Jacek Magiera

Artykuły - Jacek Magiera (174)

 • Z powodu koronawirusa odwołany mecz reprezentacji Polski U-19 z Danią

  Z powodu koronawirusa odwołany mecz reprezentacji Polski U-19 z Danią

  Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o odwołaniu poniedziałkowego meczu towarzyskiego reprezentacji Polski do lat 19 z Danią w Świnoujściu. Powodem są przypadki koronawirusa w sztabie kadry narodowej gospodarzy.
 • Mecz reprezentacji Polski U-19 z Czechami został odwołany

  Mecz reprezentacji Polski U-19 z Czechami został odwołany

  W poniedziałek w Brzegu miało odbyć się spotkanie towarzyskie reprezentacji do lat 19 Polski i Czech. Mecz jednak nie dojdzie do skutku z powodu koronawirusa w ekipie naszych południowych sąsiadów - poinformował PZPN.
 • Reprezentacja Polski. Zmiany trenerów młodzieżowych kadr

  Reprezentacja Polski. Zmiany trenerów młodzieżowych kadr

  Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o zmianach szkoleniowców w kadrach młodzieżowych. Dotychczasowi trenerzy pozostali na stanowiskach, ale objęli młodsze reprezentacje.
 • PKO Ekstraklasa. Jacek Magiera dla Interii: Prezesi będą teraz częściej zaglądać do piwnicy

  PKO Ekstraklasa. Jacek Magiera dla Interii: Prezesi będą teraz częściej zaglądać do piwnicy

  - Większość prezesów będzie teraz bardziej patrzyła na to, co ma w piwnicy, czyli w akademiach, u siebie w klubie. To będzie dobre dla młodych piłkarzy. Przepis o konieczności gry młodzieżowca w Ekstraklasie pokazał, że wcale nie trzeba szukać na Bałkanach, w Grecji, Holandii, Hiszpanii, czy w innych ligach - mówi w rozmowie z Interią selekcjoner reprezentacji Polski do lat 20 oraz były szkoleniowiec Legii Warszawa Jacek Magiera.
 • MŚ U-20. Boniek komentuje dla Interii odpadnięcie Polski i dalsze losy Magiery

  MŚ U-20. Boniek komentuje dla Interii odpadnięcie Polski i dalsze losy Magiery

  Prezes PZPN-u Zbigniew Boniek był niepocieszony po tym, jak Polska odpadła dziś z MŚ U-20, przegrywając w Gdyni z Włochami 0-1. Boniek był daleki od potępiania w czambuł naszych trenerów i piłkarzy. Uchylił nawet rąbka tajemnicy, odnośnie tego, co czeka trenera dwudziestolatków - Jacka Magierę.
 • MŚ U-20 2019: Włochy - Polska 1-0. Magiera: Koniec pięknej przygody

  MŚ U-20 2019: Włochy - Polska 1-0. Magiera: Koniec pięknej przygody

  - Chcieliśmy awansować do ćwierćfinału, ale się nie udało. To był ostatni mecz tej reprezentacji. Ona już nigdy nie spotka się w tym składzie, ja również kończę piękną z nią roczną przygodę. Wszyscy jesteśmy bogatsi o doświadczenia z tych MŚ. Nie tylko piłkarze, mój sztab również - powiedział po porażce z Włlochami, w 1/8 finału trener Polaków Jacek Magiera.
 • MŚ U-20. Polska przed meczem z Włochami o ćwierćfinał

  MŚ U-20. Polska przed meczem z Włochami o ćwierćfinał

  - Mamy szeroki i wyrównany składy. Każdy z piłkarzy z pola może zagrać przeciw Włochom. Czy to po 90 minutach, 120, czy po rzutach karnych chcemy grać dalej - podkreśla trener młodych Orłów Jacek Magiera. - Włosi są do ogrania. To byłaby supersprawa zapisać się w historii polskiej piłki - dodaje kapitan Radosław Majecki Mecz Włochy - Polska już dziś w Gdyni, początek o godz. 17:30. Relacja w TVP Sport.
 • MŚ do lat 20. Polska gra z Włochami o ćwierćfinał

  MŚ do lat 20. Polska gra z Włochami o ćwierćfinał

  W pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata do lat 20 Polska zmierzy się w niedzielę o 17.30 na Stadionie Miejskim w Gdyni z Włochami. "Biało-Czerwoni" zagrają w tym spotkaniu w najsilniejszym składzie.
 • MŚ U-20. Magiera: Jestem w komfortowej sytuacji

  MŚ U-20. Magiera: Jestem w komfortowej sytuacji

  - Jestem w komfortowej sytuacji, bo mam do dyspozycji wszystkich piłkarzy. Waham się przy dwóch-trzech pozycjach - przyznał w sobotę w Gdyni na konferencji przed niedzielnym meczem 1/8 finału mistrzostw świata do lat 20 z Włochami trener Polaków Jacek Magiera.
 • MŚ U-20. Polska zagra o ćwierćfinał z Włochami, w Gdyni

  MŚ U-20. Polska zagra o ćwierćfinał z Włochami, w Gdyni

  Reprezentacja Polski do lat 20 zmierzy się z jednym z faworytów MŚ U-20 Włochami w 1/8 finału. Spotkanie zostanie rozegrane w najbliższą niedzielę, o godz. 17:30, w Gdyni.

