewicz o transferze do Nowoczesnej: Klub był na granicy upadku - ze szkodą dla całej opozycji

  "W polityce nie jest się po to, żeby bito brawa i zawsze chwalono. Bywa czasami, że trzeba podjąć decyzje trudne, kontrowersyjne, ale czasami konieczne" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM dotychczasowy poseł klubu PSL-Unii Europejskich Demokratów Jacek Protasiewicz, który został w czwartek „wypożyczony” do Nowoczesnej. "Jeden z klubów opozycyjnych stanął na granicy upadku ze szkodą dla całej opozycji. Okazałoby się, że opozycja ma mniej posłów w komisjach śledczych, w debatach telewizyjnych. To ze szkodą dla głosu całej opozycji" – tłumaczy polityk. Zdobyłem 12. wynik spośród wszystkich 130 kandydujących posłów PO i pierwszy spośród tych, którzy nie byli liderami list. Ja nie odszedłem z Platformy, bo się obraziłem. (...) Zarząd wykluczył mnie. (...) Nawet nie usłyszeliśmy uzasadnienia - mówi Marcinowi Zaborskiemu Jacek Protasiewicz. Polityk dodaje: "To nie jest kwestia tego, że mnie się nie podobało (w PO - przyp. red.) i zmieniłem, tylko panowie Schetyna, Neumann i to towarzystwo powiedzieli: Fora ze dwora, nie pasujesz nam tutaj". Między nami wielkich różnic nie ma - stwierdza Protasiewicz pytany o to, jak będzie teraz głosować w Sejmie: zgodnie z programem Nowoczesnej czy Unii Europejskich Demokratów. Poseł klubu Nowoczesna dodaje: Jeśli będzie dylemat jak głosować, każdą decyzję będę zawsze konsultował z władzami UED. Pytany o piątkową debatę nad wnioskiem PO o wotum nieufności dla rządu mówi: To nie pierwszy raz, gdy będę głosował za odwołaniem premiera PIS-owskiego, wcześniej pani Beaty Szydło, wcześniej już raz Mateusza Morawieckiego z jednoczesnym wskazaniem kandydatury Grzegorza Schetyny na premiera - nie mam z tym problemu. Protasiewicz dopytywany, czy Schetyna podaje już mu rękę na korytarzu sejmowym odpowiada: Zdarza się. Przyznaje jednak krytycznie: Kierownictwo PO jest przede wszystkim skoncentrowane na swojej własnej autopromocji" i dodaje, że opozycja "współpracuje ze sobą, ale nie jest zjednoczona.