Jacek Gmoch

Synonimy:
Gmoch,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jacek Gmoch (47)

 • Jacek Gmoch dla Interii: Grecy w polskiej piłce? Money, money

  Jacek Gmoch dla Interii: Grecy w polskiej piłce? Money, money

  - Piłkarze z Grecji coraz częściej przyjeżdżają do Polski, bo tam kryzys trwa cały czas. W dalszym ciągu uważam, że w piłce nie powinno być pośredników. Oni bez żadnego ryzyka i zaangażowania zarabiają kolosalne pieniądze. W świecie agentów są różne tajemnice. Tworzą zamkniętą grupę niczym masoni, z takiej grupy nie jest łatwo odejść - mówi w rozmowie z Interią były selekcjoner reprezentacji Polski i m.in. greckich klubów Jacek Gmoch.
 • Jacek Gmoch dla Interii: Zarobki piłkarzy są niehumanitarne!

  Jacek Gmoch dla Interii: Zarobki piłkarzy są niehumanitarne!

  - To jest wielkie niebezpieczeństwo, trzeba to na pewno ograniczyć. Nie może być takiej dysproporcji w zarobkach piłkarzy w porównaniu z resztą społeczeństwa. Nie tylko nie może tak być, ale jest to wręcz niehumanitarne - mówi w rozmowie z Interią były selekcjoner reprezentacji Polski i trener m.in. greckich klubów Jacek Gmoch.
 • Jacek Gmoch dla Interii: Piłkarscy agenci są jak pasożyty i zbędne elementy

  Jacek Gmoch dla Interii: Piłkarscy agenci są jak pasożyty i zbędne elementy

  - Piłka nożna w ostatnich latach została bardzo, ale to bardzo rozbudowana jeśli chodzi o pieniądze i komercję. Chciałbym, żeby nie było tych wszystkich agentów, pośredników. Piramida osób, którzy czerpią ogromne zyski z transferów, jest bardzo rozbudowana. Trzeba powyrzucać te zbędne elementy, które, nie chcę powiedzieć, że okradają, ale żyją jak pasożyt - w mocnych słowach na temat między innymi piłkarskich menedżerów wypowiada się w rozmowie z Interią były selekcjoner reprezentacji Polski oraz trener m.in. Panathinaikosu Ateny Jacek Gmoch.
 • Kolejne tablice wybitnych piłkarzy i trenerów w Alei Gwiazd na PGE Narodowym

  Kolejne tablice wybitnych piłkarzy i trenerów w Alei Gwiazd na PGE Narodowym

  Wybitni polscy piłkarze i trenerzy: Jacek Gmoch, Antoni Piechniczek, Lucjan Brychczy, Paweł Janas, Józef Młynarczyk, Stefan Majewski i pośmiertnie Wacław Kuchar znaleźli się w Alei Gwiazd na PGE Narodowym w Warszawie. Odsłonięto także tablicę z okazji stulecia PZPN.
 • Polska na mundialu w Argentynie w 1978 roku

  Polska na mundialu w Argentynie w 1978 roku

  Nigdy wcześniej ani nigdy później Polska nie miała tak silnej reprezentacji, jak na mundialu w Argentynie w 1978 roku. Ekipa Jacka Gmocha nie wykorzystała jednak wielkiego potencjału, który powinien dać jej, jeśli nie mistrzostwo, to srebrny czy brązowy medal.
 • Jacek Gmoch w szpitalu. Były trener przeszedł operację na sercu

  Jacek Gmoch w szpitalu. Były trener przeszedł operację na sercu

  78-letni Jacek Gmoch przebywa w szpitalu w Warszawie, gdzie przeszedł operację wszczepienia by-passów. Legendarny szkoleniowiec trafił pod opiekę specjalistów, gdy poczuł ból w klatce piersiowej.
 • Jacek Gmoch znalazł się na celowniku... złodziei

  Jacek Gmoch znalazł się na celowniku... złodziei

  Były selekcjoner reprezentacji Polski, Jacek Gmoch mógł stracić sporą sumę pieniędzy - donoszą greckie media. Złodzieje chcieli pozbawić go 60 tysięcy euro.
 • Tak Jacek Gmoch zripostował Mateusza Borka