Filmy - Jacek Magiera (73)

 • Jerzy Engel: Liczyłem, że selekcjonerem reprezentacji Polski zostanie Stolarczyk lub Magiera (POLSAT SPORT). Wideo

  Jerzy Engel uważa, że następcą Jerzego Brzęczka powinien być Polak. Jako przykład wskazał Jacka Magierę oraz Macieja Stolarczyka. Fragment magazynu "Cafe Futbol".
 • Jacek Magiera dla Interii: "Bardzo cenię sobie współpracę z prezesem Bońkiem". Wideo

  Bardzo dobrze współpracuje się mi z prezesem Bońkiem. To osoba, która potrafi zarządzać ludźmi, potrafi współpracować, słuchać ludzi, podejmować decyzje. Co do trenera Aleksandara Vukovicia to byliśmy razem w dobrych momentach gdy prowadziłem Legię, a Vuković był moim współpracownikiem, ale także wtedy, gdy trzeba było się podnieść. Nie jest sztuką być przy kimś kiedy są sukcesy, ale wtedy, kiedy jest gorzej i szuka się wsparcia drugiej osoby. Jak najbardziej mu kibicuję, ma teraz dobry moment. Czy Legia zrobiła dobry interes sprzedając przed pandemią za dobre pieniądze Majeckiego i Niezgodę? I tak i nie. Może się okazać za chwilę, że sprzedaż jakiegoś zawodnika może być konieczna, żeby taki klub funkcjonował dalej, choć oczywiście pytanie za jakie pieniądze ta sprzedaż doszłaby do skutku. Uważam, że w Polsce nie ma zawodnika nie na sprzedaż. Myślę, że na przykład w Legii, gdyby przyszła teraz propozycja dla jakiegoś zawodnika nawet za niższą cenę niż pierwotnie był wyceniany, to mocno by się nad tym zastanowiono, aby zachować płynność finansową - mówi w rozmowie z Interią selekcjoner reprezentacji Polski do lat 20 i były trener Legii Warszawa Jacek Magiera.
 • Jacek Magiera o czystkach w klubach w czasie pandemii i kontraktach piłkarzy: "Nigdy bym do tego nie dopuścił". Wideo

  Przy podpisywaniu kontraktu, zawodnik, czy też jego agent powinien mieć przedstawiony model funkcjonowania klubu. Często piłkarze nie wiedzą z czego jest skonstruowany budżet, bo nigdy nie prowadzili biznesu, ani nie byli odpowiedzialni za innych ludzi i potem w takich sytuacjach jak dziś z obniżkami kontraktów często reagują pod wpływem emocji, ponieważ tego nie analizują. Dzisiejsza sytuacja w wielu klubach pokazuje, że system zarządzania oparty jest na reagowaniu, a nie na budowaniu, to jest zasadnicza różnica, którą należy zmienić.
 • Jacek Magiera dla Interii: "Siedzą na ławce i marudzą, a wystarczy rozejrzeć się dookoła". Wideo

  Myślę, że sytuacja w polskim futbolu po pandemii stworzy większą szansę dla młodych piłkarzy. Oby. Czasami wystarczy rozejrzeć się dookoła i dać komuś szansę. Nie można od razu wymagać, żeby nie wiadomo jak się prezentowali na boisku. Oglądam wiele meczów w naszej lidze i wcale nie jest powiedziane, że piłkarz wychowany u nas popełniałby więcej błędów od tych sprowadzanych z zagranicy. Jestem przekonany, że aż tak wielkiej różnicy by nie było. Jestem za tym, aby piłkarze zagraniczni byli w naszej lidze, ale tylko wybitne jednostki, a nie tacy, którzy zabierają miejsce młodym naszym zawodnikom. Zdarza się, że siedzą na ławce i jeszcze marudzą, że nie grają, bo wydaje się im, że to się należy, bo przyjechali z innego kraju - mówi w rozmowie z Interią selekcjoner reprezentacji Polski do lat 20 i były trener Legii Warszawa Jacek Magiera.