  Tak Jacek Gmoch zripostował Mateusza Borka

  Gościem programu "Cafe Futbol" w Polsacie Sport był Jacek Gmoch, były selekcjoner reprezentacji Polski. Jak zwykle rzucał anegdotami, ale w pewnym momencie starł się słownie z prowadzącym Mateuszem Borkiem. Co usłyszał znany dziennikarz?
 • Liga Mistrzów. Gmoch: Formuła Guardioli w Monachium wyczerpuje się

  Liga Mistrzów. Gmoch: Formuła Guardioli w Monachium wyczerpuje się

  - Może to odważne stwierdzenie, ale wydaje mi się, że - nawet biorąc pod uwagę kontuzje - formuła Pepa Guardioli w Monachium trochę się wyczerpuje - ocenił były trener reprezentacji Polski Jacek Gmoch przed rozpoczęciem rozgrywek Ligi Mistrzów. Jego zdaniem, jedną z najważniejszych postaci w elitarnym gronie będzie napastnik Bawarczyków Robert Lewandowski.
 • Polska - Grecja. Jacek Gmoch: Grecy szukają dowodu osobistego

  - To będzie mecz, który przygotuje do jesiennej batalii wszystkich piłkarzy Adama Nawałki. Mają być gotowi. Nawet gdyby trener zbudził ich w nocy o północy, to muszą wiedzieć, jak mają grać. I po to jest to spotkanie - tłumaczy Jacek Gmoch, były selekcjoner i trener piłki nożnej, m.in. w Grecji, przed dzisiejszym meczem towarzyskim Polska - Grecja.

Filmy - Jacek Gmoch (7)

 • Jacek Gmoch dla Interii: Mioduski buduje wielką Legię, Vuković się zmienił. Wideo

  Przede wszystkim w Legii zmarnowano trochę ostatnich lat dlatego, że stosowano model krótkiego rezultatu. Kupowano zawodników z nazwiskami, ale po szczycie swojej formy, z kontuzjami i nadwagą. W konkurencji z polskimi klubami o mistrzostwo owszem nie było trudno, ale potem wszystko się waliło jak przychodziło do walki o europejskie puchary.
 • Jacek Gmoch dla Interii o konflikcie ze Strejlauem: No comments, to są małe sprawy. Wideo

  W tamtym czasie do pracy z reprezentacją, gdy tworzyliśmy ją wspólnie z Kazimierzem Górskim dochodzili różni ludzie. Jak już wóz zaczął jechać, to wskakiwali na niego, bo jechał w dobrym kierunku. Dziś pewne informacje z tamtego czasu Polski komunistycznej bardzo trudno zmienić na obiektywne. Ja byłem niepokornym człowiekiem, wiedziałem co i jak mam robić, bo na tym się znałem. Wszystko co najlepsze dałem Polsce i Polakom - w rozmowie z Interią Jacek Gmoch odnosi się do konfliktu z trenerem Andrzejem Strejlauem.
 • Jacek Gmoch dla Interii: Boniek to moje dziecko, mój pomysł. Wideo

  Zbigniew Boniek to człowiek świetnie wykształcony, dobrze wykonuje swoją pracę. Dobrze byłoby tylko, gdyby jeszcze lepiej znał język angielski, bo język włoski zna bardzo dobrze. Jacek Gmoch w rozmowie z Interią odnosi się też do decyzji o przedłużeniu kontraktu z selekcjonerem Jerzym Brzęczkiem.
 • Jacek Gmoch dla Interii: Trzeba ograniczyć zarobki piłkarzy. Wideo

  To jest niebezpieczeństwo, trzeba to wszystko ograniczyć, nie może być takiej dysproporcji w zarobkach piłkarzy i pozostałej części społeczeństwa. Były selekcjoner reprezentacji Polski Jacek Gmoch w rozmowie z Interią odniósł się do propozycji prezesa PZPN-u Zbigniewa Bońka o obniżce pensji dla piłkarzy na stałe.